Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyermekes és/vagy dolgozó...

Több gyermekes és/vagy dolgozó anyukák! Ha kocsival elmennék a mosnivalódért, és megbeszélt időben visszavinném neked mosva-vasalva a cuccod, ezért te -mennyit fizetnél? -kifizetnéd az extra gyorsaságú szolgáltatást (pl. estéről reggelre)?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 10:49
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Kérlek 18as ne írj többet, nem kell negyedjére is leírnod, hogy ha van egy kis bolt X helyen, én már máshol ne is nyissak mert már van egy. :(


A házvezetőnőség azért nem opció nekem, mert van főállásom és egy darabig még amellett szeretném ezt a vállalkozást csinálni (itthon) ha egyáltalán lesz rá igény. És maximálisan legálisan menne, számla képes lennék. Nekem nem hiányzik a bonyodalom.


Olyanokra gondoltam igen, akiknek nincs szárító gépük, vagy túl sok időt elvesz az idejükből a vasalás. Mert hát vannak olyanok, akik csakis vasaltan húzzák fel a ruháikat. Van olyan ismerősöm, aki csak ingekben jár, a munkahelyén köpenyben van. Az ő felesége például igénybe venné a szolgáltatásom :)

2019. okt. 8. 12:06
 22/39 anonim ***** válasza:
83%
Vasalni felesleges, egyedül a férjem ingein szaladok végig kb havi egyszer, ez egy óra max. Közben sorozatot nézek, kikapcsol. A mosást meg nem is értem: külön gyűjtöm a baba és a felnőttszennyest, harmadik tartóban a törölközők/ágyneműk, ilyesmik. Amelyikben a legtöbb van, azt bedobom a gépbe (5 perc), aztán 2-3 óra múlva 10 perc alatt kiteregetek. Hajtogatás mellé megint mehet sorozat v zene, a lányaim ruháit a férjem sem tudja kiválogatni, mert csak egy méret van köztük, de a számozás nem mindig hiteles. Kifejezetten idegesítene, ha valaki más csinálná, mert a fele gyerekruha rossz szekrénybe kerülne.
2019. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk az egyik anyuka csinál hasonlót, de ő nem mos, csak vas. Megkapja a kimosott ruhákat, ő hazaviszi és kivasalja.

Nálunk nem 5 perc a mosás. Kiszedni a cuccot a szennyesből, kifordítgatni, átnézni, hogy vannak-e makacsabb foltok, ezt bedörzsölni, előáztatni. A zoknikkal ugyanez, szintén kifordítani, bedörzsölni. Szín szerint szétválogatni, van aki a babaruhát pl. külön is mossa. Sokáig tert kiteregetni és igen, foglalja a helyet, kerülgetni kell stb. Párolog, penészedik a lakás.

Itt nem a felnőtt ruhák a macerásnak, hanem a kicsi zokni, bugyik.

Egy teli szennyest, 3-4 adagnyi ruhát kimosni, kiteregetni, kivasalni, összepárosítani stb. nem 5 perc. Én látok benne lehetőséget.

2019. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod


Nem kötözködésből kérdezem :Nem lenne kényelmesebb ha ezt más csinálná és neked már csak el kéne pakolnod? Mert nyilván a szolgáltatás része a mosás, szárítás és vasalás. A szekrénybe én nem pakolom be. Tehát nem lenne keveredés. Addig is mással foglakozhatnál, más házimunkát végezhetnél, vagy alhatnál, pihenhetnél te is a gyerekeiddel (nem írtad milyen korúak). Szóval csak arra akartam rámutatni, hogy ezzel csak egy terhet veszek le a megrendelő válláról. :)

2019. okt. 8. 12:20
 25/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm 23as.


Kiegészítettél engem ezzel a válasszal. Jó érveket hoztál fel a vállalkozásom mellett. A későbbiekben ezekre is tudok hivatkozni, ha meghírdetem magam.:)

Remélem mások is lesznek így vele és akár külön-külön is igénybe veszik.

2019. okt. 8. 12:29
 26/39 anonim ***** válasza:
39%

nyilván minden az ár kérdése. Nyilván ha túl olcsó, akkor rengeteg megrendelőd lesz.

A kérdező itt nem az otthon üldögélő, sorozatokat bámuló nőkre gondolt ám, hanem azokra, akiknek nincs idejük, mert dolgoznak! Nálunk 3 gyerek van, alig érem utol magam, annyi munka van mindig. Én szívesen átadnám másnak ezt a részét. Vasalni pedig akkor is kell!

Teregethetsz te bárhogy, de a mosásnál, centrizésnél a pamut akkor is gyűrődik! Igényes, ápolt ember vasalt holmiban jár! Bár ha otthon üldögélsz, lehet neked úgy is jó.

2019. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha idejönnél és 2 hetente rendet tennél a gardróbban és kivasalnál, mellette 2 havonta ablakot pucolnál.. Azért 1500-2000 órabér
2019. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Itt nincs más ilyen szolgáltatás. Viszont folyó mellett van, üdülő övezet. Sokan élnek itt és sok a turista. De még így sem gondolnám, hogy sok pénzt elkérhetnék egy-egy munkafolyamatért. A budapesti áraknál jóval alacsonyabb lenne.
2019. okt. 8. 12:45
 29/39 anonim ***** válasza:
79%

Németországban dolgoztam egy hotelban szobalányként. Az ott dolgozó recepciós hölgyhöz jártam heti 1x 2-3 órát. Felporszívóztam, felmostam, fürdőszobát takarítottam egy kb 60 nm-es lakásban és elvasaltam a férje ingeit (nem kellett tökéletesre, kb 15 darabot). 15 eurós órabért fizetett és ha ott voltam 2,5 órát, akkor már hármat fizetett ki.


A barátnőm egy egyedülálló 40-es nőtől hozza el minden héten a kimosott ruháit vasalni. Elhozza tőle egyik nap, másik nap vasalva visszaviszi. Ruhamennyiségtől függetlenül 40 euro/alkalom.


Nyilván nem lehet a két országot összehasonlítani. Felénk ennek nagy 'divatja' van. De itt is inkább a házvezetőnő a kelendőbb, aki több mindent csinál.

2019. okt. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk elég sok idöt vesz el a mosás, vasalás, pedig van szárítógép és csak a mososzobában száradnak ruhák, szóval nincs útban. 2 gyerek van (3 éves és 3 hetes), nagy a haz (több fürdöböl, gyerekszobákból, mososzobai szennyestartóból kell összeszedni a ruhákat), foltot áztatni ha kell, az összes babaruhát, ingeket, blúzokat, ruhákat vasalni kell, különben nem szép. Az ilyen holmikat nem is szabad szárítógépbe tenni, illetve akkor még inkább vasalni kell öket. A pamut polókk bugyik, zoknik, ágynemük, törölközök vannak jól meg a szárítógépben. Szóval heti több óra vasalás, egy nagyobb adag ruha összehajtogatása akár 20 perc islehet, aztán 3 szekrénybe szépen visszapakolni se 2 perc. Szóval nem értem, akinek 5-10 perc az egész az mire gondol. Nálunk átlag napi fél óra tuti foglalkozok a mosással, plusz heti 1-2 óra vasalás.

Ettölfüggetlenül nekem is a ruháimmal kapcsolatos dolog lenne az utolsó, amit màsra biznék. Van takarítónöm, heti egyszer 4 órára jön és alaposan kitakarít. Így nekem van idöm a mosásra, vasalásra és a gyerekekre. Nyilván így is kell takarítanom nekem is, de csak 1-1 gyors porszívózás vagy fürdö áttörlés, szóval nagy segítség a takarítónö munkája.

2019. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!