Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a közös...

Miért olyan fontos a közös gyerek két olyan ember kapcsolata esetén, ahol már mind a két félnek van?

Figyelt kérdés

Azt megértem, hogy ha valakinek nincs, és mondjuk csak 45 évesen találja meg az igazit, akkor szeretne.

De egyre gyakrabban látom, hogy középkorú emberek (akár 45-50 évesek is) egy válás után összejönnek, mind a két félnél van már akár felnőtt gyerek, erre közöset is akarnak.

A legextrémebb ilyen, amiről hallottam már javában postmenopausában volt (60 felett) és még ő akadt ki, mikor az orvos megmondta neki, hogy felejtse el.


2018. nov. 9. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Azért,(bármilyen hihetetlenül is hangzik),mert aki már túl van egy házasságon,az is képes újra szerelembe esni.Ha 2 ember szereti egymást,akkor pedig szeretnének gyermeket vállalni.

Az,aki 60 évesen gyereket tervez,az egy nagyon felelőtlen ember,függetlenül attól,hogy hányadik anyától lenne a gyerek.

2018. nov. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy képes szerelembe esni, szeressék is egymást, ez remek. De miért kell mindenáron gyerek, ha már van?

Nyilván nem is az az érdekes, mikor mondjuk 30-35 évesen vállalnak másik párral újat, de 45 év felett?

Minek? Az a legjobb, mikor ráadásul a saját egészségét is veszélyezteti, de azért ő akar még egyet az új pasival...

2018. nov. 9. 19:40
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Kérdezd meg azoktól akiket érint , neked ehhez mi közöd? Gondolom akarnak közös gyereket, ennyi.
2018. nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Kérdezd meg azoktól akiket érint , neked ehhez mi közöd?"


Hát éppen tőlük kérdezném.

2018. nov. 9. 19:53
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Én csak az ismerősömet tudom idézni.

Mert a közös gyerek mi vagyunk. Egy kicsi belőle és belőlem. Van gyerekünk, de nem tőle. Felnőtt fia volt, a férfinek is, de semmi kapcsolata nincs a gyerekével.

45 volt a férje 47. Nem tudom, hogy végül lett vagy sem.

2018. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Ennyiből senki ne vállaljon másodikat, hisz egy már van.
2018. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5. válaszadó!


Köszönöm. Végre, legalább egy ember tudott normálisan válaszolni a kérdésre.

Egyébként szerintem marhára szomorú, amit írsz. "de semmi kapcsolata nincs a gyerekével"

Tehát a meglévőre szarik magasról, de azért kell egy új. Mert csak. Mert új pasi/nő, új gyerek, még akkor is, ha a régivel sem törődik.

2018. nov. 10. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Úgy bírom, hogy néhányan nem képesek értelmezni, hogy mi a kérdés. És letudják ilyen válasszal, hogy "azért, mert akarnak". Bameg, de az volt a kérdés, hogy MIÉRT? Ha valaki nem tudja erre a választ, az miért érzi úgy, hogy a "mi közöd hozzá?" meg a "csak" típusú válaszok megfelelőek?


Egyébként nekem az a tippem, hogy egyszerűen szeretnék közösen is átélni a babavárás, gyereknevelés élményeit. Nem azért, mert a meglévő gyerekek már nem számítanak, hanem mert ez egy olyan dolog, amit együtt még nem csináltak. A másik, hogy biológiailag így vagyunk kódolva: utódot akarunk attól, akibe szerelmesek vagyunk, akit - bizonyos szempontok szerint - megfelelő anyának/apának érzünk.

2018. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze, valamilyen szinten talán érthető, próbálom beleélni magam a helyzetbe. Csak nekem totál meglepő, mikor valaki akár a saját életét kockáztatja, pedig van már egészséges gyermeke neki is, a párjának is. De olyannal is találkoztam már, aki konkrétan az első 3 gyerekét letagadta, mintha nem is létezne, de már az ötödiket várja (a másodikat az új pasitól). Mint kiderült, a nagyokat a nagymama neveli, de ők mindenképp akartak egy közös másodikat is.

Számomra ez hihetetlen.

2018. nov. 10. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!