Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bio bébiétel, vagy saját...

Bio bébiétel, vagy saját készítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem értem az idősebb korosztályt, hogy miért olyan mumus még mindig a bébiétel? Mielőtt valaki lelustázna, 3 gyerekem van és minden nap főzök. Mégis úgy érzem, hogy a bébiételek valahogy ideálisabbak az 1-2 éves gyerekeknek, mint egy átlagos magyar konyha.

Igyekszem nyilván a családnak is egészségesebben főzni, de azért amikor egy huka-kolbász vacsora van, vagy éppen rakott krumpli, akkor szerintem jobb egy bio lazacos, barnarizses bébiétel, nem?

Megnéztem a jobb minőségű bébiételek összetevőit, hát messze egészségesebbek, mint amit mi magunk főzünk otthon. Én sem bio húst nem tudok hol venni, sem bio zöldségeket, repceolajat sem láttam még a boltokban, szóval nálam a mérleg nyelve ha az egészséges összetevőket nézzük, a bébiételek felé dől.



2019. okt. 7. 12:51
 1/9 A kérdező kommentje:

*hurka-kolbász vacsora


Egyébként a család többi tagja meg sem eszi a barnarizst, vagy a sótlan, ízetlen ételeket. Az óvódában és az iskolában felénk nagyon jól főznek, de nyilván ott sem a prémium alapanyagokat használják.

2019. okt. 7. 12:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom ördögtől valónak. Az elsőnél csak akkoe használtam ha elmentünk otthonról, praktikusabb volt, mint az otthonit csomagolni. Most a másodiknál többször használok, főleg gyümölcsöket, és a tejes készítményeket, de elég gyakran előfordul, hogy nem olyat főzök amiből a kicsi is tud enni, vagy nem tud belőle kellő mennyiséget enni. Mindig van itthon üveges, ha szükséges, előveszem.
2019. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én biztonságosabbnak tartom a nagy márkák bébiételeit, mintha én készíteném.

Ha én veszem meg a piacon, akkor azért teljesen nem lehetek benne biztos, hogy honnan származik, valóban mentes-e a vegyszertől, stb.

Meg bevezetésnek is jó. Nem főzőcskézek azért, mert eszik majd belőle 1-2 kanállal.

Egyébként ahogy nagyobb lett, akkor nagyjából azt ette, amit mi, főzök, szóval én sem vagyok lusta. De amíg kicsi volt és nem ehetett mindent, addig jobb megoldásnak tartottam általában a bébiételt.

2019. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Hurka kolbász minden csak nem egészséges, ilyet nálunk senki nem eszik. De lustaság, vagy nem, én nagyon sokszor adok neki bébiételt, főleg ha nem eszi meg a főzött ebédet.
2019. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, hogy a hurka-kolbászba bele fognak kötni, nyilván nem a legegészségesebb étel, de mi szeretjük mustárral, savanyúsággal és friss kenyérrel :) Sőt, szeretjük a lecsót, sült husikat, igazából eszünk mindenfélét, szerencsére mindenki egészséges és nincs túlsúly sem. Engem kikészítenek az állandóan változó ajánlások, ha azokra hallgatnék, akkor kb. semmit sem lehetne enni. Pont a napokban mondta a gyerekorvosunk, hogy a teljes kiőrlésű cuccok a legrosszabbak :) pár éve még az volt az egészséges.
2019. okt. 7. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben valóban jobb a bébiétel. + akkor is ha a család valamit nem szeret,vagy egyszerűen nem szokás,akkor egy ilyen kis adaggal nem éri meg pepecselni. Igazából az lenne a jó ha a család átszokna a baba étrendjére ami igazából egy felnőttnek is a legjobb lenne, de az nagyon nehéz. Próbáltam én is h olyat főzök és úgy h a babának is jó legyen csak max megbotmixerezem neki,de pár nap után már nem sikerült és megint külön csináltam neki . Tegnap is férjem töltött káposzta,én meki. Na ebből egyikből se kapott.Ment neki külön zöldséges rizs csirkével...ami nekünkbis jobb lett volna 🙄
2019. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én főzni szoktam a babámnak, és piacob veszem a gyümölcsöt, de ha zűrös a nap, vagy Apjával van, akkor becsúszik a bébiétel is, illetve azokat a kis tasakos gyümölcssűrítményeket szoktam magammal vinni vésztartalèkba, bár az nem túl környezetbarát. Sem a külföldről importálás, de persze vannak magyarok is.

Szerintem nem ördögtől való, de szeretném már darabosra szoktatni, plusz a fűszereket is vezetem be. Szeretek kísérletezni is, hogy mi ízlik pl sütőben sült zöldségek.

Némelyik bébiétel annyira édes, hogy képtelenségnek tűnik, hogy nincs benne cukor pl alma-körte és olyan édes, hogy összeragad az ember szàja.

Mindennapi használat ellen az áruk is szól.

2019. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Jó nagy hülye az a gyerekorvos, persze, hogy jobb a teljes kiőrlésű, mondjuk engem pont nem izgat, fehér kiflit kap a lidl-böl, mert az tökéletes fagyasztás után is. Attól még azért tudom, hogy van egészségesebb alternatíva is.
2019. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
A teljes kiőrlésűbe a búza héja és ezzel minden vegyszer belekerül. Vagy ólom, ha olyan helyen volt a búzamező.
2019. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!