Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell tenni, ha nem akar...

Mit kell tenni, ha nem akar fizetni?

Figyelt kérdés

Szakítunk a gyerekem apjával, nálam marad a pici, ő viszont azt mondta, hogy nem fog fizetni gyerektartást. Egyéni vállalkozó amúgy, de bankszámlája nincs. Így hogyan hajtsam be majd rajta?

Gusztustalannak tartom hogy havi fél milliokat keres és mondtam neki hogy fizessen majd 20.ezer! Gyerektartást, de ő nem. Ilyenkor kihez forduljak, hogy oldjam meg hogy legalább annyit behajtsanak rajta? Vagy ezt tényleg megteheti?


2019. szept. 8. 11:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Annyit tudok, hogy csekken szokta befizetni a vállalkozoit... a csekkeket én kezelem így ez biztos, tehát nem feltétlen kell hogy legyen bankszámlája.

Azt tudom még, hogy az emberei napi bejelentéssel vannak.

Kis ember vagyok én hozzá...

Rengeteg kapcsolata is van...

A gyereket remélem nálam helyezik el

2019. szept. 8. 12:49
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
#11: Leírták vagy 5-en, BIZTOS hogy van bankszámlája, ugyanis bankszámla nélkül NEM LEHET vállalkozása az embernek!! Ez a törvény, szóval hagyjuk végre ezt a témát.
2019. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%
Ahogyan már többször leírták biztosan van bankszámlája, mert anélkül nem lehet vállalkozása. Tudom, mert az elmúlt 11 évben 3 vállalkozást indítottunk a férjemmel, édesanyám pedig most egy Bt.-t. Valószínüleg nem akarta elmondani Neked, ilyet nagyon könnyű eltitkolni.
2019. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Az király. De miért tagadná hogy van? Kb 1 éve nem láttam kártyát használni, akkor mondta le a K&Hnál a régi kártyáját kellett volna meghosszabbítani, de mivel nem ment rá utalás, így nem akarta feleslegesen meghosszabbítani. Tehár nem is arról van szó, hogy most mondja ezt nekem...meg miért hazudott volna ebbe, na mindegy, ez már más téma.

Akkor lényeg, megtudom oldalni elméletileg a gyerektartást, bízom benne. Köszi

2019. szept. 8. 18:07
 15/17 anonim ***** válasza:
61%
Te tudod mi a különbség kártya és bankszámla között? Így nehéz lesz..
2019. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
1000 %, hogy nem bankszámlára kapja a fizetését!
2019. szept. 8. 22:34
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Az apuka kicsit el van tévedve. Jogosan jár neked a gyermek 18 éves koráig v. ameddig nappali tagozatos tanuló a gyerektartásnak a díja, amit a ti esetetekben a bíróság fog meghozni. Amennyiben közös felügyeleti jog van és ugyanannyit van a gyermek az apánál és az anyánál is, úgy nem jár gyerektartás. Nem kell bankszámlaszám, a bíróság az édesapa egy évi összes jövedelmét megvizsgálja, ennek pedig a 15-25%-át fogod megkapni. Akkor van probléma, ha a volt párod/férjed nincs bejelentve (egyéni vállalkozó esetében ilyen nálatok valószínűleg nincs), vagy pedig nem keres. Ez esetben is ki fognak szabni gyermektartásdíjat, de kis összeget.

Remélem tudtam segíteni.

2019. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!