Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell tenni, ha nem akar...

Mit kell tenni, ha nem akar fizetni?

Figyelt kérdés

Szakítunk a gyerekem apjával, nálam marad a pici, ő viszont azt mondta, hogy nem fog fizetni gyerektartást. Egyéni vállalkozó amúgy, de bankszámlája nincs. Így hogyan hajtsam be majd rajta?

Gusztustalannak tartom hogy havi fél milliokat keres és mondtam neki hogy fizessen majd 20.ezer! Gyerektartást, de ő nem. Ilyenkor kihez forduljak, hogy oldjam meg hogy legalább annyit behajtsanak rajta? Vagy ezt tényleg megteheti?


2019. szept. 8. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Bíróság megoldja. Olyan meg nincs, hogy nincs bankszámlája. Feketén dolgozik??
2019. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Jjos, érre való a bíróság. Gyermekelhelyezési per és gyermektartásdíj megállapítása kérelem bead, aztán vár.
2019. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Miért ne lenne olyan,hogy nincs bankszámlája? Ne beszélj butaságokat


Pereld be! Jobban jár ha havi 20at fizet mert akkor nem ennyit kell majd neki ebben biztos lehet

2019. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Sikeres vállalkozónak , ha jól keres, könyvelője is van, és bankszámlája. Aki papíron dolgozik és úgy is könyvel, az kőkorszaki és borzasztó maradi lehet, vagy szimplán csaló, és így könnyebb mismásolni, mert nem vezeti rendesen a pénzforgalmat.
2019. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem feketén, katás vállalkozó. Kézbe kapja a pénzét, meg az embereit is úgy fizeti ki, de hivatalosan
2019. szept. 8. 11:16
 6/17 A kérdező kommentje:
Van könyvelője, de bankszámlája nincs mióta vállalkozó
2019. szept. 8. 11:17
 7/17 A kérdező kommentje:

A beperelés mennyibe kerül nekem?

Behajtják rajta akkor?

2019. szept. 8. 11:22
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Bankszámla nélkül nem lehet vallalkozasa
2019. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

Biztos, h van bankszámlája, csak nem kötötte az orrodra.


Valamennyibe fog kerülni a per, de azt után kifizettetik vele.

2019. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Pereld be. Teljesen mindegy, hogy van-e bankszámlája (amúgy vállalkozáshoz kötelező és a Kata-t is csak arról tudja fizetni úgyhogy van neki), ha nem akar fizetni akkor az állam megelőlegezi, rajta pedig kamatostul behajtja. Ráadásul ha ilyen magas a jövedelme abból nem csak 20ezret fognak vonni.


Szerintem nyugodtan mondd meg neki, hogy nem az a kérdés, hogy fizetni fog-e, hanem hogy mikor és mennyit. A perköltséget is neki kell állnia majd. Illetve én lehet, hogy megkérdezném tőle, hogy nem fél egy NAV és munkaügyi ellenőrzéstől? Gondolom az emberei nincsenek bejelentve :P


Hülye az a vállalkozó, aki pattog. Nagyon sebezhetőek... (én is az vagyok)

2019. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!