Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem unatkoztok otthon a...

Ti nem unatkoztok otthon a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

10 hónapos a babám.

Főzni 2-3 naponta szoktam csak, minden nap felesleges.. Olyankor a baba ott van velem, nézi mit csinálok, mondom is neki. Takarítani fixen péntek este szoktam mikor a férjem itthon van. Mellette persze lefekvés előtt elmosogatok, letörlök mindent, rendet rakok stb. elég rendmániás vagyok.

A baba 4-kor kel, eszik, de utána még visszaalszik kb 8-ig , de én van hogy már nem tudok visszaaludni. Napközben is alszik kb 10-12 közt meg 16-18 közt is. Este olyan 20.30kor alszik el.

A napközbeni alvásai közben meg reggel néha nem tudok mit csinálni. Tv-t sose szerettem igazán, most sem. Már a telefon/youtube is agyamra megy, maximum utazásokat tervezgetek néha. Tornázni szoktam újabban, de nem mindig van kedvem hozzá, azt nem mindig akarok, de ha szoktam az is 20-40 perc. Olvasni szeretek, szoktam is, de nálam az olyan, hogy 2-3 könyvet elolvasok, utána több hét szünet is kell mire újra van kedvem olvasni.

Szóval sokszor úgy érzem, hogy már nem tudok mit csinálni. Nektek mivel telik a nap?


2019. okt. 2. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem


Sosem aludt ilyen sokat


6- kor kel


Napközben össz 1,5 h -t aludt 2 részletben ennyi idősen.


Ha nem főzök, aznap a kerben tevékenykedek.

Vagy porszívózok, felmosok,(1,5 h kb pont)egyik fürdő ..másik fürdő...mosás..teregetés ..hajtogatás időnként vasalás

A hozzátáplálás nekem sok időt elvett. Magam főztem minden nap több dolgot is neki


Megyek, mentem ide-oda


Persze közben a lányommal vagyok.

10 hónaposan bejárta a házat

Pakolászott..


Azóta eltelt pár hónap, sokkal több figyelem kell neki.

Lábon jár.

Mindig menne ki.

Sokkal többször eszik.(5-6 alkalom)


Amint nem figyelek csinál valamit, aminek nem örülök ( előszedi a sudocremet.. Stb)


Csak egyszer alszik már. Ugyanúgy 6-kor kel.

Mindellett úton a tesó is.


Nekem nincs időm unatkozni, pedig szerettem volna suliba is járni.

2019. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egésznap van mit csinálnom, rendezkedek, online bevásárolok (a ruhától a kajáig mindent rendelünk), takarítok 2-3 naponta, főzni minden nap főzök este amikor a másfél évesem alszik, aztán a férjemmel vagyok. Most lesz kiskutyánk mert elpusztult a kis öregem, vele is imádtam sétálni, napközben a parkban lógtunk pl egész nyáron a kislányommal és a kutyával. Amíg nem lesz a kiskutya szobatiszta addig vele is lent leszünk egész nap. Minden nap tornázom itthon, leginkább a délutáni alvásidőben. Itthon géllakkozom és pillázom, ezeket kb 2-3 hetente szoktam megcsinálni, elmegy velük 1-2 óra, nagyon élvezem. Ha marhára unnám magam mert mondjuk nincs semmi dolgom akkor sütit sütök, youtube videókat nézek vagy sorozatot esetleg pörgetem az instát de ilyen ritkán van.
2019. okt. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem váltott műszakol a párom, van, hogy egy hétig is vagy nincs itthon vagy alszik, de amúgy se veszi át a babát.

Van egy kertes házunk 30 lépcsővel, amiben még fèlkész szoba is van meg egy csomó felújítási feladat.

Gyakran napokig egyedül vagyok rá plusz a kertet alapból én csinálom (ásás, ültetés), bár füvet a párom nyír.

Cikket kell írjak a phd-hoz. Alkalmi munkákat vàllalok.

Autóvezető órákra járok.

Van egy kutyánk, napi 2x viszem őt meg a gyereket sétálni.

Járunk mondókázós foglalkozásra, piacra. Az az egyik hobbym hogy furulyázok neki.

A 9 hónapos gyerek születése óta 3 órànként kel éjjel. Az első 3 hónapban nappal csak sétáltatva aludt.

Nincs érdemi segítségünk.

Szóval nem unatkozom...

2019. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Cserencsés vagy. Az enyém nem alszik ennyit. Pedig nekem jól esne, eddig 5 óra a rekordom.

5-kor ébred, eszik, játszik, 6:45 körül indulunk a naggyal a suliba, a kocsiba fél órát alszik. Hazafelé ha kell valami bevásárolunk. 9 körül eszik, majd játék. 11-től alszik kb fél egyig, egy körül ebéd, ismét játék. Fél 3-kor indulás a suliba, megint alszik fél órát. Délután pedig evés, játék, fürdés, evés.

Ha annyi időm lenne mint neked biztos, hogy kiültetném a rózsáimat végre az előkertbe, fél órát kardióznék és még az angolt is tanulnám. De ha tehetem pihenek vele, így sem tudom kipihenni magam.

2019. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én is főzök pl neki külön, de azt sem kell minden nap, megcsinálom a nagyobb adagot és fagyasztózom.
2019. okt. 2. 20:02
 6/14 A kérdező kommentje:

Kutyánk is van, de kerti, vele sétálni csak este megyünk ha a férjem is itthon van.


Olyan semmilyennek érzem a napjaimat.Mintha semmit se csinálnék igazán.

2019. okt. 2. 20:04
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress valami hobbit. Pl varrás, kötés, hímzés, ezek nem érdekelnek? Akár rendelesre is csinalhatsz ha jól megy.

Vagy nyelvtanfolyamra iratkozz be, van online is. Vagy munkádhoz valami plusz tanfolyam, ami hasznos lehet?

2019. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sorozat?
2019. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk sosem unatkozom, mindig van mit csinálni. Nagy házunk van , minden nap felporszivozok, most a kuszas miatt főleg. Aztán fürdő, WC-k takarítása, felmosas, mosás, teregetes, hajtogatás, udvar rendben tartása, bevásárlás, főzés, vasalás, séta ezek váltogatják egymást. Aztán ha úgy érzem mindennel megvagyok, nekiallok szortirozni, ruhásszekrényt kipakolom, újra be mindent.

Járunk ringatóra, vagy atsetalunk anyosekhoz. Én egyetemre is járok, szóval mindig van mit csinálni.

2019. okt. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

1. Vagyok


Nálunk is napo szinten egyedül vagyunk.

Férjem munka mellett iskolába jár heti 3 nap.


Mozduljatok ki többet!

A piciniek is szüksége van a társaságra.


Babaúszás?

Ringató/ kerekítő?

Baba-mamaklub ( nálunk nincs, de mennék)


Keress hobbit, tanulj nyelvet vagy bármi



Én remélem lesz lehetőségem

Amigurumi horgolás megtalulására, gyakorlására

[link]

2019. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!