Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érzem, hogy gyereket...

Nem érzem, hogy gyereket szeretnék. Normális ez ebben a korban?

Figyelt kérdés

A környezetemben szinte minden velem egykorúnak illetve fiatalabbaknak is van már babájuk. Vagy a legtöbbnek... Beszélgettem a férjemmel erről, de ő sem érzi, hogy jelenleg gyereket szeretne vállalni.

Nem tudom, hogy azért mert elég későn kerültünk ki a szülői hatás alól, vagy mert amúgy sem... 28 évesek vagyunk, s csak 2 éve élünk külön a szülőktől. Vagyis anyósoméknál laktunk már ezelőtt 2 évet (én nem akartam ott lakni, csak én engedtem a páromnak, mert ő ott akart spórolás címszóval), de a férjemet nyilván gyereknek kezelték ott ugyan úgy továbbra is, tőlem mondjuk elvárták hogy NŐ legyek, na mindegy... Az a 2 év is csak meghosszabbította a felnőtté válást! Én akartam, csak ott nem tudtam, mert nem volt semmihez döntési jogom. Csak abban, hogy elköltözök. Amit mondogattam is, illetve egy idő után kerestem is a lehetőséget. Férjemnek akkoriban megfelelt a gyerek szerep, különben külön akart volna költözni előbb. Szóval nagy nehezen sikerült eljönni és nemrég sikerült lakást venni. Sokszor eszembe jut, meg amikor látok másokat a babával, elkap az érzés, hogy jó lenne nekünk is. De aztán eszembe jut, hogy itthon leszek egyedül a babával, a családom messze lakik és anyósomékkal nem vagyok jóban. Nem szeretnek engem. Szóval segítség az nem nagyon lesz, nem jönnek így sem hozzánk senki. Megijeszt a felelősség és hogy egyedül leszek napközben, így is az enyém a háztartás rendben tartása, akkor pedig még a baba is. Plusz, hogy nem bírom az egyedüllétet. Sokat voltam egyedül régen, félek megint depressziós leszek. Tudom ott lenne a baba, de a felnőtt társaság hiányozna, most így érzem. Barátnőm már régóta nincs akivel tudnék beszélgetni vagy összefutni...

Mindig úgy gondoltam, hogy majd lesz gyerekem. De most hogy korban is ott vagyok, van lakás is, most meg nem érzem... A férjem sem. Őt is a felelősségállalás ijeszti meg szerintem. Eddig csak magára kellett törődeni, na meg az biztos, hogy anyagilag is változik a helyzet.


Volt így valaki? Fog ez változni?


Én amúgy is egy elég bizonytalan ember vagyok. Sokáig tudok apróbb dolgokon is rágódani. Ez pedig egy elég nagy döntés.



2019. szept. 30. 10:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem azért nem, mert hogy nincs segítség... Ezért azért nem hagynám ki az életemből. Csak inkább magamtól félek.
2019. szept. 30. 13:49
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg teljesen életszerű, hogy félsz egy ekkora dologtól, mint a gyerekvállalás. Az lenne a furcsa, ha nem félnél 😊
2019. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én 32 évesen sem éreztem úgy hogy nekem kellene gyerek :)

Aztán lett egy olyan partnerem akivel úgy gondoltam tőle igenis szeretnék egy babát. Lett egy csodás kisfiam :)


Úgyhogy igen normális!!

2019. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ezen most teljesen feleslegesen rágódsz,hiszen a férjed sem szeretne még! Örülj az egyetértésnek! Ez akkor lenne kérdés,ha az egyik fél már szeretne,de itt szerencsére nincs ilyen!

Mellékesen megjegyzem, hogy anyósodékkal meg lehet próbálni javítani a kapcsolatotokon, ha mást nem majd a jövőben az unoka érkezése is dobhat ezen pozitív irányban!:)

2019. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14.U.i: Különben a 2-es nagyon jókat ír és megfontolandó!
2019. okt. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyon megértelek kérdező pároddal együtt,normális amiekt irsz.vannak jo válaszok is,amik megfontolando.azota is férjeddel baba nélkül éltek?
2021. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!