Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fekete apa fehér anya fiànak...

Fekete apa fehér anya fiànak körülmetélése?

Figyelt kérdés

Tehàt egy néger apa és egy fehér anya közös fiànak a kürülmetéléséről mit gondoltok? A feketéknél ez bevett szokàs. Egy magyar nőnek idegen dolog. Tehàt valakinek engednie kell.

Kérdésem az hogy te mint anya mit tennél egy ilyen helyzetben?

Elsősorban aki ilyen helyzetben van vagy volt màr. De a többiek véleménye is érdekel. Kérlek indokold meg a vàlaszod. És ne gyűlölködj. Köszi


2019. szept. 5. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%

Attól függ, mi célból..

Nem annyira ismerem a feketéket, de én úgy tudom, hogy a zsidók és a muszlimok csinálják a körülmetélést, vallási okokból. De pl. az USA-ban egészségügyi dolgok miatt terjedt el, és független a bőrszíntől.

Én keresztényként eszerint szeretném majd nevelni a gyerekeimet, ezért a vallási okból történő körülmetélésbe nem mennék bele, de ezt még az elején tisztáztam volna a párommal, nem gyerek után menne a dilemma.

2019. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Csak azért, mert szokás, vallási ügy, nem engedném.

Olvastam már róla. Nemcsak előnye van (könnyebb megmosni), de hátránya is (kevésbé érzékeny, nőknek fájdalmasabb behatolás, stb). Én nem csináltatnám meg. Illetve, orvostól kérnék infót. Meg olvasnék (ahogy már tettem is) véleményeket neten. Nekem ez valahogy csonkításnak számít.

2019. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd ők ketten megbeszélik, egy vadidegennek semmi koze hozza. Amíg meg ez pont egy olyan kérdés, amit még gyerekvállalás előtt tisztázni kellett volna.
2019. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy fekete vagy fehér, ennek vallási oka szokott lenni, tehát attól függ, egyetértesz-e a pároddal, hogy az ő vallása külsőségben is nyomot hagyjon a gyereketeken (bár ezt még mielőtt összeálltatok kellett volna tisztázni). Ha neked mindegy, akkor azt mérlegelheted, jó eséllyel melyik közösségben fog élni, mert azért ez nem annyira feltűnő, mint fejkendőben járni, viszont nem is visszacsinálható.
2019. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem volt szerencsém mindkétfajta péniszhez, ha fiam lesz valamikor, nem csináltatom meg és nem engedném, hogy megcsinálják, bőrszíntől függetlenül.


Ha vallási oka van, akkor sem, ha szerinte szebb vagy egészségesebb, akkor sem.


Lépjen le, ha akar, nem fog a gyerekemből levágni egy darabot!


A körülmetélt pénisz nem olyan nedves, nekem kiszáradt érzetet adott, nem kellemes rajta sem a kézimunka, sem a szájmunka, rengeteg nedvesítést igényel, és valóban kevésbé érzékeny a makk, hiszen folyamatos direkt inger éri alsógatyában, nadràgban. Behatolásnál nincs különbség, de nekem látványra is kellemesebb, hogy el van rejtve a dolog az elején.


Nekem az ugrik be róla, hogyha a mi csiklónkról a csuklyát levágnák, kellemetlen lenne a folyamatos ingerlés.


Szóval én nem hagynám, nem zavar, ha az usaban majd kevesebben fekszenek le vele miatta.


Ha nagyon akarja, majd felnőttként megcsináltathatja.


Mondjuk az én lányom füle sincs kilyukasztva, szerintem az is marhasàg, ki tudja, hogy lesz e rá igénye..

2019. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Valaszom fuggetlen attol hogy milyen vallas es borszin. Én ugy nevelem a gyerekem hogy a sajat teste felett o hozhat majd döntéseket ha elég idős hozzá. Én nem engedtem a lanyom fülét se kiszurni addig amíg ő maga nem kéri es pl megkereszteltetni sem fogom majd ő valaszt vallast maganak ha szeretne. Fiunal korulmeteles ugyan ez.
2019. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat. Azért érdekes hogy többen írtàtok hogy gyerek előtt/az elején kellett volna tisztàzni.

3 hónapja ismerem ezt a néger férfit. Tehàt az elején vagyunk és nincs gyerek se.

De ismerem az àllàspontjàt. Ő el sem tudja képzelni hogy egy fiún ezt ne hagytsàk végre. Nekem is csonkítàsnak tűnik. Úgy értem egy olyan dolognak ami ha nem kötelező orvosi vélemény alapjàn, akkor nem engedem. Kívàncsi voltam én reagàlom e túl, vagy màs emberek is hasonlóan làtjàk. Olyan emberek akik nem olyan környezetbe nőttek fel ahol ez természetes

2019. szept. 5. 11:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hatarozottan nem. Az apa meg tudja indokolni, hogy miert szeretne, azon kivul, hogy "igy szoktak"?
2019. szept. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fekete vagy fehéren múlik, ugye egy fehér zsidó is ragaszkodik hozza.


Azt gondolom, hogy ott ahol nagy vallási és kulturális ellentétek vannak ott jól át kell beszélni egymás nézeteit még a kapcsolat elején. Nem egymás szokásaiba bele szólni, hanem azt elfogadni.


Pl mi van ha a párod másképp ünnepli a karácsonyt. Ès azt mondja, hogy ti bizony szentestére mindenkit elhívtok, és óriási táncos bulit tartotok(én voltam ilyen szentestén).


Nekem a férjem német, és Németországban élek, és bizony még így is vannak ellentétek a szokásokba, de elfogadtuk egymás szokását. Itthon magunk alakítottuk ki a szokásokat, de pl anyósoméknál a szenteste vagy anyáméknál totál más. Ezt elfogadtuk, ha ott vagyunk akkor azt csináljuk és úgy ahogy a másik család szokta. Itthon pedig már van egy kialakult szokás.

2019. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Hát, ha ekkora különbségek vannak a nézeteiteket tekintve ,akkor gondolom ez nem lesz hosszú kapcsolat.Minden esetre én biztos nem hagynám.
2019. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!