Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire tartod fontos szempon...

Mennyire tartod fontos szempontnak a környezetvédelmet a gyermeknevelésben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a rengeteg szemétre és felesleges dologra, amit egyes anyukák képesek megvásárolni (ráadásul újonnan) a gyereküknek.

Vagy az eldobható pelenkák által okozott természetkárosodásra.

Illetve arra, hogy ahogy nagyobb a gyermek, próbálod-e lebeszélni a huszonharmadik tömeggyártott kínai műanyag játékról vagy a tartósabb, fenntarthatóbb anyagból készült alternatíva (pl. fa) felé terelni?


2019. aug. 6. 13:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Max hogy az utcán ne szemeteljen.
2019. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%
Semennyire.
2019. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon fontos! De megveszem neki a játékot. 2 éves és szelektíven gyűjti a szemetet. Igyekszünk odafigyelni erre, de eldobható pelenkát veszek és a szemét is sok nálunk.
2019. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Aki nem foglalkozik ezzel semennyire, ő nem gondol a gyereke jövőjére, hogy pl. 10 év múlva pokol lesz a Földön? Meg, hogy kb. nem lesz mit enni a klímaváltozás miatt?
2019. aug. 6. 14:05
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem gondolnak rá, sajnos, pedig a saját gyerekeik jövőjének a tönkretételéhez ők is hozzájárulnak ezzel.

Szerintem nagyon fontos, én pl. amúgy is utálom a tárgyak halmozását. De sajnos, amíg ennyien így gondolkodnak, hogy le se sz*rják, addig nem lesz érdemi változás.

2019. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Műanyag játékai nincsenek, csak a homokozó készlet, bár még nem is nagyon szeretett volna.

Eldobható pelenkát használunk, de a dm-es öko pelust. A tesójával már mosi pelusozni fogunk.

Bambusz fogkeféink vannak, vászon táskába vásárolunk, de még mindig nagyon sok a szemetünk, igyekszünk folyamatosan változtatni ezen.

2019. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem veszek 101 játékot


Ennek nem a környezettudatosság az oka, hanem mert felesleges.


De a mindennapjainkban benne van, hogy nem termelünk annyi szemetet.


Összeszedjük, ha utcán látunk, nem

Dobájuk el.

Komposztálunk.

Ha van mód, akkor újrahasznosítható dolgokat használunk...

2019. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem szeretek felesleges dolgokat venni. Nem zavar, ha egy ruha vagy játék használt.

Szelektíven gyűjtjük a hulladékot, vásárlásnál is vászon táskáim és szütyőim vannak (a zölségnek, gyümölcsnek ilyen áttetsző).

Én környezetbarát módon mosok, natúr tisztálkodószereink vannak, és a takarítószereim zöme is az.

De nem használtam mosható pelust, kezdő anyukaként egyedül a babával nem mertem bevállalni.

A gyerekem szemléletét is így alakítom, pl szívószálat, műanyag flakonokat kerüljük.

2019. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon fontos, az ő jövőjük múlik rajta. Az pedig a mi felelősségünk, hogy nekik a környezettudatosság legyen a természetes. Fa és textil játékai vannak a kicsinek, persze ajándékba jött egy-egy műanyag, de nem igazán szereti (gondolom mert látja rajtunk, hogy mi sem). Szelektíven gyűjtjük a szemetet, vászontáskával járunk bevásárolni. A nagy a tanszereknél is előnyben részesíti ő saját magától a természetes anyagokat, fa vonalzót, saját maga által választott anyagból varrt tolltartót, képes magazinokból való képekkel dekorált füzeteket.

Ami sajnos sehogy nem ment, az a mosható pelenka. Állandóan kifolyt belőle minden, egyesével mostam, iszonyat volt. Nem a melót akarom megspórolni, nem lenne azzal gond, de állandóan tiszta ideg voltam tőle, a gyereknek se volt jó, folyamatosan húztam az ágyat is...szóval ez az egy iszonyat volt. Nem vagyok egy elvakult ökoanyu, de úgy gondolom, apró lépésekben azért haladunk.

2019. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

Arra neveljük, hogy ne szemeteljen ill. ne pazaroljon, vigyázzon a holmijaira. Ha úgy veszem, ez is környezetvédelem, mert aki hetente tönkre teszi egy játékát, és el kell dobni, az rengeteg szemetet termel.

Eldobható pelenkát pont addig használ egy gyerek, amíg nem lehet vele környezetvédelemről beszélni. Vagy te úgy gondolod, hogy "kellő nevelés" hatására a 8 hónapos baba majd önérzetesen visszautasítja az eldobható pelenkát és követeli a moshatót?

Utolsó bekezdésed meg nevetséges, mert fordítva is lehet érvelni: ne akarjon fa játékot, mert ahhoz fát kellett kivágni, bezzeg a műanyag játék gyártásához nem kellett.

2019. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!