Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek rendben van?

Szerintetek rendben van?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kisfiam. Van egy ugyan ilyen idős baba aki szintén fiú szoktunk velük "bandázni".

Az a lényeg hogy a másik kisfiú szépen leül játszik és eljátszik. utánozza az állat hangokat mondja apa anya papa...

Az én kisfiam pont az ellentéte mindig megy megy megy nem szereti ha fel vesszük és szeretgetjuk... És ez megrémit.

3 hónaposan fordult hasról hátra, hátról hasra, 5 hónaposan felült. 6 hónaposan felalt és járkált a bútorok a kapaszkodva... Önállóan 1 évesen kezdett el járni..

Imád hangosan kacagni imádjuk. Imád táncolni zenét hall már rogyasztja a kis térdét... Tapsol, puszit küld, ha akarja mondja apa, papa mama az anyát csak ha meg úti magát vagy megijjed szalad hogy Anyanya aa..

Ha meg úti magát sír, bár mostanában ha nem szabad neki valami és épp olyan napja van lefekszik a földre és sír de ha látja hogy nem veszi fel senki abba hagyja és megy tovább.. Mutogatja a mutató ujjával kamionokat buszokat állatokat ha látunk és mosolyog hogy mennek.

Szeret labdazni néha az autóit tologatja vagy van amelyikre kötöttünk neki madzagot és huzgalja..

De sokat felforditja és piszkálja a kerekeit. Ezen kinul nem tudjuk leulteni hogy gyere játszunk formabedobost vagy építsünk tonyrony kockákbol.. Én fel építem es ő elboritja és ennyi...

Megijjeszt hogy nem ül le játszani hanem inkább ide oda pakol gátja játékait dobálja őket és persze hogy küld puszit és örülnék hogy küldi nekünk de ha felveszik hogy megoleljuk megpusziljuk nem szereti.

Kicsit aggódok hogy nez normális? Másnak is volt már így babája és későbbiekben nem derült ki semmi?

Gondolok itt hiperakivsagra, autizmus, figyelemzavar...

Nagyon sokat foglalkozunk vele minden nap sétálunk vagy jatszoterezunk mondokazunk olvasunk neki és mégsem tűnik hogy érdekelnek, bár a mondokakat szereti táncol rájuk.

Lehet vegulis tok normális csak tullagodom mert az a másik kisfiú kis nyugodt leül játszani a játékokkal... Mondjuk öt meg kicsit tulfelti lehet ő azért ilyen 🙂



2019. aug. 19. 21:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem bele írni hogy nagyon ügyesen köszön akit ismer mindig integet és sokat mosolyog🙂
2019. aug. 19. 21:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kúszas-mászás nem volt?

Nem gondolnék autizmusra, ilyen kicsinek amúgy sem diagnosztizálható. Szimplán más érdekli, ő pörgősebb, a másik fiú meg nyugodt.

2019. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kuszás nem, mászni viszont mászott miután felült teljesen addig amíg nem kezdett egyedül menni.. Most is szokott azzal játszani hogy asztal és székek alatt mászik, meg szeret elbujni hogy keressük meg.
2019. aug. 19. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ilyen volt. Úgy irigyeltem a játszón a többi anyukát, akik a homokozóban ültek, sársütit gyúrtak és egymással beszélgettek, miközben én egész idő alatt a fel-alá rohangáló kisfiamat kergettem.

Most 9 éves, és semmi baja. Most is aktív, versenysportoló, emellett kitűnő tanuló, a magatartása is rendben van, de a tej továbbra sem alszik meg a szájában. :)

2019. aug. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem is ilyen. Kikopom a belem mellette. :) Normalis. Majd lesz ami lekoti. (egyébként ha kicsit magadba nezel, nem vagy te is porgos anyuka? En ilyen vagyok es mindig eszembe jut, hogy vegulis en vagyok neki a pelda.. Mit varunk...)
2019. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyom pont ennyi idos, es o sem egy uldogelos tipus. Persze ha ugy van kedve bedobja a formakat, jatszik a golyovezetovel, vagy autozik, babazik ilyesmi. De ez ritka. Inkabb a maszos fajta. Mindenre fel majd le es ezt tenyleg mindenhol. A kismotor a kedvence, de pl szepen setal mellettem, ha elmegyunk setalni. Nem rohangal osszevissza. Bennem nem merult fel, hogy ez gond lenne. Tolem latja a porgest, ahogy elozo valaszolo is irta. Ellenben rettento irigy tudokmlenni a sogornomre, akinek a kislanya beul a tv ele, vegig nez egy teljes estes meset, vagy alszik delutan 3 orat vagy tobbet. Na itt ilyen sincs. Ejjel kel meg, napkozben a max alvas masfel-ket ora. Ilyen tilus. Kivancsi felfedezo :)
2019. aug. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat kicsit megnyugodtam.

Nalunk az alvás a is jó este fél 10 top reggel 8 ig alszik... Aztán pedig reggeli és csak enni all meg következőleg. Bár délután szokott aludni 1 - 2 órát teljesen változó 🙂

A játszótéren figyeltem fel enis jobban hogy ő szaladgál felmaszik a játékokra a többiek pedig szépen homokoznak vagy játszanak ő meg nem...

Na meg hát hogy nem szereti ha felveszik babusgatni egybol nyomja magát hogy megy tovább..

Igazság szerint enis pörgős vagyok de apukája megjobban, szerintem akkor tőle orokolhette.

Ha utcán sétálunk jön szépen mellettem vagy fogja kezem néha megall hogy fel vegyen egy kavicsot vagy fadarabot... Meg most az a menő hogy ha ajtót lát pl a boltok bejárata akkor bekopog és mondja hogy kop kop

2019. aug. 20. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!