Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Továbbtanulás vagy gyermekváll...

Továbbtanulás vagy gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

Jelenleg alapképzésben veszek részt, amiből még 2 szemeszter van hátra, tehát nyáron végzek. Eddig az volt a tervem, hogy elvégzek még egy mesterkèpzèst levelezőn és mellette dolgozom, de erősen megfogalmazódott bennem a baba utáni vágy, a párom sem bánná amúgy. Szerintem beleférne majd akkor is, ha elvégeztem a mesterképzést, addigra 26 éves leszek, tehát akkor sem lesz késő.

Más is volt így ezzel, hogy ez megfogalmazódott benne? Szerintetek okosabb lenne még befejezni a mesterképzést (gazdasági vonalon egyébként), ha most másra vágyom? Lehet később megbànnám, hogy nem csináltam meg, nem tudom...

Köszi a válaszokat!


2019. okt. 7. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek mellett már sokkal nehezebb tanulni, és ha folytatod is, évek fognak kiesni. Ha egy kis esélyt is látsz rá, hogy később hasznos lesz számodra a diploma, akkor mindenképpen csináld meg. Gyerekvállalás előtt érdemes néhány évet dolgozni is, és ha az egyetem mellett megy, akkor nem vesztesz vele több időt.
2019. okt. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én megcsinálnám a mesterképzést mindenképp.. az csak 2(?) év, nem sok, 26 évesen sem lesz késő, ahogy mondod!

Viszont ha most babát vállalsz akkor ki tudja mikor lenne lehetőséged megcsinálni a mestert ha meggondolod magad, lehet csak több év múlva és akkor meg más körülmények nem fogják engedni stb..

Szóval szerintem csináld meg most:) én ezt tenném

2019. okt. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Megbánnád

Persze nem mernéd magadnak sem bevallani, hiszen ott lenne a szeretett gyermeked "cserébe"


26 évesen nagyon nem leszel elkésve, söt az utolsó félévben akár bele is vághattok, ha diploma után szülsz...


De ezt mindenkinek magának kell mérlegelni.


Magam is vártam, teljesen más okból. Egy dolog miatt bántam, hogy akkor még nem tudtam, hogy mennyire másképp alakul az életünk, ami miatt jóval később vállalhattunk gyereket.

Másrészt most "mindenünk" megvan..

2019. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Én a jogi szakvizsgát csináltam kisgyerek mellett. Rohadt kemény volt, de sikerült. Így utólag örülök, hogy be vállaltam így, de nagyon sok lemondással járt az egész család részéről.
2019. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Én még a helyedben tovább tanulnék és mindenképp dolgoznék mellette 2-3 évet, hogy tapasztalatot gyűjtsek, feltéve, ha a baba után a szakmádban szeretnél elhelyezkedni. Annó bennem is felmerült ugyanez és bár egyszer mikor csúszott a menzeszem nagyon örültem neki (nem baba miatt, mint kiderült) de utólag nem bántam meg, hogy pár évvel később vállaltunk gyereket. Magam sem gondoltam volna, hogy néhány év plusz és szakmai tapasztalat mennyit hozzá tesz az emberhez, hogy másabb anya legyen.
2019. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább dolgozz gyerekvállalás előtt. 0 tapasztalattal, és 1-2 gyerekkel a kutya se fog rád nézni körülbelül.
2019. okt. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Én a továbbtanulást választottam, ráadásul nem is könnyű és rövid szakot. Amit ez alatt a ráadás 4 év alatt sikerült elérni:

- piacképes diploma,

- házasság és nyugis együttélés,

- érezhetően érettebb gondolkodás,

- bár még mindig hajlamos vagyok a rózsaszín ködben elmerülni, azért a környezetemben már közelebbről is láttam, hogy mit jelent valójában a terhesség és egy-két gyerek felnevelése,

- több országban jártam és rengeteg élményt gyűjtöttem,

- több havi tartalék és stabil jövedelem, ahová visszamehetek,

- saját ház és háztartás.


Az egyetlen egy, ami miatt aggódom, hogy a családomban sajnos dominánsan jelen van a korai petefészek kimerülés (40 éves korunk előtt klimaxolunk), úgyhogy most gőzerővel rákapcsoltunk gyerekvállalásra, hogy még 30 alatt meglegyen a vágyott két gyermek.


Amikor így döntöttem, úgy éreztem hogy meg fogom bánni, de egyelőre inkább örülök, hogy nem ugrottam akkor bele.

2019. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bennem is elsősorban amiatt merült fel, hogy sok olyat hallani, hogy nem lehet baba az életkor miatt, de 2-3 èv múlva sem leszek elkésve szerencsére :)

Köszi a válaszokat!

2019. okt. 7. 19:43
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Azt hozzá kell tennem hogy volt már 3 év munkaviszonyom és már 27 éves voltam.
2019. okt. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!