Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vélekedtek a Családok...

Hogyan vélekedtek a Családok Éve "Szülőnek lenni életre szóló kaland" videójáról?

Figyelt kérdés

Találtam az interneten egy videót, melynek hatására próbálják ösztönözni a magyar fiatalokat, hogy vállaljanak gyermeket. Maga a hangvétel könnyed és komikus, különféle szituációkat láthatunk benne.


https://www.youtube.com/watch?v=q_NvK3OeP68


Megmondom őszintén, szerintem maga a gesztus szép. Csak sajnos a szülőség és gyermekvállalás szerintem nem olyan dolog, amit az ember "jókedvében" eldönt. Nem csupán a szándékon múlik, hanem mondjuk az anyagiakon, körülményeken legalább annyira. Én Magyarországon azért nem vállaltam gyereket, mert féltem hogy nem tudok neki majd megadni mindent, amit egy gyermek megérdemel. Ezért költöztem ki Németországba 7 éve, ahol nevelem a 3 éves kislányomat férjemmel együtt. Maga a videó tetszik, mert szerintem nagyon kedves, de Magyarországon biztos nem vállaltam volna be a kislányunkat. Nem csupán az anyagi nehézségek miatt, hanem azért is, mert féltem volna hogy egy olyan országban fog felnőni, ahol nem lehet boldog élete.


Nektek hogy tetszik, mi a véleményetek róla?


2019. szept. 7. 11:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
10e jól beárazta a gyerekeit.
2019. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
10. Szuper. Dolgozó emberek az állam kegyeként élik meg, hogy hitelből lehet egy lakásuk. Ez mindent elmond az egészről.
2019. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

10# ok, ti bevállaltatok hármat (az utolsót a kedvezmények miatt, ahogy írod). Teljesen egyértelmű, hogy 3 gyerekkel rengeteg támogatást kaptok.

De mi van azokkal, akik 1 gyereket szeretnének, vagy egy gyerekük már van és nem akarnak többet? Kapnak annyi csokot, ami gyakorlatilag a megvett ház illetékére sem elég. Cserébe felverte a kormány mesterségesen az árakat, egy szutyok 1 szobás panel is 30 milla.

De még a 2 gyerekesek sincsenek igazán kisegítve, te is írod, hogy azért lett 3.

Nem gondolom, hogy egy normális rendszerben csak annak legyen lehetősége házhoz és autóhoz jutni, akinek van 3 gyereke.

Miért értektelenebb valaki 1 vagy 2 gyerekkel?

Gyakorlatilag hitelt kapnak csak, azzal meg nem vagy kisegítve. Főleg, hogy az egész előtt könnyebben tudtál ingatlanhoz jutni, mint most. Hiába adnak mondjuk 10 millió kamatmentes hitelt, ha benyelik az árak.

Nagyon sokan szívnak a csaladbarat intézkedések miatt. Ezek mellett eltörpül azok száma, akik jól jártak..


Én pl a 7 személyes autó támogatást sem tudom megérteni. Biztos hozzá kell vágni x milliót azokhoz, akik ki tudnak hozni szalonból egy új autót? Nem több értelme van azokat segíteni, akiknek a havi buszbérletet is nehéz megvenni? Pl több értelme lenne ingyenes tomegkozlekedest adni a 18 éven aluliaknak.

Tanítóként rengeteg olyan esettel találkozom, ahol azért gyalogol kilométereket hóban-fagyban a gyerek suliba és utána haza, mert nem tudják megvenni a szülők a közel 4 ezer forintos bérletet az összes gyereküknek. De a gazdagék kapnak 2 milliót új autóra. Tényleg logikus.

A gyerek nem tehet arról, hogy a szülei milyen anyagi helyzetben vannak (ezt írom, mielőtt a sok okos megírja, hogy menjenek el dolgozni és lesz pénz bérletre)

2019. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem néztem meg, nem a propaganda miatt vállunk gyereket a férjemmel. A 10 milliós babavárót mi is megpróbáljuk felvenni, nem vagyunk önmagunk ellenségei, de egy 3. gyereket már semmiképp sem mernénk bevállalni, csak, hogy "jobban járjunk". Csak a buta ember vállal támogatásért x számú gyereket, hiszen aki gondolkozik tudja, hogy mennyi pénz és energia egy gyerek felnevelése. Egyébként családbarát akkor lenne a kormány, ha az igazán rászorulókat támogatná és rendbe tenne az oktatást! Egyelőre csak népbutításról beszélhetünk.
2019. szept. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%

Aki egy, vagy kettő gyereket vállal is rengeteg támogatást tud igénybe venni!!! Oké hogy csak 600.000 a csok 1 gyerek után, 2 után 1430.000, mi is 2 után igenyeltük. Az is több mint a semmi, ha az nincs, az illetéket miből fizeti ki ?!?használt lakást vettünk, de a jelzálog elengedését az 1 ,2 gyerekes is megkapja, a babavárót is!!! Nem csak a 3 gyerekes kap mindent! Utánna kellene nézni ki Mit vehet fel, Nem csak hőbörögni! Új 7 személyes autót is 2,500.000-ert kap most egy család! Ha okosan veszi fel a támogatásokat, lesz új autója, felújítja a lakását, vág saját lakást vesz kamatmentesen!!!!

Azt a hozzászólást még nem is értem, hogy hitelből kapja az ember?!? Németben miből veszel lakást? Ugyan úgy hitelből!!! De itthon legalább van lehetőséged hitelre megvenni, míg kint maradsz életed végéig albérletben!!!!

A vidékiek is rengeteget kapnak most, a falusi csok gyanánt, van lehetőségük ingyem felújítani, vagy akár ingyen házhoz jutni is most!!!!

Tudtok valakit aki a Német fizetését ők hitel nélkül vett kint lakást? Még hitellel sem!!!!

Igen, azt mondom, hogy annak a gyereke szegény, aki nem dolgozik! A szülő a hibás, mert a faluban közmunkán vagy segélyből tengődik, nem megy el a közeli városba dolgozni! Mindenki előtt ott a lehetőség! A szülőn múlik, mit ad meg a gyerekének, nem az államon! Az apa ha csak segédmunkásnak megy el, napi 10-15.000 kap!!! De büdös a munka, jó ha minden másnap megy be dolgozni, akkor is csak a munkát kerüli....

Lehet szidni a kormányt, de ami csak szidja, annak nem lesz semmije, aki ügyesen kihasználja most a lehetőségeket, annak lesz...

2019. szept. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

De melyik részét nem érted annak, hogy semmit nem érsz a csokkal és a babaváróval, mert annyival emelkedtek az árak? Kitörölheted 10 millió hitellel, ha 30 millió a korábban 20 milliót érő ingatlan.

Nagy hiba volt beavatkozniuk ezzel a hitel osztással, mert nem vagy vele előrébb és hátrányba hozza azokat, akik nem tudják felvenni.

A baba váróval mit kezdjek, ha van egy gyerekem és nem szeretnénk többet? Örüljek a 600 ezer forint csoknak és kész. Értem, milyen rendesek, miután az árak a plafonon vannak, teljesen ki vagyok vele segítve.

2019. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Németországban tudtommal nem jellemző, hogy saját tulajdonban laknak az emberek (még a mostani ingatlanárak/átlag fizetés képest is magasabbak, azért vesz nálunk lakást sok külföldi...), csak ott jobban ki lehet fizetni az albérletet akár segélyből is.
2019. szept. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A hitel olyan pénz, ami nem a Tied... most kb azzal dicsekszel, hogy az egyik hitelből a másikat fizeted.

Ha a felét kapnám fizetéskènt annak, amit az én kèpzettségemmel Németordzágban adnak, pár év alatt összespórolnék egy lakást. Nem hitelből.

Nekünk 1 gyerek van, még 1-et tervezünk, fővárosban lakunk egy felújítandí hàzban és van egy 15 éves autónk. Szerinted mit segítettek nekünk az intézkedések? Semmit, mert nem akarok adós lenni, és hálistennek megtehetem, mert van fedél a fejünk felett, de új autót nem tudok venni, ha ez tönkremegy...

Arról nem is beszélve, hogy ezeket az embereket eladósítják és utàna már nincs segítség. Beleverik az összes lóvét egy kis használt lakásba, de hogyan nevelik fel a gyerekeket?

Van jó bölcsödei, óvodai ellátás? Ha beteh a gyerek, elenged a munkahelyed? Hová teszed a nyári szünetben? Mi van ha tartós beteg, ha otthon kell maradni ápolásin, akkor a vakolatot eszitek?

Arról nem is beszélve, hogy nem minden a pénz. Az is családbarátság, hogy az összes fàt kivágják nyereségvágyból, eltagadjàk a klímaváltozást, kommunista propagandista stílusban hazudnak a köztévŕ híradójában, milliárdokat loptak el az eu-s támogatásokból, aztán az EU-nak támadnak, hogy a tankönyvben a megkeresztelésen rugóznak, hogy megbélyegzik a szexuális kisebbségeket, hogy egymás megbélyegzésére kondicionálják az embereket, hogy osztályvezető főorvos is csak pártszimpatizàns lehet - nekem nem családbarát, hogy a gyerekemnek ilyen orszàgban kell felnőni.

2019. szept. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó kapcsolat fenntartása is élet végig szóló kemény munka. Hát még egy gyerek nevelése
2019. szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Szokásos elletős propaganda, már meg sem nézem ezeket a sz.rokat. A sok terhes teljesen elájul, hogy dől a lóvé a kisgyerekre, aztán majd koppannak, amikor a gyerekek betöltik a 18. életévüket, és a költségek megugranak, a támogatások pedig elmaradnak. Aztán lehet a CSOK-os lakásokban nyomorogni a felnőtt gyerekekkel, akik nem bírnak elindulni az életben, vagy csak diákhitellel megrakottan.


Amúgy a babaváró is frankó lesz, amikor majd szépen a 20 éves futamidő alatt kezdenek elválni, ugyanis megszűnik a kamattám válás esetén is... Már most látni, hogy hány CSOK-os van, akik próbálják a válás miatt visszafizetgetni a CSOK-ot kamatostul. Pedig a CSOK sem régi sztori, és lám már most vannak akik bedőlnek.


Amúgy mi is felvettük az egygyerekes CSOK-ot (600e) kényszerből (az elszálló ingatlanárak miatt nem volt választásunk, muszáj volt, mert ennyi hiányzott), az illetékünk 950e, de legalább 10 évre röghöz kötöttük magunkat. Ha kicsit rendbe szedjük magunkat anyagilag, még az is lehet, hogy megéri kamatostul visszafizetni, függetlenül attól, hogy akarunk gyereket.


Átverés az egész, nem a családoknak szól, hanem a gazdaságnak és épiparnak.

2019. szept. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!