Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Karácsonykor láthatja a babát...

Esperanza18 kérdése:

Karácsonykor láthatja a babát a család?

Figyelt kérdés
Sziasztok! December 10-én fog születni a kisbabánk (ha Ő is így akarja). Szerintetek karácsonyozhatunk a szűk családdal (nagyszülők), vagy még itthon kell maradnunk vele? 🤱👨‍👩‍👧🎄

2019. júl. 23. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem jobb, ha ők látogatnak meg titeket. Egy pici babával hidegben inkább ne ti menjetek. Persze attól is függ, milyen messze laknak, de inkább ők menjenek.
2019. júl. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
14 napos gyerekkel nem lesz buli a szülőkhöz menni és ott ugrálni majd fel etetni, pelenkázni. Maradjatok otthon és menjenek hozzátok a nagyszülők
2019. júl. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 2. Gyerekem Dec. 6-an született. A nagyszülők jöttek hozzánk, nem lett volna kedvem akkor még utazni. Igaz, mi más városban lakunk, mint ők.
2019. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha senki nem beteg, akkor nincs akadálya.
2019. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Én is azt mondanám, hogy menjenek a szülők, ha meg lehet velük beszélni, a ünnepi ételt is vihetnék. Így lenne egy pár hetes babával a legegyszerűbb.
2019. júl. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Hát én nem tudom, de ha a szülők jönnének hozzánk, biztosan frusztrált lennék, hogy nem tudom ünnepi hangulatban várni őket, lehet még a lakást sem tudom kitakarítani, karácsonyra kidíszíteni. Arról nem beszélve, hogy nem is szeretem mikor más van a konyhámban. Oké, hoznak kaját, de utána el kell mosogatni, pakolni ugyanúgy, amit én nem biztos, hogy annyi ember után szivesen tennék az újszülött mellett, az meg hogy más rendezkedjen a lakoma után, azt meg nem szeretném.

Közérzettől, távolságtól függően én elmennék 2-3 órára a családhoz.

De amúgy ha jól vagy, akkor simán menjetek, nem cukorból van a gyerek. Nem is értem azokat akik ennyire óvják. Semmi baja nem lesz, úgyis csak aludni meg enni fog.

2019. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha abszolút közel laknak, fél órára, órára fel lehe ugrani hozzájuk, de egész estés karácsonyozás nem biztos, hogy szerencsés. De ha pl.van ott egy kulön szoba kis ággyal, ahová el tudtok vonulni, és ott is alhattok a babával, az is jo megoldás. Az is, ha acsalád látogat meg titeket, de szólni kell, hogy rövidebb látogatás legyen, mert baromi fárasztó lesz, ha a rokonságot egész este körül kell ugrákni.
2019. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is téliek a fiaim. Én amikor 2 hetes volt a fiúnk mar depis voltam attól, hogy kb be vagyok zárva. Szóval örültem amikor anyukámékhoz rlmentünk. Ott 4en voltak (anyu, apu, tesóm es a barátnője). Nem okozott gondot hogy elmenjünk. Nem utaztunk órákat, ott a szobába elvonultunk szoptatáskor, amugy mi beszélgettünk ő meg aludt a kanapén. Nem kell túlgondolni. Ha van kedvetek, menjetek. Engem jobban zavart volna, hogy jönnek anyumek es kb egy sütit se tudok sütni, vagy nrm csillog a lakás. Ez frusztrált volna. De így jól sült el!
2019. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!