Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vékony gyerekek anyukái,...

Vékony gyerekek anyukái, hogyan viselitek az állandó táplálkozási tanácsokat?

Figyelt kérdés

Kislányom nagyon vékony. 3 lesz éves 14 kg. Most nyáron, mióta kevesebb ruha van rajta folyton azt hallgatom ki mit főz a gyereknek, én mit adok neki, eszik rendesen... hát látszik rajta, hogy nem eszik.. már rengeteg kivizsgáláson voltunk, semmi baja csak vékony. Egy ideig türelmesen válaszolgattam a kérdésekre, de kezd elegem lenni. Mindig próbálok evés terén is a kedvére tenni a gyerkőcnek, naponta többször főzök neki, hogy egyen egy kicsit. Nagyon bicskanyitogató, mikor olyan kezd kioktatni arról mit hogyan főzzek, akinek a kenyeret magában is megeszi a gyereke. És akkor marha büszke magára, mert ő jól csinálja én meg persze szar anya vagyok mert a gyereken is látszik.

Ha veszek neki a boltban édességet, akkor azért nem eszik, ha nem veszek akkor meg jön az "az is kéne a gyereknek...biztos nem futja rá"

Persze mindezt csak úgy félhangosan, hogy biztosan meghalljam. Ma a töcöm kivan az ilyen emberekkel.


2017. aug. 2. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem foglalkozom velük. A fiunk is ennyi kg volt. Most 4 éves lesz, egy kg-t hízott egy év alatt. Nem idegeskedem a témán. A sok okos ötlet meg hidegen hagy.
2017. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magas? Az én fiam 93cm, 13kg és 3,5 éves lesz. Nem egy jó étvágyú gyerek de tömni nem tudom. Engem az zavar jobban mikor a jó húsban lévő gyerek anyukája lenézően vigyorogva méregeti az enyémet a sajátjához. Nyakon bírnám csapni!
2017. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Én nem foglalkozom vele. Az én lányom elmúlt 3 éves és 13 kg, mondjuk nem is magas. Rossz étvágyú már mindent próbáltam neki adni, de aztán elfogadtam, hogy ő ilyen alkat, semmi baja egészséges, megtömi úgysem tudom.
2017. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az egyik fiam kövér, a másik sovány :) :/ Van is belőle hiszti, hogy ki mit és mennyit ehet és ha neki szabad, akkor a másiknak miért nem. Hogy ezen felül más anyukák mit gondolnak magukban vagy "félhangosan", az nem érdekel vagyis úgysincs már rá energiám, elég azt kisakkozni, hogy önmagukhoz képest legyen kb. jó "kondiban".
2017. aug. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, miért lenne vékony a gyereked?

A mi fiunk annyi idősen kb. 1 méter magas volt és kb. 15 kg.

És nem volt "nagyon vékony" még csak vékonynak sem neveztem volna, hanem tökéletes, arányos testű kisfiú (azóta is az).

És megeszi a kenyeret is magában. :DDD

A nagyszülőkön kívül eleve senki nem foglalkozik az étkezésével, mert miért tenné? A sógornők nem beszólogatosak, de nem is találkozik olyan gyakran a kisfiunk velük. (Egyébként a nagymamák sem lovagolnak ezen a témán sokat.) Óvodástárs anyukája, vagy játszótéri anyuka, vagy boltos meg soha nem beszél bele ilyenekbe. Persze ez nagyváros, lehet, hogy egy kis faluban ez másképp működik. Hozzáteszem: feleségem nem szokta másokkal kibeszélni, hogy mit főz a gyereknek. Így föl se merül, hogy kéretlenül tanácsot adjanak. Neked is ezt javaslom.

2017. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Soha senki nem adott ilyen tanácsot. Ha adott volna, biztos megoldom, hogy ne zavarjon. Egyébként meg ha tényleg vékony, mit mondjanak, hogy pont jó? Tehát látszik rajta, hogy nem eszik, tényleg, nem mondanak hülyeséget. Erről mások sem tehetnek, ne rájuk haragudj.
2017. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen 14 kiló az nem extrém, még soványnak se mondanám, ha nem 120 cm hozzá.
2017. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A 4 évesem 13kg, a 3 éves státuszon 11,7kg volt. Egyedül a szüleim jegyzik meg néha hogy milyen vékony, mást nem érdekel, még 1 szót nem szóltak, de nem is érdekelne!


Egyébként nem ő nem szimplán rossz evő, de a párom családjában mindenki nagyon vékony (párom is), úgyhogy ez van...


(Hosszú nadrágot pl lehetetlen rá találni! Hosszban 104-es jó, derékban a 86-os... szerinted?)

2017. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az tűnt fel a kérdésben, hogy egy majdnem 3 éves 14 kilósan teljesen normális, egyáltalán nem vékony. Azt hittem, 10-12 kilót fogsz írni...de még az se lenne extrém. Nehezen tudom elképzelni, hogy téged ezért bárki tényleg megszól, hacsak nem egy kis falu banyáiról van szó :)
2017. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves lányom 9,6 kiló, mondjuk alacsony, 81 centi. Nem sovány, de vékony, eddig nem volt jó evő, most már végre eszik normálisan, bár nem egy zabagép. Egyszerre ritkán eszik meg nagy adagot, de önmagához képest szerintem teljesen korrekt mennyiségeket eltüntet. Volt már többször, hogy megjegyezték, hogy jaj, olyan kis pici és vékony ez a kislány, eszik rendesen? Nem alulfejlett kicsit? És ott állok a gyerek mellett, mind a 156 centimmel meg 47 kilómmal, és nem esik le az összefüggés. Általában csak mondogatom, hogy nem, semmi baja, örökölte, de amúgy nekem is az agyamra megy. Azért látszik rajta egyébként, hogy nem éhezik, kerek az arca, tényleg nem olyan piszkafa. Egyetlen eset volt, amikor rohadtul idegesített egy nagymama, már vagy fél órája nem szállt le a témáról, mert nézzem meg, hogy az ő unokája mennyivel jobban néz ki, hogy ilyen husis (a 3-4 éves gyerek súlyban szerintem közelebb állt hozzám, mint a lányomhoz, mama szintén vagy 100 kg). Neki, mikor már végképp nem tudtam lekoptatni, és ötvenedjére mondta, hogy de a Pistike bezzeg milyen szép formás, beszóltam, hogy bocs, nem bálnát nevelek. Akkor odébb ment :D
2017. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!