Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék türelmesebb...

Hogyan tudnék türelmesebb lenni a kislányommal? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves és mostanában nagyon kiidegel. Alapvetően nagyon okos, nyugodt gyerek, de mostanában nagyon hisztizik. Úgy érzem, hogy az egész nap szinte abból áll, hogy rászólok, hogy ne csináljon valamit, pl.: ne nyúlj a macskakajához, konyhaszekrénybe, fiókba, popsikrémhez, ne vedd ki a cipőm, ne edd a kulcsot, hagyd a macskát, és még sorolhatnám. Sokszor ha valamit nem engedek, nem teszek meg, elkezd sírni, fekszik le a földre. Ilyenkor igyekszem nem foglalkozni vele, hívom, hogy jöjjön mondjuk legózni. Nem tudom, hogy ez jó megoldás-e. Sokszor azt érzem, hogy egész nap csak harcolunk és bizony elszakad nálam a cérna, rákiabálok, csapkodok (nem őt). Most amin kiakadtam, hogy nem tud nyugton maradni, amíg próbálom megtörölni, addig szteppelt a mosogépen, hogy berúgta mögé a törülközőket a telefonommal együtt. Nagyon mérges lettem, úgy becsaptam a fürdőajtót, hogy leesett a kilincs. Annyit elértem ezzel, hogy nyugton volt pelenkázásnál, öltöztetésnél. Hogyan tanuljak meg uralkodni magamon? Más is kiborul így?Bocs, hogy ilyen hossz lett.
2013. máj. 30. 20:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen. néha nálam is szakad a cérna. Pl mikor kérek valamit, és ő azért is mást csinál, vagy ha üt és rúg, ok nélkül ordít...

Csak ő már 20 hónapos elmúlt... :)

2013. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja, igen mostanában harap, van, hogy dühében, de van, hogy szerintem csak játékból. Próbálom felhívni a figyelmét, hogy ez fáj.
2013. máj. 30. 20:56
 3/21 gabszem ***** válasza:
70%
ugyanez a helyzet velem is, rossz anyának érzem magam ilyenkor, mostanában sokszor rákiabálok, nálunk is kb. 1 éves kora óta megy így, most 16 hónapos. Állandóan szétpakol (ezt már megszoktam), de pl. képtelen vagyok megértetni vele hogy a kukába ne turkáljon, meg se fogja, ha rászólok mégjobban csinálja. Sokszor nem tudok uralkodni magamon, rákiabálok, de rögtön meg is bánom, mondjuk őt nem hatja meg... ez főleg a fáradtságtól van meg attól, hogy be vagyunk zárva a 4 fal közé (jó persze megyünk sétálni) de a nap 24 órájában egy ilyen kis gyerekkel lenni sztem óriási feladat, sok türelem kell, állandóan figyelni mit csinál.
2013. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is átmentem. Az én fiam most 3 éves, már jobb a helyzet, kevés a hiszti, de akkor apait-anyait belead.

Hidd el, mindenki átmegy ezen, és mindenkinek vannak nehezebb periódusai. A figyelem elterelés jó ötlet. Nekem a következők váltak még be:

-ha hisztizett szorosan átöleltem, és suttogtam a fülébe

-vagy éppen nem vettem róla tudomást

-ha nagyobb lesz, beválik még, ha közlöd vele hisztizzen hangosabban, mert kint az utcán nem hallják. Az én fiam erre mindig közli, hogy NEM, és abbahagyja

-ha nagyon kiborít, és van rá lehetőséged menj át egy másik helyiségbe, lélegezz mélyeket, és számolj tízig

-már régóta csinálom, ha a fiam hisztizik, felküldöm az ágyra, vagy be a szobájába, és közlöm vele, hogy jöjjön vissza, ha abbahagyta. Persze ez is majd akkor lesz igazán működő képes, ha nagyobb lesz

-az én fiam ennyi idősen kétszer csinált olyan hisztit, hogy már öklendezett. Ilyenkor az vált be, hogy hideg vízzel benedvesítettem a kezem, leguggoltam hozzá, felemeltem az arcát, hogy a szemébe tudjak nézni, és megtöröltem az arcát. Ez jól esett neki megnyugtatta. A"hideg vizet, zutty az arcába"módszert én nem helyeslem, ez a törölgetés is elég, és kíméletesebb. Ha nagyon felbosszantott, én is csináltam olyat, hogy megmostam az arcom hideg vízzel, hogy lehiggadjak.

Adjon erőt, hogy ez természetes dolog, mert fejlődik az én tudata, csak a toleranciát és türelmet kell még tanulnia. Minden gyerek így nő fel. Persze ettől neked nem lesz könnyebb, de nem vagy egyedül.

2013. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy évesen nagyon pici még!! Ennyi idősen nem kiabáltam rá egyik gyerekemre sem. A legkisebb most 11 és fél hónapos.

Ekkora baba még nem érti, hogy nem szabad, és ha kiveszel valamit a kezéből, ami neki érdekes, persze hogy sír, hiszen semmi mással nem tud tiltakozni. Ezt még nem nevezném hisztinek. Az majd kicsit később jön.

Próbálj tízig számolni ezekben az esetekben, mert ha most megszokja, hogy folyton üvöltözöl vele, később a fejed tetejére is állhatsz, nem lesz semmi foganatja.

Az embernél néha szakad a cérna, ez elkerülhetetlen, de egy ilyen kicsi babánál próbáld kicsit másként levezetni a feszültségedet.

Az én lányom (mármint a kicsi, a 11 hós) se akar egy másodpercre nyugton maradni, kész harc a pelenkázás, öltözés, mert már pattanna fel, menne... Igyekszem mindig olyasvalamit adni a kezébe, ami egy-egy pillanatra lefoglalja. Én meg igyekszem gyorsan ráadni a pelust, a ruhát.

Ha nem szereted, hogy pakol a szekrényben, akkor zárd az ajtókat, fiókokat. Másként pakolni fog és kész. És nem azért, mert bosszantani akar, hanem mert kicsi és tapasztalással tanul. Adj neki kosarat, dobozt, amiből ki- és bepakolhat, hagyj nyitva egy olyan szekrényajtót, ahová nem nagy baj, ha benyúlkál. A cipődnek nem lesz baja, a popsikrémet is hadd fogja, a macska meg majd elszalad. Nem fogsz tudni beszabályozni egy ilyen pici gyereket, és ha mindenre nem szabad a válasz, akkor nem fogja felismerni, megtanulni, hogy mi az, ami valóban veszélyes és tilos (pl. konnektor, forró sütő, stb.). Általánossá válik neki a nem, hiszen egész nap ezt hallja, és később még sokkal nehezebb lesz. Előzd meg ezeket a dolgokat úgy, hogy eleve ne tudjon a baba olyan helyre menni, ahová nagyon nem kellene, ne tudjon olyan dolgot megszerezni, ami tabu. Ugyanakkor neki élmény és tanulás a ki-berakodás, a használati tárgyak, sokkal inkább, mint a játékai. Engedd kicsit szabadabbra, nem fog összedőlni a világ. :-)

2013. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor mindig arra gondolok, bogy ö még csak egy kisgyerek, akinek még minden új, most fedezi fel a világot. Neki még a kuka érdekes, a cica is, és minden. Én a kukát feltettem egy székre, és azt hagyom, hogy beledobjon szemetet. Szinte mindent engedek, hogy megnézzen, megfogjon tanulmányozzon, majd a végén megmosom a kezét. Pakolni is hagyom, cipözni, papucsozni is szokott, a veszélyes dolgokat elzárom. Ezeken nem idegeskedem, ha hagyom, hogy megtapasztalja a dolgokat, sokkal levésbé lesz érdekes, mintha megtiltanám. Csak a konnektor, tüzhely és anagyon veszélyes dolgok a tabu.
2013. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Látom, az 5. válaszolò is kb. ugyanezt írta le amit én :)
2013. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 5-ös, és 6-os válaszolókkal. Annyi, hogy nekem vannak olyan napjaim hogy MINDEN idegesít:D, de akkor is arra gondolok, hogy ő még gyerek. Igyekszem csak olyanért rászólni, ami veszélyes, bár ez azért nem mindig jön össze...:) De az tényleg segít hogy ha rosszat csinál, elszámolsz 10-ig, és közben átgondolod, hogy tényleg akkora probléma volt-e, amit csinál. Meg mindig arra gondolok, hogy ha mindent tiltok neki, akkor egy idő után már nem fogja érdekelni a tiltás... Nálam pl. pakolhat, utána elpakolunk együtt, így azt is megtanulja:)
2013. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos, nem zárhatók a szekrények, illetve, amit láttam gyerekzárat, az olyan szekrényre volt, mai 2 ajtós, de nálunk olyan nincs. Van olyan szekrény, fiók, amit pakolhat, csak nem mindenhol. A popsikrémet megeszi, a cipőmnek a talpát nyalja. Ja, igen a kuka is nagyon vonzó neki!! :-) A pelenkáját engedem, hogy kidobja, nagyon élvezi. Azért kezdtem el, mert fogta kivette a tiszta pelust és beledobta a pelenkázószemetesbe, amióta hagyom, hogy a koszost dobja ki, ez elmúlt. Nagy papírevő is! Mondjuk, mostanában sokszor kiveszi a szájából és odaadja a papírdarabot! :-) Örülök, hogy más is érezte már így magát. Alapvetően sem vagyok egy türelmes típus, sajnos. Az a baj, hogy egyáltalán nem tudok laza lenni. Valamelyiktek írta, hogy hagy csinálja, de ez nekem nem nagyon megy. Pl, ezért nem tud még kanállal enni, mert nem nagyon engedtem neki, hogy próbálkozzon, mert rosszul vagyok, hogy keni mindenhova, dobálja a kaját. Néha próbálok átlépni magamon, de nehéz. Remélem, azért meg fog tanuli kanállal enni. :-)
2013. máj. 30. 21:49
 10/21 A kérdező kommentje:
Szívesen veszek még tanácsokat.
2013. máj. 30. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!