Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet olyan nevet adni a...

Lehet olyan nevet adni a gyermeknek, amely nem szerepel a hivatalosan elfogadottak között? Ha igen, mi a menete?

Figyelt kérdés
A páromnak és nekem nagyon tetszik a népmesékből ismert Cercerus név.

#név #Cerceruska
2019. okt. 9. 08:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
Úristen szegény gyerek...........😣😣😣
2019. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Valaki mondja már meg légyszi, fiú vagy lány név lenne ez?
2019. okt. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%
Drukkolok kérdező! :)
2019. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%
12-es a mesében Cerceruska szerepel, nem Cercerus. A Cerceruska lány név.
2019. okt. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
Uh. Oké.... Szegény kislány....
2019. okt. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
Szegény kiscsaj. Kovács Cercerus..... No comment. Nem kérdezted, de ezt nem bírtam szó nélkül hagyni.
2019. okt. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Annyi név van már ami engedélyezve van ami még szép is és vállalható ,remélem elutasítják .
2019. okt. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Szabóné dr. Hegedűs Cerceruska 😂.

Nincs ínyemre, hogy újabban mindenféle “babucis” becenevet lehet anyakönyvezni.

Zsófi, Boriska, Iluska, Juliska, Juci - Az Jucizzon vagy Boriskázzon, akinek vagyok olyan kapcsolatban, megadom a lehetőséget egy közvetlenebb megszólítására, nem vagyok az összes ismerősöm, hivatali ember puszipajtása, így ezeknek az embereknek maradjak csak Judit vagy Borbála.

Hadd döntse már el ő, hogy Zsófiaként Zsófi, Zsóka vagy Szofi szeretne lenni!

A Havaskáról, Szellőkéről, Eperkéről, Bebőcéről már ne is beszéljünk. Ezek a nevek konkrétan egyenlőek az emberi méltóság elvételével. Talán túlzok, de van igazság a gondolatmenetemben. Az, hogy a gyerekeinknek ugyanolyan neveket osztogatunk, mint egy kutyának vagy bármilyen már állatnak, örökre alárendelté és a köznevetség tárgyává tehetjük, és soha életében nem tudja megmutatni az embereknek a valódi személyiségét, mert lehet akármilyen komoly, érett, tanult, bölcs, képviselhet egy saját, elvontabb, teljesen más karakterű stílust, - a neve egész életében ott fog lógni rajta címkeként.

Ne degradáljuk már le a saját gyerekünket örök életére!

Főleg ne egy ilyen gyerekmeséből szalasztott névalkotással. Nem az ilyen névalkotások osztogatásától leszünk jobb ország.

2019. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%

Ahol a ZalánKA lánynévként anyakönyveztethető, ott én nevetségesnek találom, hogy van bármi, amit nem engednek. Én nagyon békés vagyok és elfogadó, de ezek a fiú nevek -KA toldalékkal lánynévként használva még nálam is kiverik a biztosítékot...


Amúgy a legtöbb ilyen név csak addig gáz, amíg senkit sem ismersz, akit úgy hívnak, vagy ha nincs hozzá semmi kötődésed, pl. nem olvastad egy jó könyvben, nem hallottad sokat azt a mesét stb.


Pl. a Pálma női néven mennyien röhögnek, meg szörnyülködnek. Hát szerintem meg tök normális, egyik ismerősöm röhögött, hogy mik vannak, milyen má', hogy Pálma, meg majd Pálma néni, hát szarul hangzik, nem? Hát nekem nem hangzik szarul, az egyik óvónőnk lassan 30 éve Pálma néni volt, így nekem tök természetes, mint az Éva néni, meg Margit néni. Neki meg fura, mert még nem hallotta előtte. Ennyi.

2019. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
21%

A Pálma szerintem egy normális, szép női név, ahogyan az itthon újabb generációsnak számító pl. mitológiai “idegenebb hangzású” nevek is: Szófia, Zoé, Kloé, Jászon, vagy a szintén természeti névalkotások egy része: Liliom, Menta, Nárcisz, Jázmin.

Tisztában vagyok vele, hogy nagyon sok embernek nem tetszenek ezek a nevek sem, de ezek legalább hosszútávon is viselhető nevek.

Viszont az előbb felsorolt, eleve becézett névalkotásoknál szerencsétlen gyereknek még csak ahhoz sincs joga, hogy eldöntse, hogy szólítsák, és el kell viselnie egy életen át, hogy a hivatalban, minden ilyen platformon vadidegen emberek Juliskázzák, Cerceruskázzák.

2019. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!