Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van nálatok ovissal a...

Hogy van nálatok ovissal a karácsony?

Figyelt kérdés

Együtt díszítitek, és a Jézuska hozza majd az ajándékot, vagy a kicsi már a feldíszített fát+ajándékokat látja meg?

Mikor ajándékoztok? Este elmegy valaki a kicsivel sétálni, míg otthon feldíszítik a szülők/szülő a fát, vagy a délutáni alvás után? Mi kicsi koromban mamával mentünk templomba megnézni a betlehemest és a szent esti misét, de mi most itt sajnos mama és mindenki nélkül vagyunk :( Díszíteni viszont, ha lehet, együtt szeretnénk a férjemmel.

Szóval, ki hogy csinálja? 3 éves volt a kislányom 2 hete


2019. szept. 22. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Mi együtt díszítjük a fát, együtt készülődünk itthon. Aztán korai vacsi után vagy kimegyünk kicsit, vagy elmegy fürdeni, addig becsempészem az ajándékokat, majd mentem a fürdőbe. Gyereknek azt mondtam, bepakolok a mosogatógépbe. Kb azt is meg tudtam csinálni.
2019. szept. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
A lányunkkal díszítjük fel a fát, az ajándékot nem a Jézuska hozza, hanem megmondjuk neki, hogy kitől kapta, a felnőttek este ajándékoznak, gyerekek inkább délután, hogy legyen vele idő játszani.
2019. szept. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Mi mindig együtt díszítjük a fát és valaki eddig lefoglalta a fiamat, amíg beraktuk az ajándékokat (családi körben van a szenteste, szóval sokan vagyunk). Most elsős és közölte, hogy tudja, hogy mi vesszük az ajándékokat, nem a Jézuska, úgyhogy ezentúl nem kell trükköznünk.
2019. szept. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
A gyerekekkel díszítek 22én, a figyelmük pedig el van terelve a szobában 23án vacsora után amíg a fa alá teszem a dolgokat
2019. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Én (apa) díszítem a fát nagyszobában. Gyakorlatilag csak arra az időre kell elterelni a figyelmét, amíg beviszem a fát, és összesöpröm a tűleveleket az előszobából.

Megmondjuk neki, hogy a nagyszobába nem lehet bemenni, mert az angyalkák díszítik a fát. És apa miért van bent? Ő (a gyerek) miért nem mehet be? Mert apa erős, és segít a kis angyalkáknak, de ő nem tudna segíteni. Ennyi magyarázat elég neki.

Valamennyire ő is sejti a valóságot, és ahogyan Vekerdy szokta írni: a gyerekek nagyon tapintatosak önmagukkal szemben. Nem akarja elrontani saját magának az élményt, és érzi, hogyha bemenne, akkor ezzel elrontaná.

2019. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
Nekem meg nincs ekkora gyerekem, de nálunk anno úgy volt, hogy együtt díszítettünk és utána csempészték az ajándékokat a fa alá anyáék. (Az volt a mondás, hogy szép kell legyen hogy sok ajándékot hagyjon a Jezuska). Mikor öcsém született már kertes házban laktunk, szóval ott el lehetett dugni a fenyőt az erkélyen kívül máshova is, uh. Akkor azt játszottuk hogy őt elvittük szánkózni/setalni/szomszédolni és addig anyáék díszítettek a fát. De ez így elég macerás volt pl mikor elcsúszott a délutáni alvása.
2019. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Ovis korában 23-án, amikor már elaltattuk, akkor díszítettük fel a fát és be is tettük az ajándékot. Így 24én reggelre hozta a Jézuska és az angyalok a fát. Ez születésétől kezdve így ment 7 éves koráig. Akkor már tudta, hogy nincs Jézuska és együtt díszítettük a fát 23-án, az ajándékot így is csak éjjel csempésztem oda. Azt mondta, hogy a következő évben hozza újra a fát is a "Jézuska", úgy látszik nagyobb öröm a meglepetésre ébredni karácsonyfával, ajándékokkal, pedig kezdtem már örülni, hogy megússzuk az éjjeli díszítést.

A 23án való díszítést már megtartjuk, így egy kicsit hosszabb a karácsony.

2019. szept. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Mikor mèg a ma màr majdnem 10 èves kisfiam kicsi volt, 23-án este dìszìtettük a fát, mikor màr aludt. 6 éves volt, mikor màr vele együtt dìszìtettük, akkor màr 3 hònapos volt a hùga ès az ő alvàs idejèt kellett kihasznàlnunk, annyi felè nem tudtam alkalmazkodni. Azòta màr hàrman vannak, most màr közösen díszítünk, a 23-a megmaradt. Tovább tart a Karàcsony. 😁 Az ajàndèkokat nálunk a Jèzuska hozza, 24-én este. Vacsi utàn ki szoktunk sètàlni ide a falunkba a betlehemhez, csillagszòròzunk, énekelünk, "Jézuskát várunk". Persze mindig előbb a gyerekeket öltöztetem fel, és amìg ők elindulnak apàval, addig én is "felöltözök"! 😉 Tudom, hogy a 10 èvesem màr tudja a dolgok menetèt, de nagyon èdes, mert se az én kedvemet, se a hugaièt nem akarja elrontani, úgy csinàl, mint aki semmit sem sejt! Jajjjj, alig vàrom màr a Karácsonyt! 😍🤗
2019. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nocsak! Egy karácsonyi kérdés. Pont tegnap beszéltünk a férjemmel erről.

4 éves a kisfiúnk.


Mi 24-én délelőtt együtt díszítjük a karácsonyfát, ez a sürgés-forgásról szól.. egy kis süti, egy kis díszítés.. zene.. tavaly nagyon élvezte.

Első év volt, amikor őt is bevontuk a készülődésbe.Idén is így tervezem.

Tavaly aludt délután, így akkor raktuk a fa alá az ajándékokat, s mikor felkelt volt bontogatás, közös játék.

Idén már nem biztos, hogy fog aludni... úgy tervezzük, hogy sötétedéskor elmennek apával sétálni, megnézik a kivilágított várost.. addig én kirakom az ajándékokat! :)

2019. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!