Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne fordulj...

Mit csináljak, hogy ne forduljak be az állandó otthonléttől?

Figyelt kérdés
3 éves a kisfiam, oviba jár már, de délben el kell hoznom míg nincs munkahelyem. Keresek de még nem találtam olyat, hogy vinni hozni tudjam a gyereket oviba, csak több műszakos helyre tudtam volna menni eddig. Az utóbbi 2-3 hónapban már nagyon magam alatt vagyok. Állandóan a házimunka vagy a gyerekkel játszok. Elmegyünk a boltba vagy a játszótérre és ennyi a kikapcsolódàs, falun élünk. Párom 7től 19ig dolgozik, legtöbbször szombaton is. Szeretem a kisfiam, de ezaz àllandó otthonlét nem nekem való. Régi munkahelyemre nem tudok visszamenni mert gyed alatt lejárt a munkaszerződésem.

2019. okt. 12. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nincs olyan, hogy el "kell" hoznod délben, ha nincs munkád. Szerintem tanulj valamit, amivel jobban el tudsz majd helyezkedni. Vagy találj ki valami saját bizniszt, attól függően, ahogy mihez lenne tehetséged, lehetőséged vagy szerinted kereslet (és alaptőke, ha kell).
2019. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
1es, egy igazi anyának meg se fordul a fejében szerintem hogy bent hagyja délután is a gyereket ha már úgysincs más dolga. A legtöbb anya örül ha minél többet a gyerekével lehet és nem azon igyekszik hogy minél hosszabb időre megszabaduljon tőle.
2019. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, ez szép és jó, hogy csak az "igazi anya", aki 24 órából 20-at a gyerek fenekében tölt, de azért nem kell ám burkoltam lesz..rozni mindenki mást, ahol pl. van kisebb testvér, anyuka tanul, vagy ne adj' Isten a gyerek SZERETI az óvodát. :) Az ovi nem egy opció, ahová a lusta anyucik hordják a gyereket, hanem KÖTELEZŐ.
2019. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

"1es, egy igazi anyának meg se fordul a fejében szerintem hogy bent hagyja délután is a gyereket"

Engem így kezeltek. Szorongásos, rosszul szocializálódó és pánikbeteg is lettem. Kamaszkoromban magántanuló, mert nem bírtam bent maradni az iskolában hosszabb ideig, pánikbetegség miatt folyton haza akartam jönni. Persze, egy ilyen tünetegyüttes több összetevős, de a pszichiáterek általában erre vezették vissza, hogy gyerekként kisírtam, hogy ne maradjak sokáig kortárscsoportban, hanem lesték a hülye kis kívánságaimat.

2019. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
# 2 Nem véleményeztem, csak azt írtam, nincs ilyen szabály/törvény, mert általános, hogy az óvónők mindenkinek, aki otthon van bármi miatt, a lelkére beszélnek, néha úgy adva elő, mintha kötelező lenne.
2019. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kikapcsolódás, feltöltödés kell neked. Bízzátok másra a gyereket menjetek el moziba vagy vacsizni. De ha minden kötél szakad akár gyerekkel is lehet jópofa progit csinálni. Akár kettesbe, vagy ha a férjed ráér hármasba. Nagyot tud lendíteni egy-egy változatosabb nap.
2019. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Menj a mekibe!

Ott van állandó anyuka műszak.

Nálunk vannak ketten 6.40-15.00-ig, mi ketten egy lánnyal 7.40-16.00-ig, két többgyerekes asszony 8.40-15.00-ig 6 órában. Annyi, hogy akinek 3 évnél idősebb a gyereke, jár hétvégére is - nem mindig -, de rugalmasak megkérdezik, mikorra kéred a szabadnapokat - kettőt. Pörgős, de nem vészes hely csak alkalmazkodni kell tudni egy gyárnál jobb. 🙂

Remélem, segítettem biztos van a faluhoz közeli városban meki.

2019. okt. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!