Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha erős vírusos vagy bacis...

Ha erős vírusos vagy bacis torokgyuszija van a kicsinek ( láz, nátha, köhög stb) milyen házi praktikákat, természetgyógyászati jó dolgokat vetsz be az orvos mellett?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:

SALVUS víz hideg párologtatóba,disznózsír a melkasra bedunsztolva,mézbe áztatok vörös hagymát,és abból adok 1-1 kanállal.(én csak a mézet,mert a hagymát nem szeretik,de mehet az is)

Torokfájásra nagyon jó a tantum verde.Avval fújom a torkukat.

2011. jan. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy éppen mennyi idős a pici.


Torokgyuszira jó a méz, persze ehhez elég nagynak kell lennie már a babának. 15 hónapos a kisfiam, ha most lenne ilyen baj, már adnék neki egy kiskanálnyit, majd utána fél óráig se inni, se enni (1 éves kor alatt szigorúan tilos). Az igazi méz (nem boltira, hanem termelőire gondolok) nagyon jó hatással van az ilyen jellegű problémákra. Bevonatot képez a torkon, és megöli a baktériumokat.

Náthára homeopátiás szerek: Oscillococcinum és Coryzalia, illetve Stérimar és porszi orrszival kiszívni a váladékot.

Köhögésre Stodal vagy lándzsás útifű szirup.

Azt is olvastam már, hogy disznózsírral kell bekenni a baba mellkasát. Én inkább Naturlandos légzéskönnyítő krémet kentem rá - gyerekeknek valót, csak nagyon vékonyan. (De létezik Baby luuf balzsam is, erről is olvastam már.)

2011. jan. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

- Baby Luuf balzsam a hátára lefekvés előtt,

- illóolajos párologtatás a szobájukban (nálunk a citromos eukaliptusz a menő),

- hagymatea vagy hársfatea mézzel és friss citromlével,

- mézes fokhagyma,

- Echinacea homeopátiás szer, ez immunerősítésre is adható ősztől-tavaszig.

2011. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
haromszor volt mar nagyon taknyos,kohogos baja.egyszer sem kapott antibiotikumot.landzsasutifu szirup(jutavit) nincs benne alkohol, babyluf kenocs a mellkasára, 15csepp cebion,2*5 csepp Béres (10kg felett lehet csak),orrszivas es nasivin.eddig mindig bevalt ez a "csomag"
2017. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok: elfelejtettem a hagyma teat.kohogesre innivalohoz adva szuper
2017. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!