Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet olyan nevet adni a...

Lehet olyan nevet adni a gyermeknek, amely nem szerepel a hivatalosan elfogadottak között? Ha igen, mi a menete?

Figyelt kérdés
A páromnak és nekem nagyon tetszik a népmesékből ismert Cercerus név.

#név #Cerceruska
2019. okt. 9. 08:08
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
41%
Azért még van pár női név, ami elvileg kicsinyítőképzős, de már nem hat annak. Pl. Emőke, Aranka, Hajnalka, Boglárka, Bíborka, Boróka, Janka (ez ráadásul eredetileg a János becézése). Szerintem nincs baj a változatossággal és változással, és inkább legyen pár népmesei ihletésű Cerceruska, mint sok mittudomén különleges Szolanzs vagy nemzetközi Olívia mert "úgyis mindenki külföldön fog élni" :)
2019. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
52%
De annak a gyereknek nem lesz furcsa, ha vadidegenek Juliskázzák, mert ez a neve. Én meg pl. Nikoletta vagyok, amit gyűlölök, mindenki Nikinek hív és rosszul vagyok, mikor hivatalos helyeken mégis Nikolettának szólítanak. Pedig egy normális, nem becézett név, elvileg örülnöm kéne pedig, hogy "normálisan" is tudnak szólítani. Bár inkább ne tudnának! Akkor most erre varjál gombot.
2019. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!