Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy Nő azt állítja terhes tőlem?

Beni1990 kérdése:

Egy Nő azt állítja terhes tőlem?

Figyelt kérdés
Egy Nő azt állítja terhes tőlem, együtt voltam vele pár hétig, de szétmentünk. Miután szétmentünk, később kiderült hogy férjnél van, már több hónapja szét történt ez, most meg üzenget a nővérével, hogy a húga terhes tőlem. Biztosra tudom, hogy tőlem nem lehet terhes, viszont a férjétől annál inkább. Mint ahogy beszélgettem a nővérével, elmondta nekem, hogy igen valóban férjnél van és menekülni akart ettől az úriembertől, de később elmondta volna nekem. (Persze ezt sejtettem, azért is szakítottam vele). A kérdésekre ködös válaszok, hazugságok stb stb. A kérdésem az hogy ilyen esetben, jogi útra lehet vinni ezt az ügyet ? elakarja velem hitetni hogy enyém a gyerek, közben nem. A nővére kijelentette messenger üzenetben hogy szerinte nem az enyém hanem a férjéé. Amúgy minden beszélgetés le van mentve.

2019. aug. 1. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem ismered el a gyereket (apasági nyilatkozat), akkor beperelhet. Per esetén apasági tesztet fog elrendelni a bíróság. Ha nem a tiéd a gyerek, akkor a nő fizet minden költséget. Ha kiderül, hogy a tiéd, akkor te fizetsz.
2019. aug. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Jobb ha vigyázol. Honnan vagy ilyen biztos hogy nem a tiéd? Te emiatt most nem perelhetsz, de ő majd tud. És ha kiderül hogy a tiéd.... Nem csak gyerektartás hanem per költség, vizsgálat költsége.
2019. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elismernéd a gyereket, akkor is első körben a férje nevére kerülne, mert ilyen a magyar törvény. És csak hosszú procedúrával kerülne a nevedre.


Szóval ezen ne aggódj, így azért elég nehéz a dolog, nem fog bíróságra menni, csak fenyeget.

Megmondhatod, hogy ha nem áll le, feljelented zaklatásért.

2019. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Igazából ezt senki nem tudja megmondani most, hogy kitöl terhes a nö(ha tényleg terhes). Ezt a szülestés után lehet apasági teszttel kideríteni.


Ha okosan és kultúráltan akarod ezt elintézni, akkor a testvért kihagyod a dologból. Felhívod a nöt(legjobb személyesen találkozva), hogy terhességet híresztelnek róla, azzal, hogy te vagy az apa. Ha a megszületik a gyermek és csináltat egy apasági tesztet akkor abban együt müködsz, és ha a tied a gyermek akkor gondját viseled, de addig ne vádaskodjon semmivel sem. Ne üzengess föleg másokkal, hanem azzal az emberrel beszéljél ahol a probléma van.

2019. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mentetek szét?mert ha több hónapja de mondjuk csak 3 hónapos terhes akkor egyértelmű.amúgy meg apasági vizsgálat kideríti majd.
2019. aug. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van férje, ergo JOGILAG a férj lesz az apa!

Ha a nő tuti biztos benne, hogy te csináltad fel, akkor kérheti az apaság vélelmének megdöntését bíróságon. Ott DNS teszttel megmondják.


Te honnan vagy ilyen biztos benne, hogy nem a tiéd?? Gumit húztál? Kiszálltál?? Egyik sem "tuti" nem a tiéd kategória!

2019. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Úgy van, ahogy előttem írták, jogilag automatikusan a férj lesz az apa. Ha a nő vagy a férje pert indít (a gyerek 3 éves koráig), akkor meg DNS-tesztre köteleznek, aminél kiderül, mi a helyzet és az fizet a végén minden költséget, akinek nem volt igaza. Ha biztos vagy benne, hogy nem tőled terhes, akkor ne foglalkozz vele vagy feljelentheted zaklatásért. Terhesen is lehet tesztet csináltatni vérvételből, csak nagyon drága, keress rá.
2019. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy DNS teszt mindent kiderít 🤷🏼‍♀️
2019. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!