Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyar vagy nemzetközi név?...

Magyar vagy nemzetközi név? Miért?

Figyelt kérdés

2019. szept. 29. 18:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Nemzetközi, de ezzel nem azt mondom, hogy Kevin vagy Jessica, hanem úgy értem, hogy máshol is megértik, ideálisan ugyanolyan vagy nagyon hasonló alakban (csak így hirtelen példa: Péter, Erik, Emma, stb.) , de mindenképpen lefordítható (pl.István, Katalin, stb.). Nekem is ilyen nevem van (tehát ugyanolyan formában, mint magyarul, ismert kb. az egész világon) és minél idősebb vagyok és többet utazom, továbbá többnyelvű környezetben élek, annál hálásabb vagyok a szüleimnek, mert míg a vezetéknevem olyan igazi magyar, amit sehol a világon nem tudnak kimondani, a keresztnevemet mindenhol ismerik. Ez egy akkora előny az én helyzetemben (és sok más ember helyzetében is), hogy a saját gyerekemnek is csak ilyen nevet adnék. Az már csak hab a tortán, hogy a férjem nem magyar, így meg aztán végképp hülyeségnek érezném; evidens, hogy olyan nevet adunk, amit mindkettőnk ismer. De egyébként nem is olyan nagy áldozat ez, mert a nevek, amik tetszenek, szinte mind ilyenek.
2019. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Vegyesházasságban nemzetközi (én is emiatt lettem Caroline, eredeti helyesírással), amúgy egy magyar, egy nemzetközi. Nem feltétlenül a piacképesség miatt, csak jobban tetszene.
2019. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

Amelyik jobban tetszik, csak lehetőleg ne hangozzon idétlenül.

Ez nemannyira ide tartozik, nekem pl nem ezért nem tetszik eslődlegesen pl a Fanni név, alapból más miatt nem tetszik, de pl mondtáák pl itt régebben egy kommentben valahol, hogy külföldön pl nem szerencsés, mert hasonlit a Funny-ra.

De szal ja. Amelyik jobban tetszik. De amúgy pl nekem nem tetszik a György név, de még pl van rajta kétpöttyös ékezet ami pl külföldön nem annyira szokványos, de mondjuk pl lehet attól még jó. Majdcsak megtanulják külföldön is kiejteni neki magyarhoz hasonló kiejtéssel legalább; vagy majd Dzsordzsozzák, v a Gyuri hasonlít a During szóra, tehát így azt pl ki tudnák mondani. Csak lehagyják a végéről az ng-t. De mondjuk mondom, nem ezért nem adnám pl a Györgyöt, mert külföldön nem nagyon írnak ilyen duplapettyes betűt, hanem mert alapból nemigazán tetszik maga a név. De pl ha mondjuk csak ez tetszene, akkor adnám simán, tehát pl nem befolyásolna, hogy pl külföldön nem írnak ilyen betűt "Ö-Ő", vagy csak ritkán.

Tehát szóval amelyik tetszik. De lehetőleg amúgy ne legyen túl kacifántos pl BSLSÉLDÉFLAK"+PL!+KK%P!%Kp24ko4k Valamelyik kisfiúnak talán Svájban valami ilyesmi fajta neve van, tehát egy ilyen jó hosszú karaktersor. Amíg azt szerencsétlen megtanulja/ta. De pl van egy olyan név, Mo-n is adható asszem, hogy Szaraszvati. Ez egy kislány név. Na , ezt pl tuti nem adnám, de ami külföldről átjött név, és tetszik, az pl Benett tök szép. Csak mondjuk szerintem ritkán passzol jól magyar keresztnévhez. Vagy pl nekem az Ájlin is tetszik még ilyen formában is leírva. Vagy pl még Brenda, Brendon is tudnak szépek lenni egy magyar gyereknek, esetleg Edvard, Edvárd szimpla V-vel; Eduárd már kicsit érdekesebb. Szóval amelyik neked tetszik, és csak másodlagos szempont lenne nálam pl, hogy külföldön ismeretes-e az adott név olyan formában, amint itt használjuk, Magyarországon. Itt élünk , magyarok vagyunk , nyugodtan adjál neki valami ősmagyar nevet, Pl Tas v Nimród, vagy Árpád; ezek tök jók. De pl adhatsz kicsit nemzetközibbet is, pl Róbert, Erik, Ádám, Richárd, Martin, Márk, Marianna, Júlia, Anna, Erika, Mónika, Miléna, Debóra ezek is nagyon jók. Szóval bármilyen lehet jó. Pl Orsolya is, Károly is, Mihály is(csak mondja ha külföldre kimegy, hogy "Just call me Mike", mert különben Májhélizni fogják, és a Hailey az lánynév:) ) Vagy pl Endre, András, Andor, Elek, László (Külföldön van Lazlo) , Dalma, Petra, Márta, Emma, Emília, Katalin, Hilda, Rebeka, Regina, Renáta ezek is lehetnek jók. Vagy pl Csilla, Csaba, Csongor, Zsombor. Bármi lehet jó. Ami csak tetszik.

2019. szept. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%

*Szal ne abból indulj ki, hogy találgatni, tippelgetni, hogy várhatóan majd hol fog élni, hanem, hogy milyen név tetszik.

Amúgy tényleg szal van egy ilyen, hogy nomen est omen, vagy mi, asszem ezt azt jelenti, hogy nevünkben a sorsunk/nevében a sorsa, tehát direkt olyan nevek tetszenek neked, amik direkt számmisztikailag is pl a fejlődését segítik, vagy pl minden névnek van egy rezgése, és direkt, sorsszerűen olyan nevekhez "vonzódsz", olyan neveket találsz szépnek adni, amik a gyerekednek vagy sorsát segítik, vagy jelleméhez hozzájárulhatnak, vagy pl ilyesmi. Meg amúgy nem csak számmisztikailag, hogy mit hoz ki a név, vagy milyen, mennyire kellemes a hangzása; hanem hogy pl megnézed a jelentését, de pl azzal sincs baj, ha nincs alapjelentése, csak egy random betűhalmaz. De szóval fontos tényleg a név is, de egyébként az is sorsszerű, hogyha valaki direkt úgy gondolkodik, hogy csak kizárólag nemzetközi nevekben akar gondolkodni. Ez is szándékosan sorsszerűen így van "megtervezve". Hogy valamelyik szülő pl direkt le akarja szűkíteni a kört csak külföldön is ismert nevekre. Ez is sorsszerű tehát. Vannak ilyen sorskalkulátorok, ha pl beírod a sajátodat, vagy pl nemtom a kedvenc sztárodét, akkor ki tud írni rá jellemző belső tulajdonságokat, ha megnézed, tehát van benne értelem. Tehát még adott esetben a gyerek jellemének is lehet köze a nevéhez. Amúgy,ha vacillálsz, és nem tudsz egyéertelműen dönteni, akkor az a bizonytalanság, hogy nem mersz egyértelműen a külföldi nevek mellett elköteleződni, letenni a voksodat, konkrétan arra szorítkozni, akkor az jelentheti azt énszerintem, hogy merheted adni nyugodtan az általad favorizált magyar nevet is. Hogyha ennyire nem egyértelmű, mert minthogyha például húzna téged a magyar név felé a szíved. Akkor érdemes lehet azt adni.

2019. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
37%
*ha nem tod pl pontosan a születési órádat, akkor asszem talán érdemes lehet delet beírni, mert a 12 az pont 12-re van a nullától, meg a 24-től is, tehát lehet praktikus. Mert úgy max 12 órát tévedsz; de pl ha beírod 1-re, és mondjuk 18 órakor született, akkor az máris mégtöbb óra tévedés. Tehát szóval érdemes lehet 12 órát beírni olyankor énszerintem. De ez szal csak ilyen próbának, ha esetleg érdekelne.
2019. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%
Nemzetközi mert ha például valaki úgy dönt hogy felnőtt korára kimegy külföldre mindenki Ki tudja majd mondani a nevét és ismerni is fogja.
2019. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!