Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, ha túl...

Szerintetek normális, ha túl a 40-en (41 évesen) már nem tervezek több gyereket? Vagy ma már annyira kitolódott a gyerekvállalás, hogy ha nincs tesó, akkor jó dolog még ebben a korban is bevállalni, jobb minthogy egyke maradjon?

Figyelt kérdés
Normális véleményeket várok. Köszönöm!:)
2017. jan. 14. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Ha nem szeretnél szülni többet akkor ne szülj rajtad múlik nem azon hogy más mit mond.
2017. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Én még 30 éves sem vagyok, idén töltöm, ehhez képest van egy kisfiunk és nem akarunk többet.:)

Szóval igen, normális. Az is, hogy én nem akarok többet és az is, ha te.

Mindenki maga dönti el, hogy mennyi gyereket tud vagy akar bevállalni. Ha valaki 1-et, akkor 1-et. Mert hiába lesz testvére a gyereknek, ha nem tudják úgy mind a kettőt teljes érzelmi és anyagi biztonsággal felnevelni, arról nem is beszélve, hogy nincs rá garancia, hogy az a két testvérnek majd csak nagyon viszonya lehet egymással.

Én azon a véleményen vagyok, hogy mindenki annyit vállaljon, amennyit tud és akar. És ne a társadalmi elvárások befolyásolják, mert nem a társadalom fogja azt a másikat, vagy másik akárhányat fizikai és lelki értelemben gondozni, anyagilag nem is beszélve.

2017. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Ezt neked és a párodnak kell eldönteni.

Ha mindent megadsz neki, csak a legfontosabbat: a testvért nem, egész életében hiányérzete lesz!

2017. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem normális és az ellenkezője is az lenne, mert mindenki és minden helyzet más. Én is ennyi vagyok. 2 gyerekem van, szerettünk volna harmadikat, de nem lesz.
2017. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Úgy látom manapság már nem normális a hozzáállásod, viszont értelmes :)
2017. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Én 35ig szeretném megszülni a 3. babát, de mindenki élethelyzete más. Ha olyan élethelyzetben lennék, hogy nem lenne gyerekem akkor 40 évesen is szülnék.
2017. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a ti döntésetek.

Sokan bevállalják.


Én nem tenném, most várjuk az első babát, 29 leszek, mikor születik, tesó még nem tudjuk, hogy lesz-e, 35 után már nem szülnék, de manapság nem ez a tendencia.

2017. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!