Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 23 éves vagyok a barátnőm 17...

23 éves vagyok a barátnőm 17 akivel fel éve vagyunk együtt de tényleg nagyon szeretjük egymást. Viszont teherbe esett és mind ketten szeretnénk a babát és anyagi háttér is van. Csak félünk a szülők vekemenyetol hogy hogy fognak reagálni. Vélemény?

Figyelt kérdés

#Terhesség. Apaleszek #anyukaleszek
2019. szept. 1. 17:09
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Mondod te de szerintem az nem más mint embergyilkossag akármit is mondhat akárki...
2019. szept. 1. 19:08
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Jó de akkor tarts ki a lány mellett életed végéig ha már ilyenbe vitted bele
2019. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Ez a minimum
2019. szept. 1. 19:18
 24/37 anonim ***** válasza:
79%
Egy 17 éves lány még nem tud meghozni egy ilyen fontos döntést. Szinte még gyerek. Ha magától is mondja, hogy ő meg akarja tartani, nincs igazán tudatában vele, hogy mit is vállal. Nem egy kis kutyáról van szó (mondjuk ahhoz is felelősséget tudat kell), hanem egy emberi életről. Lehet, hogy te készen állnál rá, de ő nem. És még te sem vagy öreg, hogy később ne lehessen gyereked. Szerintem kicsit mérlegeld az ő helyzetét is, hogy neki nem lesz rendes végzettsége, munkahelye. Neki több veszteni valója van, mint neked. Mert ha te gondolsz egyet és lelépsz, akkor ő rá marad a gyerek.
2019. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
72%
21: ohh igen. Igazad van, én tévedtem. A felelősség az lett volna, ha gumit húzol a farkadra.
2019. szept. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
64%

16:

Nem véletlenül nem szavazhatnak gyerekek

A barátnőd nem döntésképes ilyen életeeszóló dologban.

Persze van beleszólása, de GYEREK

2019. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
80%
Fogalmatok nincs mire válalkoztok. Egy különbség van. Te kiszállhatsz bármikor és ki is fogsz. Ő nem..
2019. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
47%

Nem azért, de mi az, hogy a kérdező bármikor kiszállhat?


Miert, az anyja talán nem? Sőt... 17 évesen rájön, hogy a babázás nem cuki és aranyos, hanem durva felelősség és még több pénz. Aztán gondol egyet és lelép, mert még hülye, mint a seggem.


Ha abortusz nem játszik, én inkább örökbe adnám jó körülmények közé.

2019. szept. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
70%

Személy szerint én abortusz-ellenes vagyok. Ezért én mindenképpen megszülném, és ha nincs megfelelő anyagi háttér semmiképpen sem (bár itt van, azt írod), akkor inkább örökbe adnám. Sokan vágynak saját gyerekre, csak nem lehet nekik.


A szülőkkel mindenképp beszélni kell, ez természetes, de azt úgy illene, hogy a barátnődet Te is elkíséred, és a szüleinek is megmondod, hogy vállalod a felelősséget, és mindenben a lányuk mellett állsz. Lehet, hogy ki fognak hirtelen borulni, és mondanak majd mindenfélét, de ezt Te csak higgadtan viseld el, a sokk után majd lehiggadnak ők is, és rendben lesz minden végül. Az is lehet, hogy ha látják, hogy komolyan gondolod, amiket mondasz, és hogy szereted a lányukat, akkor nem fognak kiakadni, sőt, lehet, hogy örülnek is majd ennek az egésznek. Nem lehet tudni. Régen is ilyen fiatalon esett teherbe az asszonyok nagy része.. csak ma ilyen karrierista világ van.


Többen írták, hogy a barátnődnek se szakmája, semmije nincs, tönkrement az élete is most már, stb. Persze, temessük is el már rögtön, mert terhes lett?


Én ezt nem látom ennyire tragikusnak. 😊 Gyerek mellett is lehet tanulni, ha épp arról van szó.. Nem könnyű, de nem is lehetetlen. Kell hozzá egy jó férj is, aki pl a gyerekkel való foglalkozásban és a házi munkában is aktívan részt vesz.. 😁

Nővérem is úgy csinálta, 3 gyereke van, diplomája (amit közben szerzett meg) és jól fizető állása. Unokanővérem 16 évesen lett terhes, 17 éves volt, mikor szült, azóta összesen 6 gyereke van (ebből 3 iker), szakmája nincs, mégis dolgozik ő is és a férje is, és nagyon szépen élnek (igaz Hollandiában). Úgyhogy működhet ez így is. Össze kell tartani, és ki kell tartani. Ez fontos.


Kérdés, hogy tényleg érzed-e a súlyát annak, amikor azt mondod, hogy mindenben mellette állsz, és kitartasz-e mellette, mert egy gyerek nem játék. Ha kitartasz, és komolyan akarjátok ezt mindketten, és a szülők is támogatnak Titeket, akkor nagyon boldog család lesz belőletek 😊. Rajtatok múlik, hogyan álltok hozzá.


Minden fejben dől el... 😉


Drukkolok nektek!

2019. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Mondjuk en nagyon kivancsi lennek, hogy a baratnod hogy szakvizsgazok 18 evesen amikor akkor kbakozepiskolat kene befejeznie.

Arra is nagyonkivancsi lennek, hogy neked megis mit jelent az “anyagi hatter van” kijelentes. Van sajat otthonod? Vagy legalabb is berelsz egyet? Onallo keresettel tudsz eltartani ket felnottet es egy babat?


En nem azt mondom, hogy vetessetek el, de gondoljatok ezt vegig..

2019. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!