Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vélekedtek a Családok...

Hogyan vélekedtek a Családok Éve "Szülőnek lenni életre szóló kaland" videójáról?

Figyelt kérdés

Találtam az interneten egy videót, melynek hatására próbálják ösztönözni a magyar fiatalokat, hogy vállaljanak gyermeket. Maga a hangvétel könnyed és komikus, különféle szituációkat láthatunk benne.


https://www.youtube.com/watch?v=q_NvK3OeP68


Megmondom őszintén, szerintem maga a gesztus szép. Csak sajnos a szülőség és gyermekvállalás szerintem nem olyan dolog, amit az ember "jókedvében" eldönt. Nem csupán a szándékon múlik, hanem mondjuk az anyagiakon, körülményeken legalább annyira. Én Magyarországon azért nem vállaltam gyereket, mert féltem hogy nem tudok neki majd megadni mindent, amit egy gyermek megérdemel. Ezért költöztem ki Németországba 7 éve, ahol nevelem a 3 éves kislányomat férjemmel együtt. Maga a videó tetszik, mert szerintem nagyon kedves, de Magyarországon biztos nem vállaltam volna be a kislányunkat. Nem csupán az anyagi nehézségek miatt, hanem azért is, mert féltem volna hogy egy olyan országban fog felnőni, ahol nem lehet boldog élete.


Nektek hogy tetszik, mi a véleményetek róla?


2019. szept. 7. 11:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Szulonek lenni kaland, de csak akkor, ha az ember nincs megnyomoritva a mindennapi terhek alatt. Ha nem kell attol felni nap mint nap, hogy mit fogsz a gyerekednek enni adni.

Arrol mar nem is beszelve, hogy gyereket megcsinalni baromi konnyu, de TISZTESSEGGEL felnevelni mar sokkal osszetettebb. En csak akkor vallalnam be, ha biztos lennek magamban annyira, hogy kepes vagyok egy ertelmes es ertekes embert

A video nekem nem hozta meg a kedvem a babavarasra, sot...

2019. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem néztem meg a videot. A kaland nálam lazaságot, felelőtlenséget jelent, koze nincs a gyerekneveleshez, ami felelősség, következetesség és a világon az egyik legkomolyabb feladat.
2019. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak marketing. Ha jó lenne ebben az országban gyereket szülni meg nevelni, akkor nem lenne rá szükség.


Amúgy az igazság szerintem az, hogy szülőnek lenni a világ legkeményebb melója, messze nem kaland. Sokszor jó, néha mennek maguktól a dolgok a jó irányba, de még ezt se tudhatod biztosan. 20 év, mire lesz nagyjából egy visszajelzés, hogy végletesen elbactad-e. Ez idegőrlő.


Csak ezzel a szöveggel nem nagyon lehet eladni semmit.

2019. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Azt gondolom, hogy bárhol a világban nagyon kevés ember éli meg abban a rózsaszín habfelhőben a gyereknevelést, mint a videóban.Szép ,hogy mindig mosolygunk boldogan, mint aki füvet szívott, de azért ha az átlag anyákat nézi az ember, sok a karikás szemű, épp csak a fejéből kibambuló anya aki csak örül a nap végének.Nem csak Magyarországon, mindenhol a világban, mert bár a gyerekvállalás kaland, azért jó fárasztó kaland tud lenni.Kár ennyire felturbózott rózsaszín xarral leönteni azért hátha valaki elhiszi, hogy csak vigyorogva nevel mindenki gyereket. Aki reálisan látja a környezetében élő gyerekes családokat az valószínűleg azt is észreveszi, hogy vannak ott feszültségek,könnyek, aggódás, boldogság,öröm meg kétség is sok esetben.


Amúgy azt gondolom itthon is felnőhet egy gyerek boldogságban, ha valaki tud a családja számára igényeiknek megfelelő egzisztenciát teremteni.Nem kell külföldre menni ezért mindenképp.Gondolom Németországban sem mindig mosolyogtál mikor a gyermeked betegen lázasan sírta végig az éjszakát vagy mikor egyszerűen csak nem aludt.


Az életét mindenki maga alakítja, a boldogságát is.Nem az országtól függ, hogy valaki tud e a saját életével azonosulva boldogan élni vagy sem. Én külföldön sem voltam boldogabb, mint itthon.

2019. szept. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a videó jó, de nagyon nem jó a szlogen, mert a gyerekvállalás nem kaland. A kaland az valami átmeneti, izgalmas dolog (pl. az egyéjszakás :D - ha pont nem lesz belőle gyerek), de a gyerek azért kicsit hosszabb távú. Szóval ezzel eléggé mellé lőtt, aki döntött róla, bár biztos valami szuperfiatalosat akartak csinálni a megbízó briefje szerint, de ez inkább amolyan "legyél felelőtlen, csak lesz valahogy" jellegű döntésre buzdít.

Nem ismerem, ti miért mentetek ki, így nem ítélkezően akarom írni, de az én középosztálybeli gyerekes ismerőseim (szakácstól a tanáron át a sebészig) látszólag azért nem élnek rosszul ma Magyarországon gyerekkel se. Persze nem nyugati a színvonal, hogy mindenkinek kertes háza és két autója legyen és kötelezően repülővel járjon nyaralni (bár utóbbit olykor azok is megoldják sokszor a facebook szerint, akik mindig panaszkodnak). Jellemzően azokat látom kiköltözni, akiknek pont elég nagy lenne az átlaghoz képest a fizetésük, de még többet szeretnének, vagy azokat, akik 0 végzettséggel mosogatni mennek ki, mert ott biztos jobb lesz és már a hírtől is több kedvük van dolgozni. Ha azt nézzük, hogy pár országnyira a másik irányban mi van, hát sokkal rosszabbul is élhetnénk. A másik, hogy Magyarország nem azonos a kormányával, hanem itt vannak pl. a szüleim, rokonaim, barátaim... nekem fontosabb ez az érzelmi biztonság és összetartó család lévén szociális háló, inkább ezt nem akarom kihagyni az életemből és a gyerekeiméből, mint a még jobb létet. És legalább kisebb az ökológiai lábnyomunk :) Szerintem kár, hogy most már nem úgy van, hogy az emberek csak tanulni mennek ki pár évre, aztán hazajönnek azt kamatoztatni meg családot alapítani, hanem fordítva. (Pl. németországi rokonaim nyugdíjasként költöztek haza vagy minimum visszajárnak fogorvoshoz.) De lehet, én vagyok túl idealista :)

2019. szept. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Azt gondolom, hogy ezt a kva sok pénzt amit a fosadék “családok éve” kampányaikra és rendezvényeikre szórnak két marékkal, lehetett volna egészségügyre, anyai támogatásra, minőségi oktatásra költeni. Nem pofázásban és szép plakátokkal kellene motiválni, hanem normális körülményekkel és jövőképpel.
2019. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem merem megnyitni, így is nagyon magas a vérnyomásom. Vérlázító, hogy csaladbaratnak tartja magát ez a kormány.

Folyamatosan a szüljél már propaganda megy, úgy, hogy a feltételeket nem biztosítják.

Egy családbarát országban nem kell állami kórházban is 6 számjegyű összeget perkálni, hogy szülhess emberi körülmények közt. Egy csaladbarat országban van elég bölcsődei férőhely. Az anyának van részmunkaidős állás és egyáltalán foglalkoztatják kisgyerekes anyukaként is.

Egy családbarát országban nem droidokat akar az állam nevelni a gyerekedből, hanem szabadabb az oktatás.

A lakhatàsi válságról ne is beszéljünk.

Én is külföldön szültem a második gyermekem és nem otthon fognak felnőni, hanem egy élhető, európai országban.

Majd megtanulják tankönyvekből, hogy mi az az autoriter rezsim, nem a saját bőrünkön keresztül.

2019. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Undorító az egész. Mindenkivel egyetérrek fentebb, annyi kiegészítéssel, hogy Németországban könnyebb egzisztenciát teremteni, nincs ráerőltetett kereszténység, 80-as IQ-jú emberekre tervezett demagógia, hìrhamisítás, gulyáskommunizmus tolvaj, pofátlan àlarisztokráciával.
2019. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%

Hát, lehet nem ugyanazon a Magyarországon élünk, de nekem egy petákot nem kellett fizetnem a dokinál, ügyeletesnél szültem, tökéletesen elláttak. A helyem megmaradt, sőt amúgy is vésve voltam a munkahelyen kismamaként, 2 év után részmunkaidőbe mentem vissza, és most, ha beteg a gyerek egyszerűen hazamegyek vele HO-ba.

Rengeteg ismerősömnek nagyon is jól jött a babaváró.

Nekem nem tűnik úgy, hogy ne lenne családbarát a kormány.

2019. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%
Mi vállaltuk a 3. Bábát a sok kedvezmény miatt, amit most ad az állam! Most tényleg lehet autohoz, lakáshoz jutni, annak aki tisztességgel dolgozik! Eddig mi is albérletben laktunk, 12 éves autóval járunk, férjem dolgozott csak építőiparban,ahol már annyit keres az ember mint Németorszagban! Tudtunk félre tenni az utóbbi 4 évben annyit, hogy befizettunk egy használt lakásba, + csok+hitel. A 3. Babával az állam elengedi a maradék hitelünket, a babaváróval kamatmemtesen lesz új autónk! Mi 1 fizetésből itthon, 2 gyerekkel, havi 100-at félre tudunk, tudtunk tenni, úgy hogy mellette jól éltünk, most még jobb lesz,mert a hitel kevesebb mint az albérlet!!! Németországban sem jobb a helyzet, ott sem lesz lakása a magyarnak, a gyerek meg ha itthon is tanul, itt is tud jól keresni! Általában ismerős aki kint van X éve Németben, nem tett annyit félre, mint mi itthon!!!! Aki most nem tud élni a lehetőségekkel, annak sose lesz lakása! Igen, szerintem gyerekeket nevelni kaland! Jól kell tudni megélni!!!
2019. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!