Miért szül az ilyen?

Figyelt kérdés

Akinek rossz, nagyon rosszanyagi körülmények között él, és van már meglévő 3 gyereke. Akik szintén nélkülöznek.

Miért kell bevállalni egy 3. gyereket? Mire?

Miközben a Facebookon kunyerál a gyerekeknek holmikat.


Csak engem irritál az ilyen? Miközben én 30 fölött mertem vállalni egy gyereket, előtte normálisan dolgoztam, és dolgozom, hogy a gyereket eltartsam. Más meg meggondolatlanul potyogtatja a kölyköket...és szó szerint elvárja, hogy neki adjanak...( Ingyen pelenkát, ruhákat stb...ő meg ölbe tett kézzel vár.)


Ilyenkor úgy kinyílik a bicska a zsebemben.

És bár szeretek adakozni, de nem az ilyen felelőtlen, semmibe gyereket pottyantóknak.


(Más amikor valakinek van 1-2 gyereke és valami miatt megszorul, de ez nem ez a típus)


2019. aug. 8. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Mert nincs pénze fogamzásgátlásra, a környezete meg legyilkosozza ha abortusz jut az eszébe
2019. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Mert nagyon egyszerűcske.
2019. aug. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

A falunkban is van ilyen "egyszerűcske" lány.

Arra azért van esze, hogy minden gyerek után eladogatja a kapott holmikat (ruháktól kezdve babakocsin át a kiságyig mindent) és az újabb gyereknek megint összekunyerálja a dolgokat (amiket aztán megint elad)

2019. aug. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Amíg lesz olyan nyomorult, aki tömi őket pénzzel meg ingyen cuccal, addig szülni fog. És rengeteg ilyen van. Ha meg szóváteszed, hogy esetleg dolgozni kéne, akkor te vagy a szemét, mert hát nem sajnálod szegény gyermekeket?

Az is baj, hogy az ilyenek általában nagyon buták. Annyit fog fel a dologból, hogy ha szül, akkor adnak neki pénzt, kaját, ruhát, hogy utána a plusz fővel nagyobb lesz a nyomor mint előtte, már nem jut el az agyáig.

2019. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Mert csak a gyerekcsináláshoz ért. Dolgozni meg nem akar, vagy nem is igazán tudna, mert nincs végzettsége. Én legalábbis ilyent ismertek.
2019. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Mert az egész társadalom így működik, hogy nem értik meg, hogy amíg "segélyezed" a szegénységet, addig mesterségesen életben is tartod azt.


A gyerekvállalást egy elvileg fejlett országban felelős döntés kéne megelőzze, nem egy jól csengő hitelkonstrukció ötlete, vagy még több "adománypénz".


Semmilyen adomány meg "segítség" nem kéne, hogy szükségessé váljon annak, aki úgy dönt felelősséget vállal egy életért. Neked magadnak kéne gondoskodni a lehetőségeidről. Az országnak maximum abban kéne szerepet vállalnia, hogy mindenkinek legyen normális lehetősége dolgozni és korrekt bért kapni, de munka nélkül továbbra se semmit... (tudom, hogy jelenleg nincs így)


De ezt szegény, ostoba korlátolt embereknek nem tudod elmagyarázni, egyszerűen túl buták ahhoz, hogy a nagy egész képet képesek legyenek megérteni gazdasági és társadalmi szempontból. Ők konkrétan addig látnak, hogy egyik nap kap egy csomag pelenkát vagy tízezer forintot, akkor arra a hétre meg van oldva az élete. Ezen kívül semmi egyéb.

2019. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

#1 ezt úgy bírom, mikor mondják, nincs pénze fogamzásgátlásra. Az a nyomorult bogyó, amire nincs pénze van 3000Ft-os is 3 hónapra, magyarul havi 1000Ft lenne a védekezés költsége. Mi az egy gyerekhez képest???



Egyszerűen olyan sötétek meg nemtörődömök, hogy szülnek agyba főbe.

2019. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!