Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy akarok-e még...

Nem tudom, hogy akarok-e még gyereket. Ti mindig tudtátok, hányat szeretnétek?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, a legkisebb közel másfél éves, állati nehéz az élet, durván le vagyunk terhelve mindketten a férjemmel, momentán egy negyedik gyerek a teljes összeomlást jelentené, mert így is majd' megpusztulunk. De... jövőre elkészül a házunk, mindketten befejezzük az aktuális képzésünket (második diploma illetve doktori képzés), a legkisebb is bölcsibe megy, én újra dolgozhatok, minden könnyebb lesz, és még mindig csak 31-32 évesek leszünk, simán van még jópár termékeny évünk. A házasságunk szuper, a legnehezebb, legnyűgösebb időszakokban is nagyon szeretjük egymást, örömforrásai és támaszai vagyunk egymásnak, mindent elbírunk együtt, szerelemben, úgy érzem. Az anyagiak terén ugyan vannak komoly korlátaink, plusz hosszútavú hiteleink is, magas törlesztővel, de a bevételeink se rosszak, és úgy gondolom, simán megélnénk még egy gyerekkel is. Ha minden jól megy, egy-egy budapesti lakást is kapna minden gyerekünk, mire felnő, kettőnek már most megvan.

Szóval összességében nincs komoly korlátja még egy gyereknek. Egyszerűen csak úgy érzem, akkor már végképp nem lenne időm. Sem egyenként a gyerekekre, sem magamra, sem semmire. Félek tőle. A férjem is így érez.

De abban is hasonlóan érzünk, hogy olykor azért vágyódunk rá, romantikus pillanatainkban szívesen eljátszunk a gondolattal, húzzuk egymás agyát vele, leginkább ő játsza el, hogy szeretne még egy babát, én meg azt, hogy jajj ne már, de

ez csak játék, tudjuk, hogy egyik se igaz teljesen, mindketten középen vagyunk valahol a skálán, nyíltan is szoktunk beszélgetni a témáról. Általában arra jutunk, hogy majd meglátjuk, hogy érezzük magunkat 1-2-3-4-5 év múlva a bőrünkben, nem kell most eldöntenünk, de engem kicsit zavar, hogy nem tudom, mit akarok. Szeretek tervezni, előrelátni. A legutóbbi babát is abban a pillanatban pontosan megterveztem, hogy mikor szülessen, amint felmerült a vágy (szerencsére azonnal megfogant, így tűpontos lett a megvalósítás). Most pedig max. 1-2 évre előre látok, nem tovább, és álmodozni sem tudok az 5 évvel későbbi életünkről, mert nem tudom, kakis pelusokat szőjjek-e bele, vagy inkább sok szabadidőt (haha). Ti mindig tudtátok, hogy akartok-e még gyereket, hányat, és melyik lesz az utolsó gyereketek? Szívesen olvasnék arról, hogy mások hogy élték meg ezt. Köszönöm.


2019. szept. 28. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Sokáig nem is akartam gyereket. Taszítottak, idegesítettek. Aztán megismertem a parom, vele mindig is 2 gyereket terveztünk, volt egy hosszabb bizonytalanság, ugy 5 év az első után. Mikor a másodikat vártam és ott volt az a piszok sok probléma, már örültem, hogy nem kell többé vegigcsinálnom. Ha többet is akartunk volna, a második után nem lett volna. 2 gyerekre tudunk figyelni, mindent megadni nekik lelkileg, és anyagilag.

Persze régen mi is eljátszottunk a 3 gyerekes szituációkkal, de ma már biztosak vagyunk benne, hogy nem lesz több.

2019. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Azt írod komoly anyagi korlátaitok vannak, majd azt hogy hát komoly korlát nincs.

4 gyerek = nagyobb kocsi, plussz idő, te nem mész dolgozni.

Én 3nál éreztem, hogy elég, mind megvagyunk!

Ha neked/tek még nem jött el ez az érzés, akkor később térjetek vissza rá. Most felesleges túlvállalni a családot.

2019. szept. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Van három egészseges gyerek,leírtad hogy levagytok terhelve.Mi a francnsk 4 gyerek???Jövőre könnyebb lesz azt írtad,hát akkor minek kezdenéd előről?
2019. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Ja és igen,én mindig tudtam,hogy akarok e gyereket.Ugyanis nekünk most jön a másosik és egyben az utolsó.
2019. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Hidd el, amikor eljön az ideje, tudni fogod. Most nem állsz rá készen, ez egyértelmű, de van még tíz éved, hogy ez változzon. Ha nem változik, az se baj.

Mi eleinte 4 gyereket akartunk, az első születése után ez 3-ra csökkent, aztán amikor megszületett a második, beláttuk, hogy ennyi elég. Már mindkettő iskolás, én még mindig csak 34 éves vagyok, nem zárjuk ki egy harmadik lehetőségét, de még várunk arra a bizonyos mindent elsöprő vágyra, ami az első kettőnél megvolt. Ha nem jön, maradunk kettőnél.

2019. szept. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Mert kényszerít valaki, hogy 4.et szülj??? Azert mert van még néhány termékeny évetek ahogy te fogalmazol, nem kell tenyész kancának lenni!
2019. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kényszerít senki, mi vágyakozunk rá a férjemmel olykor. Olykor meg nem.
2019. szept. 28. 09:39
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Egészen addig, amíg nem szültem, mindig 2 gyereket szerettem volna. Aztán lett egy és ennyi is maradt és ennyi is lesz mindig. Én tuti még 3 gyereket se vállalnék, nemhogy 4.-et. De ez én vagyok. Imádjuk a gyerekünket, de nem tudnánk újra elölről kezdeni és örülünk, hogy már nagyobb, önálló és végre egymásra is van időnk, illetve magunkra. Szóval én tényleg szeretem a fiamat, meg el nem cserélném gyermektelenségre, de nálunk 1 gyerek van és ennyi is marad és ez így jó nekünk. A terhességem is nagyon problémás volt, a szülésemnél majdnem otthagytuk mindketten a fiammal a fogunkat, utána is hónapokig beteg voltam, műtöttek is, szóval tutira nem lesz több gyerekem.
2019. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Nekünk 4 van, sokkal kisebb korkülönbségekkel. A negyedik annyira könnyen belesimult a családba, hogy egy álom volt, meg se éreztük szinte a plusz “terhelést”. Én azt mondom, ha vágytok rá, akkor jöjjön a negyedik! 😊
2019. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

8-as, én is így érzek. Én úgy gondoltam, hogy három is jó lenne. Egyke vagyok, nagyon jó volt nekem gyerekként, most is jó felnőttként, nem érézem hátrányát, de van a környezetemben több háromgyerekes család, ahol a gyerekek már felnőttek és tök jó mikor összejönnek milyen sokan vanank, segítenek egymásban a tesók mindenfélét meg mit tudom én. Igaz, van az ellenkezőre is példa, pl. a férjemnek van testvére és csak egyfolytában dumál arról, hogy milyen jó testvérek, a férjem sokáig próbálkozott is normális viszonyt fenntartani vele, de nem lehet, csak szövegel a testvéri viszonyról...


Na szóval, ennyiből úgy vagyok, hogy jó lenne, ha lenne a lányomnak testvére. Ugyanakkor mivel egykeként tudom, hogy annak is számos előnye van, ha nincs, ezért szerencsére tudom, hogy akkor se lesz neki rossz, a rokonság nagy, család nélkül sose marad, aztán épít ki magának gyümölcsöző kapcsolatokat az élete során barátokkal stb. úgy is.


Merthogy most, így hogy két éves én úgy érzem, hogy ezt én nem fogom újra elkezdeni. Imádom, szeretem, olyan gyorsan nő, nagyon fog hiányozni, már most is drága és szép emlékeim vannak arról, mikor baba volt, ez a csodák időszaka, ha visszamennék az időben, akkor őt megint vállalnám, de nem vágyok egy ismeretlen gyerek miatt azokra a dolgokra, amik ezzel járnak, terhesség, gyermekágy, éjszakázás, mindent sokkal macerásabb megoldani, nem tudunk menni, nem úgy tudunk, már elnézést, de még most is van, hogy szarni nem akkor megyek el, mikor kell, hanem mikor tőle tudok, altatni kell, miért nem alszik már, pedig álmos, istenem mindig akkor csinálja, mikor még dolgom lenne, mikor elaludt már.. stb. stb. A másodikkal biztos lazább is lennék, a hosszantartó igény szerinti szoptatás is sok mindenben korlátoz, de csinálom, mert szeretem és tudom, hogy sokat tesz hozzá az egészségéhez, csak nem akarok belekezdeni megint ebbe a több éves melóba.


Tudom, ha lenne csinálnám és boldog lennék, de racionálisan előre gondolkodok és nekem ez nem kell. Kizárt. Azt terveztem, hogy két-két és fél év ha lenne köztük milyen jó lenne. Két éves, de teljesen kiakadnék, ha teherbe esnék.


Egyrészt nem várom, hogy nagyobb legyen, mert mindig épp az az időszak a legérdekesebb, amiben benne vagyunk. Másrészt, már alig várom, hogy megint elkezdhessünk utazni, hogy ő is lásson mindenfélét a világból (és élvezze is, fel is fogja), mikor már ez egyre közeledik, nem akarom megint évekre parkoló pályára tenni magunkat, úgy vagyok vele, hogy mindent meg akarok adni neki, ha külföldre akar menni tanulni, ne legyen akadály, hogy nekünk arra nincsen stb. És ezeket egyszerűbb egy gyerekre megteremteni.


Szóval ha csak meg nem bolondulok, akkor nem lesz több. Igaz, még csak 32 vagyok, de a férjem 41, szóval amúgy sincs sok időm átgondolni, mert én nem vagyok annak a híve, hogy ötven felé közeledve vállaljon gyereket még.

2019. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!