Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a megítélt gyerektartás...

Ha a megítélt gyerektartás (45. 000/hó) helyett inkább vásárolnék a gyereknek (ugyanebben v. több összegben) az jogilag rendben van?

Figyelt kérdés

Biztos akarok lenni, hogy rá fordítódik a pénz.

Egy gyerek.


2017. nov. 22. 18:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2017. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
Jogilag sajnos nincs rendben, pedig ez lenne a normális, hisz sok ocsmány nő van, aki képes elverni a gyerek pénzét magára.
2017. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Ha van hol laknia, van mit ennie, és van mit felvennie, akkor biztos lehetsz benne, hogy az anyja bőven elkölti rá ezt az összeget.

Az, hogy te vásárolsz neki, nem egyenlő a gyerektartás fizetésével. Ebből IS fizeti az anyja a rá eső rezsit, a lakhatást, ebből vesz gyógyszert, ha beteg, ebből veszi a színes ceruza készletet a suliba.

Egyszer üljetek le, és higgadtan szedjétek össze, hogy mennyit kell költeni a gyerekre. Meg fogsz lepődni.

2017. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De ha én pl. kifizetem az ebédjét, veszek neki téli kabátot, csiszmát, kiváltom a gyógyszert, ha beteg, akkor ugye az anyukának ezt nem kell állnia, s többet tud fordítani lakhatásra, rezsire, ergo ugyanott vagyunk. Nem? Sőt, szerintem most is többet költök a gyerekre, mint Ő. Nem szívesen adok pénzt az anyuka kezébe, inkább mindennap elmennék a fiamhoz megnézni,hogy mire van szüksége, ha az anyja engedné.
2017. nov. 22. 19:22
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Nincs jogod így dönteni sajnos (vagy nem sajnos, ezt esete válogatja). Akinek ítélte a bíróság a gyereket teljes időre, annak áll jogában eldöntenie, hogy a 45000 ft-ot mire költi (kaja/írószer/ruha/stb.). A gyerektartás összege nem mindig teljes egészében konkrétan a gyerekre fordítódik. Például ha tisztítószert vesz belőle az ex, akkor az nem a gyerekre ment, de ha belegondolsz, akkor a gyereknek is jobb a tiszta lakás... De ez csak egy példa. Egyszóval a megítélt gyerektartást készpénzben kell fizetned, nem adhatsz helyette más, ezzel egyenértékű dolgot.
2017. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Nincs rendben jogilag. Az anyának fizetnie kell a gyerek utáni rezsit is. Nem tudjuk mennyi idős gyerekről van szó, de minél nagyobb, annál többe kerül. Az anya fizeti a gyerek által elhasznált vizet, villanyt, gázt is. Tisztítószerek, ahogy írták. Csoportpénz, osztálypénz. Téli kabát és cipő nem kell minden hónapban. Ruha sem kell minden hónapban azért. 45 ezer reális egy hónapban. Az anya természetben is ellátja a gyereket. Miért nem egyeztetek meg akkor közös szülői felügyeletben? Ebben az esetben ha jól tudom, a családi pótlék is feleződik. Egy hét egyik fele anyánál, másik fele apánál. Hisz az anya viszi oviba, suliba is a gyereket, főz, mos rá, tanul vele, vigyáz rá, ergo foglalkozik is a gyerekkel. Ha úgy gondolod, hogy 45 ezer sok, akkor a nevelésből is kiveheted a részed, nem csak 2 hetente hétvégén. Ha így van persze. Ha az apa nagyon ragaszkodik a gyerekhez, akkor közös felügyelet kellett volna vagy nyújts be igényt közös felügyeletre és akkor nem kell aggódnod, hogy az anya mire költi a pénzt.
2017. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Mindig ott bukik az ilyen kérdések mögötti logika, hogy azt hiszik, az apának csak a költségek felét kell állnia, így egy csomó dolgot kihagynak.


Az apának a gyerek összes költségét kell állnia, a rezsit, a lakhatást, az étkezést, a sulipénzt, tancuccokat, különórákat, a ráeső fogyótermékeket, a használati tárgyak amortizációjának ráeső részét, MINDEZ a gyerektartásból megy(menne).


Ha a gyerektartásból anyuka vesz egy hűtőt meg mosószert, azt a gyerek is használja, ezért neki is veszi. Ha konkréten a gyerektartásból vesz egy mikrót, akkor a gyerek egyéb szükségleteit saját zsebből pótolja. Nehéz megfogalmazni, de ha konkrétan nem is az általad odaadott 40 ezer forintnyi papírpénzből vesz csak a gyereknek holmit, akkor is kipótalja a gyerek egyéb szükségleteit a sajátjából.


Amikor ezt a pénzt odaadod, az megy a közös kasszába, amiből bőven elmegy 40 ezer a gyerekre, ha nem is a te címleteid fordítja rá.


Komolyan írjátok egyszer össze, hogy mennyi minden közös dologból kellene leszámolni a gyerekre eső részeket. De ilyenkor tutti lemaradnak olyanok, hogy ágyneműből új, mert egy idő után elhasználódik, vagy mondjuk új zuhanyrózsa, mert az is tönkremehet.. vagy a ház tetőjavítása, bojler vízkőtelenítése.


Nem lehet így darabokra osztani mindennek az amlrtizációját, de gondolom tisztában vagy vele, hogy az általad számolt összegek(ruha,cipő,kaja,suli,zsebpénz,különóra) már eleve túllépi a 40et.


Ha esetleg mégsem, szeptemberben vagy a szobája felújításakor, vagy fogorvos látogatás után bőven túllépi..


Nem tudom miért így állnak hozzá az emberek. Ha egyik hónapban minden költség levonás után maradna is 10 ezer, amit anyuka hozzádob a saját megtakarításához, bőven ki fogja adni ennek a többszörösét, ha a gyerekre vagy olyan dologra ami részben a gyereket is érinti nagyobb összeget költ.


Pl újrafesteti a szobáját, vagy kicseréli ott a villanyvezetéket. Ez a gyerek költsége is, hisz a környezete szintentartásához szükséges. Nyilván 40 ezerből nem fog kijönni, így ő is hozzádob plusszban.

2017. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
5-ös vagyok. Megkérdezhetem, hogy miért lettem lepontozva? Tényleg érdekel! Köszi az indoklást előre is!
2017. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

Hát elvileg csak készpénzt adhatsz gyerektartásra (nyilván banki utalás is ok, tökmindegy)....


DE


én azt pl. el tudom képzelni, hogy a gyerek anyukája-apukája leül, és normálisan, békésen, kulturáltan megegyeznek (!!), hogy apuka mittudomén havonta kifizeti az iskolai ebédet, a nyelvórát, a sportot, a nyári tábort...meg vásárol minden hónapban a gyereknek, amire szüksége van, kabát, bakancs, extra könyvek a tanuláshoz....stb. (ezek persze csak példák... ) a lényeg, hogy bármi lehet, amire konkrétan a gyereknek szüksége van... a lényeg, hogy közös megegyezés legyen, teháta anyukának is jó legyen ez a megoldás!!


Bár nekem olyan érzésem van, nálatok anyuka nem szeretné ezt, ő készpénzt akar.... és ehhez joga van végülis, bármennyire gyanús neked, hogy nem a gyereketekre megy az a pénz.... :(


Megjegyzem, ha semmi extra nem történik, akkor is benne van egy gyerek normális nevelése, ellátása ennyiben, de inkább több.

2017. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

4#

És miért nem adsz pénzt az anyának? Csak? Bosszúból? Vagy azt hiszed, hogy abból megy tengerparti nyaralásra?

Hagyjuk már ezt a dedós hozzáállást.


A másik lehetőség, ha pl. attól tartasz, hogy az anya alkoholra költi, nem jut ételhez vagy gyógyszerhez a gyerek, hideg van a lakásban, stb.

Ebben az esetben viszont nem xaros 45 ezren kell rugózni, hanem elperelni a gyereket, és megfelelően gondoskodni róla.

2017. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!