Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai szülők többsége (főleg...

A mai szülők többsége (főleg Budapesten, lakásban élők) miért tojik magasról a gyereknevelésre? Miért kell a gyereket ordítani hagyni, ezzel az egy épületben élők életét megkeseríteni? Nem tudják elcsendesíteni őket? Nem is akarják?

Figyelt kérdés

Gangos épületben lakunk a VII. kerületben, 3 gyerek lakik ebben az épületben. Az se lenne jobb, ha felváltva ordítanának, de folyamatosan egyszerre teszik. A problémám nem az ordító gyerekkel van, mert természetesen a gyerek ordít főleg apró korában, a problémám azzal van, hogy látom, hogy a szülőket nem érdekli egy cseppet sem, hogy szerencsétlen kölök éjjel-nappal ordít. Nem hallom, hogy tennének azért, hogy elcsendesítsék őket - a szembeszomszédunk például feltesz egy gyerekdalos CD-t és ezzel elintézettnek tekinti az ordítást, annak ellenére, hogy a gyerek tovább ordít... A felső szomszéd gyereke fél óránként éles sikoltással próbál elérni valamit. Én nem vagyok anya. Nem prédikálni akarok a gyereknevelésről, hanem érdekel, hogy ezek a szülők miért gondolják, hogy ha a gyerek ordít akkor csak ott kell hagyni ordítani, ha úgy gondolják, hogy nem tudják őket ringatással elcsendesíteni. Valószínűleg azért ordít a gyerek, mert figyelemre, szeretetre van szüksége, nem azért, mert jól esik neki (vagy mert bekakilt, vagy mert éhes, vagy mert álmos, de ezeket hamar ki lehet deríteni). Őszintén, minek vállal gyereket, ha nem akar vele foglalkozni? Bosszantó, hogy a lakóközösségben nem egy anyát írok most le ezzel, hanem mint említettem, legalább még 2-t. És most csak a sajátomról beszéltem. Legalább ennyi ilyen anya van minden budapesti panelben/lakásban.


Ugyanitt kérdés: van valamilyen csendháborításra vonatkozó jogszabály, szabályozás erre, vagy költözzek? (Szerencsémre én könnyen költözök albérlőként, de szerencsétlen röghöz kötött lakók hallgathatják ezt még legalább 3 évig.)


2019. aug. 13. 09:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

1. gondolom neked nincs gyereked, azért tudod, hoygan kellene ezt jól csinálni.


2. 36 éves vagyok, a mi lelkünkkel ennyire sem foglalkoztak anno, pont nem érdekelt senkit, hogy hisztizünk...

Mégsem rinyáltak ennyire a gyereksírás miatt. Valahogy akkor természetes volt, hoyg a gyerek hangos...

2019. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem a VII. kerület, még csak nem is Bp., de...

miből gondolod hogy nem próbálnak tenni ellene?

1, abból hogy nem ordítják túl a gyereket, ezért nem hallod őket?? Abszurd.

2, mert nem hallgat el a gyerek?? Van ez így, akkor is ha mindent bevetsz.


A kisfiam egyébként most ordított egy egész órát. 5 hónapos és gyógytornász járt nála.

2019. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

A mai felnőttek többsége semmitől sem retteg úgy, mint a gyereksírastól.

A legtöbb esetben velem van a legkisebb, két éves. Szinte mindenhol elég csak kilátásba helyezni, hogy ha sokat várunk, akkor saaaajnos hisztizni fog. Mindenhol előre is vesznek.

Tegnap hiába próbáltam ezt bevetni, mert a recepciós látta, hogy a büdös kölke csendben eljátszik a kisautóval, meg se mukkan. Várhattam is egy órát. :(


Csak arra akartam kilyukadni, hogy egy ilyen házban laknak sokan. A nyugdíjas néni, aki ordítva nézi a tévét, és éjszakai árammal mos, hajnalban. Bulizó fiatalok. Veszekedő házaspárok. Ugatós kutya. Kamasz gyerek, aki ha nem ordít, akkor vele ordítanak, vagy a zene ordít. Plusz a forgalom, emberek, villámos csilingel, meg minden.

Az összes közül mi az egyetlen, ami idegesít? A gyerek.


Neked ugye nincs. Honban is tudhatnád, hogy milyen?

Nálunk a következők miatt volt csak tegnap sikítás: tisztába tettem, körmöt vágtam neki, megkínàltam vízzel, felöltöztettem, levetkőztettem, nem akart fürdeni, utàna nem akart kiszállni a kádból, fogat mostunk, nem akart aludni. Ezek szerint akkor vagyok jó anya, ha egy hétig egy pelenkàban rohad, és otthon hagyom, vagy pucéran viszem magammal ügyeket intézni? Melyiket lehet kihagyni a felsoroltak közül, csak azért, hogy ne ordítson, és ne zavarja a drágakedves szomszèdokat?

2019. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

A pestiek agyhalottak.

34nm2-en 3 gyerekkel, két kutyával.

Aztan mikor rákérdezel, hogy ezt hogy?

Akkor besír...

2019. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

A gyereksírás nem csendháborítás, kicsit el vagy tájolva.

Szóval te költözz. Ha tehetek javaslatot, akkor valami puszta közepén vagy megfelelően magas hegy tetején fekvő tanyára, ahol nem kell elviselned mások létezését.

Elég röhejes, hogy egy VII. kerületi belvárosi lakásban pont a 3 darab gyerek sírása tud zavarni. Akkora zaj van magában az egész városrészben, hogy sokan szerintem meg sem hallanák a sírást (persze, ha valaki kifejezetten csak erre figyel, akkor elképzelhető).

Nem kívánom, hogy soha ne legyen gyereked. Sőt! Legyen! Egy jó sírós, hogy megtudd milyen érzés.

2019. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

A gyerekekkel nehéz, nem robotok nem lehet őket állandóan szabályozni.

Néha nem lehet a kedvükre tenni, feszegetik a határokat, saját akaratukat próbálják érvényesíteni.

Figyelmet akarnak, vagy szimplán rossz napjuk van.

Elképzelhető hogy speciális a gyermek (autista, ADHD-s, aspergeres, hiperaktív ) velük sokkal nehezebb.

A másik sz@rik a szülő a gyerekre. Van gyerekem. Sokszor látom hogy nem foglalkoznak szülők a gyerekekkel, később meg csodalkoznak hogy nem bírnak velük

2019. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Mindjárt kezdődik az ovi, suli, bölcsi és jobb lesz.
2019. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Sokszor azt se tudod miért sír a gyerek főleg ha kicsi.Hasfajas,fogzas mikor mi.Volt hogy az en babám is sírt vagy 1,5 orat pedig minden tőlem telhetőt megtettem.Szokszor az ilyen emberektől vagyok ki mint te,mert bocs de fingod sincs a gyerekekrol vagy a gyerek nevelesrol.Annyit tudok mondani majd ha neked is lesz sajatod akkor majd rájössz
2019. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Igy vab amíg nincs gyereked leszel szíves nem itelkezni rögtön! Sokszor valoban nem tudod mi a baja es kb mar fejen forogva szorakoztatod de vannak napok amikor sem se jó! Plusz ha pl azert hisztizik n! Mert o a tvt akarja utogogetni vagy konnektort tapizni az nem fogom mrgengedni akkor se ha orakig uvolt érte! Es bizony van az a hiszti ahol az segit ha engeded h kihisztizze magát!
2019. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Az én 3.5 éves lányom tegnap pl. egész nap sikított. Akármit csináltam. Elég hozzá egy 35Cfok,hőség,és már semmi sem jó. Nem evett, nem aludt, csak sírt. 21 óráig megszakításokkal reggel 8tól. Ez van, túléltük. A mai nap már jobb :))
2019. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!