Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátom megijedt a felelőssé...

A barátom megijedt a felelősségtől? Most miért ilyen, ha eddig meg akarta a babát?

Figyelt kérdés

21 évesek vagyunk mind a ketten, én most végeztem az alapszakomon, ő dolgozik. Jól keres, a munkája a mindene, szóval nem egy szalag melletti melót kell elképzelni, ahonnan szabadulna... Fél éve együtt élünk, komolyan tervezünk egymással, de nyilván még babáról, családalapításról nem volt szó. Viszont terhes lettem, és a múlt héten elmondtam neki. Rengeteget beszéltünk róla, a jövőnkről, és úgy döntöttünk, hogy megtartjuk, és szülők leszünk. Az elején még teljesen lelkes volt, örült nagyon (nem megjátszott volt az öröm, mert azt azonnal látni rajta). Erre most két napja totál kicserélődött, tegnap össze is vesztünk kicsit emiatt... Van egy "szabályunk", hogy haraggal sosem alszunk el, mindent megbeszélünk, és ez eddig működött is. Erre tegnap, miután összekaptunk, elment a barátaival a Szigetre. Hiába írtam neki, nem válaszolt, de közben most látom, hogy az Instagramra tett ki "storyba" két videót, amin az exe is rajta van, és hogy énekelnek, buliznak. Utolsó üzenetem 4-kor jött tőle, hogy még elmennek egy haverjához afterezni, ne várjam meg. Hát köszi...


Félek, hogy az egész terhesség alatt ez lesz, hogy hol örül és boldog, máskor meg úgy tesz, mintha nem is léteznék. Szerintetek hogy beszéljek vele? Nem akarom letámadni, de fordított esetben ő sem örülne, ha egy veszekedés után az exemmel posztolnék bulizós videókat.


2019. aug. 13. 10:25
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%
Te komolyan elhitted, hogy egy 21 éves mai fiú készen áll arra, hogy apa legyen?
2019. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Nem kell minden "mai fiút" egy kalap alá venni.
2019. aug. 13. 10:32
 3/44 anonim ***** válasza:
94%
Hisz látod, hogy inkább elmegy a Szigetre az exével. Álomvilágban élsz.
2019. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
Nem "mai fiú", nem azért ilyen, hanem mert 21 éves, maga is gyerek még. Nekem se kellett volna a gyerek a hátam közepére sem 21 évesen, de 25 évesen sem, pedig nő vagyok. A 21 évesek 99,9%- a nem kész rá semmilyen értelemben.
2019. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
80%

25 évesen sem kellene gyerek. Mikor élhetem az életemet, pont lekötni. Hatalmas felelősség alól menekült el. Szerinted normális ha az exével bulizik nélküled?

Már ott gond van, hogy instáját nézegeted.

2019. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem kor függő kiből milyen szülő lesz. Férjem is fiatalon lett apa és példás. És ismerek 30- as nőt, aki beültetéssel lett terhes, de aztán gyorsan kiderült számára, hogy az anyaság nem leány álom és szívesebben foglalkozik magával, bulizik és a párjára marad minden.

Mindenképp beszélj vele. Ha meggondolta magát, de te bevállalod mégis az egyedülálló anya szerepet beszéljetek az anyagiakról is. Tudom, pocsékul hangzik, neked viszont szükséged lesz a pénzre. Ha látni akarja mikor, hogyan viheti. Azt hiszem 3 éves koráig nem kötelező elengedni a gyereket. De, ha azt látod, hogy normális a babával engedd, hogy kialakuljon köztük a jó kapcsolat. Azért írom ezt le, hogy ne éld bele magad abba amire vágysz mert a másiknak is vannak saját álmai. Viszont ettől függetlenül lehet jó viszonyt ápolni, bármennyire fáj is. Ha együtt maradtok, akkor is hagyj neki időt. Ne menj után és beszélj a babáról, engedd meg neki, hogy feldolgozza az infót. Azért mert nem mutat érdeklődést egy férfi vagyis ezt látod kívülről, dolgozik ő ott belül ezen. Na, ilyenkor hagyni kell őket. 🙂

Most magaddal törődj. Figyelj az étkezésekre, járj utána a hivatalos papíroknak, mozogj, ha nem vagy veszélyeztetett, álmodd meg a babaszobát, kényesztesd magad. De ne feledkezz meg a párodról sem. Ne engedj a csábításnak, hogy szekálod a múlttal, a babával mert elüldözöd. Azt fektessétek le hogyan tovább. Kívánom a legjobbakat számotokra! Legyél erős! Kitartás!

2019. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
89%
Még nagyon fiatal. Persze, nem kell egy kalap alá venni mindenkit, de ennyi idősen teljesen normális, ha bulizni akar és nem gyereket vállalni. Lehet csak az elején volt lelkes, de rájött, hogy még nincs erre felkészülve. Szerintem fontoljátok meg jól, mit is akartok, te is, nehogy egyedül maradj a babával.
2019. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
96%

Barátod. Ennyi. Nincs elkötelezettség. Ő bármikor dönthet úgy, hogy kösz neki ez korai.

Te elég érett vagy, hogy egyedülálló anya legyél? Ideje erre is felkészülni.

2019. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

A Szigetre a munkája miatt is ment, az exével valószínűleg ott futott össze. Kb csak ilyen alkalmakkor "szórakozik", magától nem nagyon szokott menni semmi ilyen helyre. Igazából lehet ez így furcsa, de nekünk engedékeny szüleink voltak, és 15 évesen már buliztunk, ittunk és ez ment egész gimi alatt, később nekem az egyetem első 1-2 évében is. Valószínűleg ezért van, hogy már jobban értékelek egy sima fröccsözős, borozgatós estét a szűk baráti/családi körrel, mint egy reggelig tartó, hangos techno bulit, több száz ismeretlennel. Szóval nálunk megvolt a vad, reggelig kimaradós bulizós korszak, meg ő sem az a fajta, aki ezt szeretné. Most így nyáron más persze a munkák, fesztiválok miatt, de ez az évből kb 2-3 hét maximum.



Egyedül nem vállalnám a babát, ezt tudja ő is.

2019. aug. 13. 11:00
 10/44 anonim ***** válasza:
95%
Minek tetted fel a kérdést, ha úgy is homokba dugod a fejed, és mindenre találsz kifogást? Amúgy ez jó. Egyedül nem vállalod, ezt tudattad vele, ergó magadhoz láncoltad. De mi lesz, ha ő mégis lelép?
2019. aug. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!