Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyi időtök van...

Nektek mennyi időtök van egyhuzamban magatokra a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Értem itt pl azt, hogyha leültök a facebook elé beszélgetni mennyi időt tudtok beszélgetni egyhuzamban párotokkal, barátnőkkel?


Arról jutott eszembe a kérdés, hogy van egy jó barátnőm neki pedig egy 5 éves pici lánya. Rendszeresen észreveszem azt hogy neki mindig van ideje beszélgetni velem, pletyizni, itt nem egy órát érték mikor a pici alszik hanem sokszor 3 - 4 órát egyhuzamban úgy hogy nem telik el 10 perc sem a válasz között.

megfordult már a fejemben hogy mikor figyel rá az idő alatt vajon?


Nekem még nincs gyerekem de sokszor én is mire főzök, mosogatok, mosás, teregetés, nála ugyanez kéne legyen ezenfelül még a gyerek, hogy jut ennyi ideje magára?


2019. aug. 3. 09:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Háztartási munka közbe simán vissza lehet irni..lehet akkor is facezik ha a gyerekkel játszik de egy 5éves azért már egyedül is el tud órákat játszani ..de talán kérdezd meg tőle mikor beszéltek hogy ép mit csinál a gyereke..én akkor facezek mikor egyedül játszik a gyerekem illetve mikor alszik de ha takaritok stb. és éppen ir valaki vissza szoktam írni ha a gyerekkel játszok akkor nem szoktam facezni..pl most hogy ezt irom a gyerekem a jumperooba ugrál és sikongat szóval el játszik vissza tudok írni facen megnézni amiket szeretnék stb.
2019. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, én is arra gondoltam hogy míg éppen oviba van addig míg főz, vagy kimos egy adagot simán tud beszélgetni, azt tarottam furcsának, hogy akár 3-4 órán keresztül egyhuzamban, ez mellett persze dolgozik is hisz már akkora korban van a gyerek.


Igen az jó ötlet hogy legközelebb rakérdezek finoman persze, hogy a kislánya mit csinál.

2019. aug. 3. 09:48
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Mennyi ideig tart megírni egy választ? 20 sec?


Ennyi ideje hadd legyen már egy anyának is egyhuzamban. Az, hogy nem telik el 2válasz között 10p, nem azt jelenti, hogy a telefonjával baszkódik, ahelyett hogy a gyerekre figyelne.


Te meg ne másokban keresd a hibát. Söprögess a saját házad táján.

2019. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is állandóan online tudok lenni. Ez nem feltétel arra, hogy nem csinálok semmit s mikor igényli a gyerek, nem vagyok vele. Nonstop velem van, ezt vállaltuk, ez a periódus ettől szép. De igenis megengedem magamnak azt, hogy elérhető vagyok ha kell. Sőt, sokszor jót esik valakivel csak úgy eldumálni, mert másképp egyéb gondolatom nem lenne csak a pelenkacsere, etetés, altatás, játszás.
2019. aug. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

2/ egyszerű kérdés volt, érdekelt hogy egy ekkora gyerek mellett persze mellette háztartás hogy van ideje ennyit írni, fent lenni, beszélgetni, rendezem én is a dolgaim és nem vele foglalkozom hogy ő ezzel valami rosszat tenne, érdekelt mert hamarosan lesz nekem is gyerekem és nála úgy tűnik elég laza.


3/ pontosan ahogy írod pár másodperc esetleg egy perc megírni egy választ, csak a folyamatosság miatt érdekelt a véleményetek, hogy vajon a kislány nem kér ennnit, nem nyaggatja az anyukáját ez idő alatt.


Az viszont szuper hír hogy van időtök és emellett a gyerekre is és mindenre mert nekem is tervben van már.

2019. aug. 3. 10:33
 6/15 A kérdező kommentje:
A második írta a 20 másodpercet neki akartam írni, hogy több időt nem vesz igénybe max 1 perc ha hosszabb üzenet, viszont abban biztos vagyok hogy végig a telefonjaval foglalkozik mert állandóak az üzenet valtasok, ha van messengered biztos tudod mire gondolok, nem lép ki a beszélgetésből azonnal válaszol, néha én később válaszolok mint ő, folyamatosan készenlétben van 🙂😊 itt pontosan erre gondoltam folyamatos alatt és azalatt hogy egyhuzamban
2019. aug. 3. 10:42
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj ebbe gondolj már bele. 8honapos többemberes babám van mégis tudok egesznap beszélgetni a nővéremmel. Egy két szavas választ nem tart ám sokáig leírni. Aztán megy a dolgára tovább.

Teregetes, főzés, szoptatás közben is simán tudok írni. Nem is értem miért kellene ehhez egy helyben ülni. Épp ezért mobil a mobil......

2019. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 éves a lányom és nagyon ritkán érek rá arra, hogy beszélgessek bárkivel.Olyan van, hogy pld az ölembe veszem a gyereket és anyuékkal videóhívást csinálunk.De az is max 10-15 perc.Barátnőimmel órákig nem írkálok.Ha jönnek beszélgetünk személyesen és közbe a gyereket is szemmel lehet tartani.Ha meg az apja vigyáz rá bevallom őszintén mással töltöm az időt, nem gépet vagy telefont nyomkodok.

Viszont ha valakinek már ovis a gyereke annak miért ne volna ideje írkálni? Reggel 7-8 órától délután 3-4-ig bőven van idő, mellette egy kevésbé kupis házat simán rendbe lehet tartani.Ha főz se kell a fazék mellett állni állandóan és még lehetne sorolni..:)

2019. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

' Nem vagy normális.'


Te ezzel a válasszal nagyon normálisnak tűnsz, beleirtam a kommentekbe hogy nincs gyerekem, nem látom ezt úgy át mint egy szülő, ti tudtok erre jobban választ adni, hogy kinél hogy megy ez, ahogy sokan meg is tették és teljesen elfogadható választ adtak, minden kérdésnél van majdnem egy megkeseredett emberke, aki azért jön elolvasni egy kérdést, ha egyáltalán elolvassa hogy ne is a kérdésre válaszolja, csak kiélje az az napi bunkóságot 🤨


Köszönöm szépen utolsó, ez mondjuk tény hogy pont ezért mobil hogy bármilyen helyzetben használhassuk, úgy látom akkor ez egyáltalán nem ritka dolog, hogy erre van idő, kicsit másképp képzeltem el a gyerekkel való életét, ő az egyetlen olyan barátnőm aki szülő.

2019. aug. 3. 12:35
 10/15 A kérdező kommentje:

Időpont ma 12:33


Igen picit azért is volt furcsa nekem, mert én amíg kimegyek az állataim ellatni 2 kutya, az is bő 10 perc, víz csere, kaja stb...


De igazából lehet éppen az alatt a 3 óra alatt apukával volt a kislány vagy ilyesmi és ezért is ért rá ennyire. Vagy csak egyszerűen ahogy írják mások nekik is van idejük beszélgetni.


Kíváncsi voltam erre, hogy másnak is ennyi ideje van ilyen dolgokra is.

2019. aug. 3. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!