Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok olyan elfoglaltságot,...

Tudtok olyan elfoglaltságot, mint a babcsíráztatás, amit a gyerekkel együtt tudok csinálni és élvezi? Ami természetközeli és egyszerű.

Figyelt kérdés
2019. szept. 17. 19:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ezt meghagyjuk neked, hozzánk nem illik. :)
2019. szept. 17. 19:50
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
A babcsiraztatasban mit lehet hosszant csinalni a gyerekkel egyutt?
2019. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem hosszan. De nagyon élvezi, én is élveztem gyerekkoromban. Lát benne felelősségvállalást, tanul türelmet és a végén gyakorolja a saját kis szintjén az elengedés is. Látja fejlődni és nagyon tetszik neki.

De már látom, hogy ez itt nem az én közösségem, azért köszönöm.

2019. szept. 17. 19:59
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Bár normális válaszokat napnál, engem is érdekelne... :/ Sok paraszt (egyébként a Gyakori kérdések igen csak a tahók gyűjtő helye)

Nekem sajnos semmi nem jut eszembe de a babcsíráztatást én is imádtam🥰🥰

2019. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban élveztem a fűfej kèszitèst
2019. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A fűfej jó ötlet, nálunk más szobanövény is bevált, meg imád a kisfiam dekupázsolni. Midnen cipősdobozt be kell vonni.
2019. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Fehér virágot (rózsát) ételszínezékkel megfesteni? Mi szivárvány színűt csináltunk, sárga, kék és piros festékkel. Kis pálinkás pohárba tettem. A virág szárát 3 felé vágtam, beledugtam egy-egy pohárba, és kicsit megtámasztottam a virágot. Másnapra tényleg szivárványos lett, keveredtek is a színek.


Kicsit hosszabb projekt: csigát tartani. Befőttes üvegben is elvannak. Azért egy idő után engedjétek szabadon! Lehet fokozni, ha bejött a gyereknek, afrikai óriáscsigával.


Csináljatok kiskertet "hulladékból": petrezselyem végét kis vízben újra ki lehet növeszteni, a paprika, paradicsom stb. magot ki lehet hajtatni. Több ilyen videó is van youtube-on.


Termésekből barkácsolás? Hullik a gesztenye és a dió.

De lehullott levelekből is lehet, pl. rózsát csinálni, dobozt bevonni vele és lelakkozni, stb.

Ezekre is millió ötlet van a neten.

2019. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Én szerettem a hagymahajtatást, anyukám kevésbé, mert büdi:)

De tavasz felé tulipánhagymával megcsinálnám.


Nagyon jó a tésztakelesztés. Az is érdekes folyamat. És a végeredmény ehető.

Túrókészítés. Télen madáretetés. Ez rendszerességre nevel.

Szelektív kukázzatok, ha eddig nem tettétek volna. Igazából érdekes is, én élvezem.


Ja, és lehet csigát mászatni üveglapon, nagyon bizarr. Vagy gilisztát, "aki" csúszik rajta, de másutt megkapaszkodnak a sertéi.


Nagyítóval megfigyelni dolgokat.

2019. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Csigatészta csinálás:)
2019. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Búza csíráztatás


Mi naponta ültettük, egy ablakpárkányt erre szántunk.

Aztán ahogy akkora lett levágtuk és naturjoghurttal megettük a csírákat.


Ezt lehet más növénnyel is, most igen divatosak is.


Teljesen más:

Mi cicát tartunk 1 hónapja.

A 14,5 hónapos lányom már minden reggel tudja, hogy etetni kell. Megy az ajtóhoz, mondja, hogy cszisza és tátog .



A virág színezés szupi projekt.


De lehet ha a növények frontján maradunk, mini üvegházat csinálni.

Ikeában is van hozzá kellék.


Vagy hangyafarm.

2019. szept. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!