Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Boldogabb vagy, mint mielőtt...

Boldogabb vagy, mint mielőtt gyereked lett?

Figyelt kérdés

5 hetes a babám, de egyáltalán nem vagyok boldog, sőt... Rohadtul hiányzik az előző életem... A semmittevés, a nagy alvások, a szabadság. Jelenleg csak a gyerek van, még hajat mosni is csak alkalmanként van időm. Azt hittem, boldog leszek, de szörnyen érzem magam. Szétszórt vagyok, megeszi a kosz a lakást... Vajon fogom még magam összeszedettnek érezni? Akkor jó a lelkem, ha körülöttem is rend és tisztaság van. Szeretem a tervezhető és kiszámítható dolgokat... mindig mindent előre megtervezek, megszervezek, ez ad biztonságot. És most ez a teljes káosz megőrjít

Nem csak kívül, de belül is csak káoszt érzek.


2019. júl. 30. 15:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

5 hetes baba mellett szerintem kb mindenki hasonlóan érez. Az első 3 hónap nekem írtó nehéz volt, kibukásokkal tarkítva. Hasonló dolgok bántottak engem is, de beleszoktam és elfogadtam, hogy megváltozott az életem. Nem egyik napról a másikra, hanem hónapok teltek el vagy egy év is mire kezdtem magam konfortosabban érezni az anyaszerepben és felszabadultam. Mindent tökéletesen akartam csinálni, de mindig is ilyen természet voltam. Nagy löketet ad majd az első mosolya és a kacajok. Rengeteg gyönyörű pillanatotok lesz, de mellette nyilván megy a mókuskerék kialvatlansággal vegyítve.

Egy biztos: NE VASALJ! ;) Menj sétálni akárhányszor csak teheted! Vond be a férjedet a baba körüli teendőkbe és a házimunkába, mert a nagyja úgyis rádmarad majd.

Szoktasd nagyikhoz, nagynénihez is, ha van rá módod, hogy ne légy meglőve, ha picit kettesben lennél a férjeddel vagy kimozdulnál baba nélkül is.


4-esnek: mentsd el magadnak ezt a kérdést és térjünk vissza rá akkor, amikor 5 hetes babával leszel otthon :) Hidd el én aztán beleláttam és teljesen más segíteni benne, mint neked átélni. Teljesen más :)

2019. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%

#7

Hát én nem így vagyok vele. Volt már pl plasztikai műtétem, tudtam, hogy fájni fog és hogy utána milyen kellemetlenségek lesznek, és egyszer sem nyafogtam. Mert én vállaltam. A gyerekkel persze ki lehet borulni, mert tényleg nehéz, de azt sajnálni, hogy nem tudsz egész nap tespedni? Hát bakker azért ezen ne legyél már meglepődve :D

2019. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

Hát pedig ha tájékozódtál volna rendesen, tudhattad volna, hogy igen, el kell engedni ezt a mindent tudni akarok előre mentalitást. Egy gyerek mellett max az adott napod tudod megszervezni és pont. Nekem kettö van, és az is nagy munka volt kialakítani, hogy a kicsi úgy egyen, hogy mikor indulnom kell a nagyért, akkor már csak berakom a kocsiba és irány a buszhoz. Én nem éreztem boldogtalannak magam az első 5 hétben, csak piszkosul faradtnak és kimerültnek. Az első 2 honapban a mosogatáson, mosáson és söprésen kívül minden mást a parom csinált, mára már mindent összehangoltam.

Általában azok érzik magukat boldogtalanul a gyerek születése után, akik mindent elterveznek a terhesség előtt/alatt, hogy milyen lesz, majd koppannak, hogy mégsem olyan. Élvezd az adott pillanatot a babáddal, ne foglalkozz a háztartással egyelőre, kérd a baba apját több segitségre. Ha hazaér, te mondjuk pihenj le, vagy zuhanyozz, olvass, bárki, ami kikapcsol.

2019. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

5 hetesen azt se tudtam merre van előre.

Nyugi. 2-3 hónap és kialakul.

És igen boldogabb vagyok. De az eleje kemény

2019. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
97%

Igen, sokkal boldogabb vagyok! 8 évet vártun Rá. Ez idő alatt olyan mélységeket jártam meg, amit senkinek sem kívánok.

A kislányom beragyogja a mindennapjaimat, és én nem tudok betelni vele. (1 éves)

2019. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%
1 eves koraig igen. Meg az elso szuletesnapja utan sem ereztem azt, amit most, de azt kell mondjam, hogy 2 eves mult es imadok itthon lenni vele. Nezem, ahogy megtanul mozorozni, beszelni, ugrani es tok jo, hogy boldog vagyok nagyon. De az eletem csak akkor kezdodot, mikor paromat megismertem.
2019. júl. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
35%

Es megis hol tájékozódjon? Mindenki cukormazas... Minden poszt, blog... Max annyi h jajj nehéz, mert faradt vagyok... De minden perc megerte... Na ebből aztán nem lehet leszurni h nagyon rossz is lehet. Ha meg leirja az ember lánya, akkor szet vagy szedve... Minek szültel? Ha terhes vagy, el ne vetesd mert gyilkos vagy, de ha megszulod.. Miert nem mentel abortuszra? Amugy is inkabb vedekezz rendesen, senkit nem erdekel a hiba%. Vagy egyáltalán miért élsz szexualis életet, ha abból gyerek lehet :D


Na 3,5 éves a fiam. Nem, egyáltalán nem vagyok boldogabb. Szeretem, de sokkal sokkal konnyebb volt az életem nelkule. Ez van. Nem tudom ha ujracsinalnam, akkor is szultem volna e. Sanszos h igen, mert valahogy első babára sok ember vágyik... Aztan max rajon h nem neki valo es nem lesz 2.gyerek...

2019. júl. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!