Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amerikában élő családok,...

Amerikában élő családok, nemzetközi nevet adtatok?

Figyelt kérdés

Igazából a kérdésem bárkihez szólhatna,érdekelnek a vélemények.Kint élünk Amerikában,párom itt született.Most várom az első babáinkat.Már mindenórás vagyok,de nevet még nem sikerült kitalálni(azután döntünk miután megszülettek).Nagyon tetszik a Wyatt és a Wade név viszont nem tudom merjük-e ezeket adni,hogy a nagyszülök meg a család ki tudja-e majd mondani,vagy esetleg ha majd hazamegyünk Magyarországra.Van más név is a tarsolyban,ami nemzetközi,de ezek nagyon tetszenek.A kislányunk neve már megvan,nála még a második néven vacillálunk.

Mit gondoltok?


2018. febr. 9. 00:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
adjatok mellé egy nemzetközibbet (ha jól értem ikrek?), mondjuk Wade David és Wyatt Daniel :)
2018. febr. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Ismerek több magyar családot akik kint élnek (jó magam is, de nekem nem született gyerek kint) AZ összes ismerősöm akik magyarok, kint élnek, kint szültek mind magyar nevet választottak. Olyan neveket amit itt kint is használnak.

Pl:

Nóra, Dominik, David, Oliver, stb. Senki nem választott amerikai nevet.. Ha szülnék akkor én is magyar nevet adnék amit kint is használnak. Pl: Andrea, Dániel..Annyi szép név van

2018. febr. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen ikrek,egy kisfiú és egy kislány.Igazából most az van tervben,hogy akkor két név lesz,abból az egyik nemzetközi.Az biztos hogy azt a nevet használnánk amit elsőnek adunk.Egyébként a Samuel,Jonathan,Noah és Nolan nevek jöttek még szóba:)

2018. febr. 9. 00:58
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
És ha szabad kérdezni akkor mi lesz a neve a kislánynak?
2018. febr. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nemzetközi nevet. Norah, Rebecca, Victor, Eva és Robert a gyerekek nevei.


Bár ez függ attól is hogy milyen gyakran jártok haza, mennyire kötődtök ide. Az én ismerősömék évente kétszer-háromszor jönnek, így nekik fontos volt hogy itthon se kerekedjen ki az emberek szeme és a nagyszülők is ki tudják mondani.

2018. febr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy amerikai ismerősöm kislánya (magyarok) Julie Anne lett.

Egy Írországban született 3 magyar kislány neveik: Kiara, Aishling, Chloe Claudine.


Mindkét családnak magyar vezetékneve van, mert a férjek is magyarok. Csak adatvédelmi okokból nem írom ki.

2018. febr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi Angliában élünk de miis köztes nevet kerestünk . Egyrészt ezért örültem ,hogy kislány mert nem kell még a fiú nevet is böngészni (még most sem tudnánk dönteni ) :D
2018. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Miért gondolod, hogy nem tudják kimondani? El kell mondani, hogy igy Írjuk, de így ejtjük a nevet és megtanulják. Hidd el a sorozatok (török, brazil, amerikai stb.) neveket is meg tudják jegyezni. Ez csak egy tipikus magyar hozzáállás, hogy a külföldi neveket senki nem jegyzi meg vagy tudja kimondani.
2018. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Sarah.
2018. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

A Samuel és Jonathan kiejtésével ugyan úgy bajban lesznek a rokonok itthon. Vagy úgy gondoltad, hogy ti "Szem"-nek szólítjátok, az itthoniak meg Samunak? Ennek nem sok értelmét látom, Akkor simán lehet Wyatt is.

A nemzetközi névnek akkor van értelme, ha legalább hasonlóan ejtik itthon is, mint a Robert, David, Daniel, Noel.

2018. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!