Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell tennem hogy jogilag...

Mit kell tennem hogy jogilag biztosítsam apaként?

Figyelt kérdés

Sajnos barátnőmmel nagyon megromlott a kapcsolatunk


Kisfiam 4 hónapja született de sajnos már képtelen vagyok úgy hazajarni egy éve (terhesség 1. Hónapjatol) hogy nem közeledik felém és bárhogy is könyörögtem teljes mértékben nem is érdekli az hogy a kapcsolatunkat ápolni kell hogy mukodjon.


Pontosan: 1 éve nem alszunk együtt én a földre vagyok szamuzve

1 éve nincs szex

Semmi testi kapcsolat

Ha én nem olelem át amit ha valaki látna itthon akkor nem hinné el... Akkor semmi nincs köztünk, meg beszélgetni is akkor tudunk csak ha már mondom hogy ez Nagyon durva....


Egyszerűen sajnos betegesen elborult az agya és én már szinte teljesen tönkrementem ebbe itthon, bármit akarok csinálni a gyerek körül az mind rossz és mintha búrába nevelne a gyereket már ott tartunk hogy a Sparba babakocsival tolja és ha valaki picit rapillant és mondja hogy de cuki kisbaba, kikell magából és emberek közé nem akarja vinno az 5 hónapos babát.... Katasztrofális...



Mai napon megszemlalhatattlan könyörgés és alig meghallgatot beszélgetés után én befejeztem ezt a kapcsolatot és rengeteg bogott éjszaka után már nem érzek semmit és befejeztem ezt a kapcsolatot,


Kaptam egy mosogatói állást Ausztriában és el fogadtam mert aki ismer minket mindenki mondta ha ezt ennyi idő után nem teszem meg akkor tönkre fogok menni belül.



Milyen lépéseket kell tennem hogy az anya soha ne tudjon belemkotni és megvetozni azt hogy a fiamat láthassam és ha idősebb lesz nálam is lehessen akár osztott felügyeletbe ha már elég idős lesz, Azt hiszem 3-5 éves koránál már van erre is esélyem....


Meg csak 5 hónapos.


Hova menjek, én szeretném fizetni a tartasdijjat is hogy soha ne tudjanak emiatt hátrányba helyezni.


Nem keresek jól de kB havi 30.000ft ot tudok úgy most kofizetni hogy még is tudják élni a maradékbol.



Mik a lépések és mit kell tennem, hova kell mennem?


Mindig mindenről bizonylatot akarok hogy sose legyen olyan hogy én csak a jogaimmal akarok élni de a kotelezetsegeimet nem teljesítem rendesen.


2019. aug. 28. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Utaltasd a bankszámláról gyerektartás címszó alatt
2019. aug. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Miert gondolod, hogy nem engedne a baratnod latni a kisfiad?



A baba anyakonyvi kivonataban szerepelsz, mint apa?


Mert, ha igen, akkor jogod van latni, az idokozt a birosag hatarozza meg.

Szoval, birosagra kell menned, akik meghatarozzak a gyerektartas dijjat es megszablyak a lathatast.


Hogy ha nem szerepelsz az anyakonyvi kovonatban, akkor bizomyitanod kell, h te vagy az apja, ha az ex ezt nem ismeri el...

2019. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Gyermekelhelyezést kell kérni, a bíróság megállapítja, hogy a fizetésed alapján mennyi tartásdíjat kell fizetned és hogy mennyi láthatásra vagy jogosult. Ha külföldön fogsz dolgozni, akkor nem fogod tudni teljesíteni, hogy pl minden szerdán és kéthetente hétvégén nálad legyen a gyerek, ezt te is tudod. Egy ilyen munkával gyakorlatilag lemondasz a saját gyerekedről. Nem fog hozzád kötődni, ha havonta 1x lát, nehogy azt hidd, hogy majd boldogan repül hozzád 5 évesen.


A párodnak szülés utáni depressziója van, ez egyértelmű. Tudom, hogy szörnyű egy szexmentes év, de igen, van olyan, hogy valaki terhesen és szülés után nem kívánja a szexet.

Az is rossz lehet, hogy nem ölel át, minden amit írsz, de azért lehetnél kicsit kitartóbb. Még csak öthónapos az a gyerek, 20 év múlva a szedbe néz és megkérdi, hogy ugye apa azért hagytad el anyámat amikor baba voltam, mert 5 hónapnál többet nem küzdöttél értünk?


Nincsenek barátnői, testvére, szülők, amivel beszélnimtudnál erröl? Lehet, hogy tudnának segíteni.

2019. aug. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
3as mostanában divat lett minden szülés után férjet elhanyagoló nőre ráhúzni hogy jajj szegénynek szülés utáni depressziója van...csak az a vicces hogy a konkrét depresszió nagyon ritka, az enyhe Baby Blues előfordulhat de az meg nem közvetlen a szülés utántól és amiatt nem kéne semmibe vennie a párját. Miért szenvedjen a kérdező egy ilyen nő mellett? Értelme nincs.
2019. aug. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Nah, a napi kamu

A sztori elején még csak 4 hónapos, a közepén még már 5 hónapos🤣

Döntsd már el, mielőtt nagyon részletesen túltolod a történetét, elolvashatnád mit zagyváltál előtte...

2019. aug. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Nekem ami megragadta a figyelmemet, az, hogy babakocsiban viszi a Sparba. Ez miért baj?
2019. aug. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most 4 vagy 5 hónapos? Ha ennyire szereted a gyereked, nincs a neveden? Ha azon van, miért aggódsz, hogy eltilthatják, van miért? És egyáltalán miért pont külföldről akarod majd látogatni bőszen? Biztos, hogy valami benned is hibádzik (ha bármi igaz a sztoriból), ha inkább mosogatni mész azért, mert az asszony nem szexel veled és a babázásba menekül. Mi lenne szerinted ő verziója?
2019. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bíróság, gyermekelhelyezés, làthatás és gyermektartási díj megállapítása.

Ha nem vagy biztos magadban, kérj segítséget ügyvédtől, ő segít elindítani a dolgokat.


Arra számíts, hogy amíg ilyen kicsi, addig a láthatáson anyuka is jelen lesz mindig.

2019. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gratulálok 5 nap múlva lesz 5 hónapos de ügyesen ki lett véve a lényeg.


Akik ezen felül latták a kérdésem igazi mivoltát azoknak viszont nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


Sajnos ha nehezen is lehet elhinni de kivételesen a ffi a szenvedő fél, legalábbis én nagyon megszenvedem.


Régen volt egy mondata aminek nem adtam nagy jelentőséget akkoriban de gyereket akart tőlem úgy hogy nem voltunk együtt de ő nagyon akarta viszont hozzá tette hogy nekem nem kell részt vennem benne nevelesileg....


Azután eltelt 3 év és azóta együtt is lettünk és a baba is osszejott és ez lett a vége. Terhesség 1. Hónapja tol mint társ megszuntem neki, 1x sem tett semmit hogy ez működjön most már valóban látom hogy ez mire ment ki.

2019. aug. 29. 12:20
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Neveden van a gyerek?

Ő mit mond, miért nem akar téged?

Miért gondolod, hogy jobb lenne külföldön mosogatni?

2019. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!