Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vennétek kerékpárutánfutót,...

Ti vennétek kerékpárutánfutót, mennyire tartjátok biztonságosnak?

Figyelt kérdés
Két kisgyereket kellene biciklin szállítanom. Mik a tapasztalatok a kerékpárutánfutóval kapcsolatban? Vagy biztonságosabb a biciklin elöl egy és hátul egy gyerekülés?
2019. szept. 28. 15:24
1 2
 11/18 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!


Azért írtam, hogy főszabály szerint tilos, mert én is láttam már, hogy sokan így visznek 2 gyerkőcöt.

Amúgy nekem nagyon instabil lenne így bicajozni.


Egy utánfutó stabil, nem dől el, még pakolni is lehet a hátuljába... Fedett, jól levegőzik... stb.


A linkelt konstrukció Hollandiából ered, teherszállításból lett továbbfejlesztve gyerekszállításra. Van benne biztonsági öv, meg tetőt is lehet rátenni.

Amúgy amit linkeltem, egy magyar nyelvű oldalról van. Ott, ha veszel ilyet, elég drága.


Viszont, hogy milyen konstrukció, a Teherbringa-nál lehet bérelni, hogy egyáltalán érdemes-e elgondolkozni rajta (tesztelheted).

2019. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 aHermann ***** válasza:
75%

Itt egy talán számodra érdekes cikk:


[link]

2019. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


900 euro....

2019. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi. Ez a cikk tényleg nagyon érdekes.

Az ára nekünk kicsit (na jó,nagyon😃) sok,de egy tesztelést azért megér.


#13. Neked is köszönöm. Megnéztem a videót. Egyébként nagyon jó. Még nem láttam ilyet Magyarországon,bár nagyvárosokban talán már vannak.

Mindenesetre tuti nagy feltűnést keltenénk ebben a kis faluban vele😃.


Nem ide tartozik,de már az ikerbabakocsit is megbámulták sokan😃.

Hát még mikor elmondtam a kérdezősködőknek,hogy nem is ikrek,van köztük 1 hónap. Erre jött a kérdés 10-ből 9x: "de testvérek?"😂. Hát persze,túl gyorsan jöttek egymás után.

2019. szept. 28. 19:09
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
Én is akartam, a tesóm, aki rendőr kiakadt, úgyhogy megfogadtam a tanácsát és nem vettem.
2019. szept. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszi. Neked hány gyereknek kellett volna?

Ha 2-nek,hogy oldottad meg?

2019. szept. 29. 07:01
 17/18 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó!


Min akadt ki a rendőr? Hollandiában teljesen biztonságos szállító eszköz a gyerek utánfutó és a bakfiets is. Ez utóbbit, az elektromos nagy változatot a "gyermekmegőrzők" is használjak. Igaz, itt mindenütt van kerékpár út, sok helyen valamelyest a forgalomtól leválasztva, illetve mivel a lakok nagy része biciklivel kozlekedik, az autósok nagyon figyelnek. A kis utánfutók pedig úgy vannak rögzítve, hogy az bizony ott is marad, nem fog leesni.

2019. szept. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát ahogy emlékszem, Berlinben és Amszterdamban is sokkal több a kerékpárút meg a kerékpáros, pl. sokszor kupacban kelnek át többen is egy lámpánál (bár dettó eszetlenül, de az autósok legalább már számítanak rá). De Pesten elképzelni sem tudom, hogy a reggeli-délutáni dugóban zötyögtessem ilyenben a gyerekem jellemzően egy csak egyedül is veszélyesen megkerülhető busz után, na meg levegőminőségben azért nem ugyanaz, mint a járdán babakocsiban. De falun vagy kisebb városokban, ahol a főutas forgalmat kivéve jellemzően van a belváros sétálóutcákkal, a többi meg lakótelep vagy kertes ház, bevállalnám.
2019. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!