Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék türelmesebb lenni?

Hogyan tudnék türelmesebb lenni?

Figyelt kérdés

Szégyellem magam emiatt, de időnként annyira elveszítem a türelmemet... Még csak 7 hetes a babám, de olykor nagyon nehéz az altatás... Van hogy egész nap nem alszik, még ha el is altatom, amint leteszem, ébred és sír. Estére már én is fáradt vagyok ettől, és amikor hatodszorra se sikerül letennem, már síkideg vagyok. Meg fáradt.

Tudom, hogy nem ő tehet róla, tudom, hogy nem direkt csinálja és azt is, hogy később lesznek még sokkal keményebb helyzetek, amiktől könnyen elveszíti az ember a türelmét.

Épp ezért szeretnék dolgozni saját magamon. Jobb anyukája akarok lenni, és minden reggel elhatározom, hogy ma türelmesebb leszek, de estére megint kivagyok, és nem megy...

Nektek mi segített?


2019. aug. 21. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem az idő. nálunk nem jött be, hogy később még nehezebb. mindhárom gyerekemnél az első hónapok voltak a legkeményebbek számomra és hónapról-hónapra könnyebb lett.

szerintem ezen sok anyuka átmegy, gondolom a hormonok sem segítenek a dolgon :)

2019. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
MagneB6. Nekem tényleg sokat segített!
2019. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

A citromfű tea szoptatás alatt is nyugodtan iható.

Ami még segített nekem, hogy amikor tele volt a f..om, akkor babakocsiba tettem, és mentünk egyet sétálni. A pici ilyenkor egyhuzamban aludt egy órát is.

Délután a férjem vitte el kicsit sétálni, addig vagy aludtam, pihentem, vagy kicsit összepakoltam. Rendezett környezetben én is nyugodtabb leszek.

Amiért mínuszba szoktak pontozni: a legjobban az vált be, hogy a pici velem aludt. Ő beájult szoptatás közben, én is, és este sokszor attól visszaaludt, ha érezte, hogy mellette vagyok.

Neten keress rá, hogy mik a szabályai az együtt alvásnak! Pl. Nem használhattok közös takarót, a baba legyen inkább hálózsákban. Nem használtam nagypárnát. Nekünk az vált be, hogy a baba a fal mellett, én középen, apa a másik oldalon.

2019. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kipróbálom a megne b6-ot és a citromfüvet is.

A babakocsit utálja a gyerekem, nem alszik el benne, csak akkor működik, ha úgy teszem bele, hogy alapból alszik, de mivel épp az altatás a gond, ez sajnos nem opció. A kendőben elalszik, de az meg kínzás ebben a melegben mindkettőnknek.

Az együtt alvást próbáltuk, de én úgy nem tudok pihenni. Folyton azt lesem, lélegzik-e. Csak akkor tudok nyugodtan aludni, ha légzésfigyelőn van... Tudom, hogy az együtt alvás jó, de akkor se megy. Meg ráadásul ő csak hason hajlandó aludni, így meg végképp nem merem.

2019. aug. 21. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Hason altatva tilos együtt aludni. A légzésfigyelő is mindig legyen rajta!! Nem akarlak ijesztgetni.


Ezt olvasd el, hasznos!

[link]

2019. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is már is jó anya! Amit érzel tök normális, valahogy ezt kell elfogadnod! Ezen sokan átmennek sajnos, túl kell élni! Apuka segít?
2019. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, sok terhet vesz le a vállamról
2019. aug. 22. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!