Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első osztályos (6-7 éves)...

Az első osztályos (6-7 éves) kisfiatokra adtok a suliba esős időben esőoverállt, télen vastag overállt?

Figyelt kérdés

Milyen ruhában megy az ilyen korú fiatok esőben a suliba? Vagy bent ilye esetre esőoverál, amit ráhúz a nadrágjára?

Hideg télen még vastag overál, síruha, kezeslábas vagy kétrészes?

Az oviban evidens volt, ott még nem volt divatolás, babák voltak a fiúk, lányok. Itt már nem akarom babásítani, de azt sem szeretném, hogy szétázzon a ruhája, vagy azért nem mehessen ki a vizes udvarra, mert nincs megfelelő ruhája.

Köszönöm.


2019. szept. 26. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Esőoverálunk nincs, csak esőkabát. Rétegesen öltöztetem, ha melege van a teremben, pólóra le tud vetkőzni (elég jó a fűtés a suliban). A cipője nem ázik át az esőtől. Általában farmert hord ilyenkor ősszel, néha melegítőt. Póló, pulcsi, később, ha hidegebb lesz, a hőmérsékletnek, időjárásnak megfelelő kabát.

Nagyobbik fiam 3. osztályos. Télen akkor vesz fel kantáros sínadrágot (alatta melegítő), ha esik a hó. Nem egy fázós fajta, nagyon ritkán beteg. Az overálokkal, de még a sínadrággal is az a baja, hogy sokáig tart, mire teljesen felöltözik kintre, kevesebb idő marad a szünetből.

Esős és latyakos időben nem szokták kiengedni őket az udvarra, gondolom, hogy ne sarazzák össze magukat.

2019. szept. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Farmer, jó cipő, póló, pulcsi és egy őszi, vízhatlan kapucnis átmeneti dzseki volt ma reggel az ekkora fiamon. Nincs semmilyen overállja. Ha zuhog, van esőkabát de ma csak szemerkélt felénk. Télen ugyanez csak vastag kabátban, sapkával.
2019. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Oviba sem ment esőoverállba, azt csak akkor használtuk, ha direkt "pocsolyázni" indultunk.


Gumicsizma vagy vízhatlan cipő (ha csendes eső van) és esőkabát vagy esernyő.


Télen sem kap overállt, mert a suliban már nem feltétlen van lehetőség átöltözni. Szünetekben meg egyáltalán nincs erre idő. Farmerban és nagykabátban pont ugyanolyan jól elvan, mint ahogy én is farmerban járok télen. Nagyon-nagyon hidegben kap alá egy jägeralsót vagy egyéb (pl sí)aláöltözetet, de azzal meg az a baj, hogy a teremben ülni meleg és tesi után úgysem húzza vissza... szóval kb mindegy. Amikor korizni mennek, akkor visz szatyorban overállt, azt áthúzzák indulás előtt.

2019. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan másodikos lánykám van, de ugye láttam tavaly a fiúkat is az osztályból.

Overált, esőnadrágot senki nem hordott, abban az egy-két hétben amíg volt hó, addig jöttek sínadrágban sokan, egyébként farmer a jellemző.

Ha valakinek vizes, sáros lett a nadrágja (mert pl. elesett), akkor a tornazsákban mindig van nekik szabadidőruha, azt vették át.

2019. szept. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyesmiket nem adok már rá mert nincs idő öltözni. Minden szünet 5 perces kivéve a tízórais ami 10 perces.

Vízálló átmeneti kabát, vékony pamut sapi, farmer, és vízálló félcipő volt rajta, póló és egy cipzáros felső.


Télen bélelt farmer, vastagabb felső rétegesen öltözve és vastag téli kabát bakanccsal.


Rossz időben mint ami ma volt, esett is nem lehet kimenni az udvarra mert salakos csak kikennék magukat.


Mikor szánkózni mennek akkor sí nadrágot vesz fel.

2019. szept. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bent meleg van, öltözni nincs idő és nincsnek is kint órákat, mint az oviban.

Havas és mínusz 10 fokos időben adtam rá overált vékony nadrágban, és elő is fordult, hogy a vékony nadrágban ment ki szünetben, mert nem volt idő öltözni. Nehéz öltöztetni őket télen, pláne ha meleg van a suliban.

2019. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Á, iskolában már nem divat dupla nadrágot meg overált venni, vagy csak max szánkózáshoz. Esőoverálja mondjuk előtte se volt soha egyik gyerekemnek se.

Iskolában télen is a benti nadrágban vannak kint, ami kb melegítőnadrág/farmer.

2019. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Esőoveráll max akkor jó ha nagyon rossz az idő de!

Az overált nagyon ajánlom a kantárosatt mert kényelmes a kantár miatt nem csúszik le a nadrág és a fiam most 6.os tavaly volt 5 és egy csimóan abban jártak úgyhogy en ajánlom

2020. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem most elsős az egyik fiam.Ő mindig is hordott kantáros eső overált mert szerette.Én adok neki egybe overált, mert van idő felvenni plusz még kényelmes is.(5-es lányom is olyanban jár[egybeoverál])
2021. febr. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!