Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt barátnőm azt állítja...

Volt barátnőm azt állítja terhes, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 hete szakítottunk, és pár napja hívott, hogy volt nőgyógyásznál és 6 hetes terhes.

Mit tegyek? Higgyek neki? Hogy néz ki egy olyan papír amit kaphat ilyenkor?

Nem arról van szó, hogy nem hiszem, hogy az enyém lenne, hanem csak nem e ezzel akar rávenni, hogy visszamenjek hozzá?

Egyszerűen kiszerettem belőle, szépen váltunk el, megbeszéltük szépen, nincs másik nő nekem.

Csak olyan szaga van ennek mintha át akarna verni.


Milyen papírral tudja bizonyítani, hogy tényleg babát vár?


Előre is köszönöm! 28/F


2013. ápr. 19. 20:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Általában adnak egy vizsgálati leletet, pár sor az egész, de szerepel benne, hogy pl. méhen belül láttak petezsákot és mekkora a mérete. Egy ultrahang-kép pl. nem mérvadó, mert nem is biztos, hogy szerepel rajta név, olyat bárhonnan lehet szerezni, a leleten viszont szerepelnie kell minden adatnak.
2013. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

és hogy néz ki egy ilyen papír? nem lehet ilyet a neten valahol találni? csak egy mintát vagy nem tudom.


Köszönöm előre is!!

2013. ápr. 19. 20:35
 3/22 anonim ***** válasza:

Hát papírt könnyebben lehet hamisítani, de orvosi pecsétes papírral tudná bizonyítani a dolgot, viszont ha biztosra akarsz menni váratlanul menj el hozzá, és vigyél neki terhességi tesztet és akkor rögtön csinálja meg. Így tényleg biztosra lehet menni. Ja és kicseszésből a tesztre írj rá valamit amit nem tud lemásolni sem akár. Csak hogy ne az legyen hogy kicserélje.

Egyébként ez nem ok arra hogy visszacsábítson magához ha kiszerettél belőle nem kötelességed együtt felnevelni a gyereket, viszont időnként látogatnod kell, meg ugye pénzelni. De ha nem akarsz gyereket le is mondhatsz róla akár, de az nem tisztességes én szerintem, ez tényleg csak 100% os együttműködéssel működik, másrészt erről nem árt papírt is készíteni hivatalosat persze, mert meglehet oldani csak akkor csináld ha tényleg nem akarod, és nehogy később már sírás legyen belőle. Ne haragudj hogy ezt írtam de ennyivel is előrébb lennél ha úgy gondolod, de ezt neked kell tudnod milegyen persze.

2013. ápr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A papír bárhogy kinézhet, orvosa válogatja. Mintát ne keress, mert kb. ezerféle lehet. De általában szerepelnek az orvos adatai, ill. a páciens adatai (név, TAJ-szám mindenképp).

Nekem a kisebb vizsgálatokról általában egy A5 méretű kis "cetlit" adtak, amin kb. 2 sorban szerepel, hogy mit láttak az ultrahangon. 6 hetes terhességnél annyi szerepelhet, hogy élő embrió látható, CRL (ülőmagasság) ennyi meg annyi (pár mm lehet maximum), esetleg szívhangot lehet már ilyenkor érzékelni (látni), ezt is bele szokták írni. Nem az a lényeg, hogy mi szerepel rajta, hanem hogy a nevére szóljon a papír!

2013. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Én teljes mértékben kiállnék a gyerek mellett az én vérem, semmi pénzért nem mondanék le róla ha tényleg várja a babát.

Csak nem tudom, hogy néz ki egy ilyen, mert az orrom alá dug egy össze szerkesztett papírt nem tudom megkülönböztetni :(

2013. ápr. 19. 20:43
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha van rá módod akkor fotózd le a papírt és töltsd fel ide.

Akkor megmondjuk neked biztosra!!!

2013. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%
Tök egyszerű, megmondod neki, hogy elviszed egy maszek nőgyógyászhoz, kifizeted a 10ezret a vizsgálatért, és ott helyben megmondja a doki, hogy mi a helyzet. Megmondod, hogy te is szeretnéd látni UH-n, ha már a tied. Ha nem akar elmenni, akkor nyilvánvaló, hogy nem terhes.
2013. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nézd, ha tényleg terhes, akkor még bőven lesz idő arra, hogy bebizonyosodjon. De ha kiszerettél belőle, akkor csak a gyerek miatt visszamennél? Nem biztos, hogy ez szerencsés megoldás lenne... a gyerek nem tart össze egy amúgy is megromlott kapcsolatot, sőt...

Attól még lehetsz felelős apa... pár héten belül pedig már terhesgondozási könyvet is kap, rendszeresen kell majd vizsgálatokra, tanácsadásra járni, ami sokkal egyértelműbb lesz.

És még ha terhes is... nem ijeszgetésnek szánom, de a terhességek 10%-a végződik korai vetéléssel. Szóval egyelőre nem tudsz túl sokat tenni, csak várni.

2013. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%
Ha terhes ha nem, te nem szereted már, ezt mondd meg neki. Amennyiben tényleg terhes, akkor vállalod az ezzel járó költségeket, az apasági vizsgálatot, továbbá a gyerektartást. Ennyi. Add tudtára, hogy nem lesz folytatás akár van gyerek akár nincs, és akkor még eldöntheti, hogy vállalja-e az egyedülálló anya szerepet vagy sem.
2013. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
a helyedben én is egy terhességi teszttel állítanék be hozzá egyik reggel (ha van rá módod), és akkor megkéred, h csinálja meg rögtön... ha nem akarja, nekem az már gyanús lenne. 23/N
2013. ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!