Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi szabályozza a vidéki...

Mi szabályozza a vidéki munkavégzést egy olyan dolgozó esetében akit a szerződése adott helyhez köt? Köteles a munkáltató az utazást fizetni? Köteles a dolgozó részt venni a vidéki extra munkában?

Figyelt kérdés

Egy pesti cég, ott folyik a munka, benne van a szerződésben is: munkavégzés helye cím.


A főnök közli: hétvégén extra munka van. Totál feketén egyébként a pénz zsebbe megy, semmiféle papíron nem lesz rajta.

A munkavégzés: vidéken. Hogy jutunk oda kérdezem? Úgy gondolnám a magam kis naiv agyával hogy a cég bérel buszt vagy legalább a vonatjegyet fizeti.

Válasz: lejutás egyénileg ki ki ahogy tud. És a költség? Válasz: oldd meg.


Szóval menjek saját kocsival vagy vonattal a benzin buszjegy is az én bukszámat terheli persze.

Ha nem megyek= ki vagyok rúgva.


Kérdésem: mi szabályozza az ilyen vidéki munkavégzést ha a cég fix helyen végezteti a melót egyébként? Köteles –e fizetni a munkáltató az útiktg-t és a dolgozónak el kell-e egyáltalán vállalni?


2015. jún. 1. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:

" Totál feketén egyébként a pénz zsebbe megy, semmiféle papíron nem lesz rajta. "


Ez esetben semmiféle hivatalos megoldást nem fog működni, sehova nem fordulhatsz, ha mondjuk nem fizetne.


Nem is értem, ha feketén megy az egész, akkor szerinted a főnöködet érdekli bármi törvényes kifizetés, stb?

2015. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ő is "belefutott" egy számla nélküli megrendelésbe, azért nem tud majd papiron fizetni a dolgozóknak. Ezért nem fogja az utiköltséget sem téríteni, mert nem tudja "lepapirozni"!


Ezek szerint nem csak egyedül mennél oda, fogjatok össze a többivel, elosztjátok egymás között az üzemanyag árát, rögtön olcsóbban megosztjátok. Ill. ha mégis gond lenne a munkabér kifizetéssel, együtt fogtok tudni fellépni a főnök ellen!!!

2015. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nincs igaza az utolsónak. Ahogy fizet feketén zsebbe éppúgy fizethetne feketén zsebbe vonatjegyet is.

Nem mindegy mi az a kiadás ami fekete és nincs papírozva?


Ez inkább arról szól, hogy azt kommunikáljuk a dolgozó felé hogy "ezt is megtehetem és ha nem tetszik elmész mert azt is tudom, hogy te meg semmit se tehetsz. Sőt ha szólni mersz még ki is rúglak"

2015. jún. 1. 10:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Fizethetne, de nem akar és nem is muszáj neki. Ez olyan, hogy nekem a bejárást fizette a főnököm (benzinpénzt kaptam, havi 60 ezret), de nem kötelezte rá semmi. Ha úgy gondolta volna, akkor egy petákot sem ad (viszont akkor értelemszerűen nem mentem volna oda dolgozni és már három éve kerestek embert).


Én amondó vagyok, hogy ha meg tudod oldani, keress egy másik munkahelyet. Lehetőleg külföldön. Itthon sajnos mindenhol ez megy. A főnököd jóindulatára vagy bízva és ezek alapján úgy tűnik, hogy nem a jóindulatú fajtából való.

2015. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hivatalos munkánál igen, köteles fizetni az utiköltséget.

A munkáltatónak kell munkával ellátnia a dolgozóit, utána kötelest bért fizetni, biztosítani a munkához való eszközöket, felszereléseket, és azt, hogy a munkavégzés helyére eljuss. Vagy odaszállít saját költségén, vagy magad mész oda, és megtéríti azt 100 %-ban.

Ha olyan helyre "rendel" ki, ahol nem "szokásosan" dolgozol, akkor az odautazás és hazautazás ráadásul a munkaidő része.


A NEM HIVATALOS (fekete munkánál) mégis milyen kötelezés lenne a munkáltató felé? A Munka törvénykönyve, és minden egyéb jogszabály a hivatalos munkát szabályozza, ott követhető csak a szabálytalanság, nem tud mit kezdeni a törvénytelenségekkel...

2015. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Igen, ugyanúgy fizethetne zsebből utiköltséget is, mint a napi béredet. De azért azt se felejtsd el, hogy valószínű ő sem kap ezért a munkáért annyit, mint egyébként.

Lehet felháborodni, de lehet vissza-utasítani is a hétvégi fekete munka, adózatlan munkabér lehetőségét is!!!

2015. jún. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

???


Magad se írod komolyan.

Nem vállalom = ki vagyok rúgva.


lehet vissza-utasítani is a hétvégi fekete munka, adózatlan munkabér lehetőségét is!!!

2015. jún. 2. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!