Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan...

Van még rajtam kívül olyan kismama aki csak a párjára számíthat?

Figyelt kérdés

Férjemmel egyáltalán semmilyen segítségünk nincs. A baráti körben sincs még baba.


Néha összeszorul a szívem, hogy más babák már megszületésük előtt mennyi ruhát, játékot kapnak/örökölnek, mi meg semmire sem számíthatunk. Anyagilag nem szorulunk rá, félre ne értsetek de mégis olyan rossz, ha erre gondolok.


2019. aug. 31. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A gondolataidra hatással lehetsz. Miért nem arra gondolsz, amivel többetek van, mint másoknak? Van egy férjed, lehet babád, anyagilag sem szorultok másra, csodaszép kis család lesztek. Lehetne kínozni magad további gondolatokkal és sorolni mi mindenetek nincs, de ez mire jó azon túl, hogy elszomorítod magad?


A gondolkodásod kell megváltoztatnod, nem a körülményeidet.

2019. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sincs senkink 200 km körzetben, de nincs ebből problémánk.
2019. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Biztos igazatok van! Persze néha én is úgy gondolok rá, hogy legalább nekünk nem lesz annyi felesleges vackunk. Csodás, hogy stabil kapcsolatba érkezik és nagyon várjuk. Csak néha mégis rám tőr ez az érzés. Ki kéne lépni néhány babás csoportból...
2019. aug. 31. 14:08
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az összesből érdemes kilépni ;)


2 gyerek után javaslom, hogy 1-2 olyan emberrel beszélj csak, akit őszintén kedvelsz, egyébként pedig nézz olyan vlogokat vagy filmeket, amik jó érzéssel töltenek el. :) Nincs szükség másra és megkíméled magad a negatív dolgoktól.

2019. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Ez, hogy nem kap sehonnan semmit, csak akkor gond, ha te nem tudsz minden szükségest megvenni.

Nem örökötünk soha semmit, csak a kicsi a nagytól pár uniszex darabot, mert még a nemük is különböző.

Sose gondoltam erre problémaként. Legalább nem kell udvariasan visszautasítani, ami esetleg nem tetszik (vagy rosszabb esetben rakosgatni ide-oda, hogy meg ne bántsd a másikat).

2019. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyerek apa vagyok.

Sohasem értettem, hogy két szülő miért ne volna elég a gyerekneveléshez.


Nálunk még abból lettek konfliktus ők.

Csak nyugi!

2019. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekünk sincs a közelben nagyon senki úgy 300 km en belül. És első bébi a környezetemben. A munkatársaimmal és ismerősökkel csetelgetek. Ajándékokat mondjuk kaptunk párat, de inkább a társaság és a fizikai jelenlét hiányzik... ilyen csoportokba meg egyáltalán nem léptem be mert nem bírom a versengest, és hát valljuk be ott azért megy :/ mennyi idős a babad?
2019. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Még csak 20 hetes vagyok. Őszintén megdöbbentett, hogy a téli babás csoportban (18-23 hetes) kismamák már mennyi mindent megvettek vagy kaptak. Én még dolgozok, lakást újítunk és agyban még baromira nem tartok ott, hogy babakocsikat nézegessek vagy bababútort. De lehet másképp lenne ha már nem dolgoznék és lenne időm unatkozni.
2019. aug. 31. 15:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk igazából semmi segítségünk nem volt se kapni nem kaptunk igazán semmit.

Tesómék és barátnöm lányai mind 3-4 évvel voltak idösebbek, nekik már nem volt semmijük, max pár ruha egyszer egyszer.


Èn mindig azt mondom, hogy most 9eves a nagy gyerekünk, hogy azért ilyen jó férjemmel és gyerekeinkkel a kapcsolat mert mi magunknak voltunk és egymás segítettük.

2019. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért merült fel benned, hogy kilépj a csoportokból, mert rossz érzéseket keltenek benned. Azzal azonban érdemes vigyázni, hogy te se ítélkezz mások felett. Aki 20 hetesen babakocsit néz, nem ráér unatkozni, csak máshol tart fejben, mint te. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Érdemes ezt is tisztázni fejben, mert minden (de tényleg minden) témában van 2-3-4 féle stílus, ahogy anyák csinálják, és mindig lesz valaki, aki másképp gondolkodik, mint te.
2019. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!