Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyák miért nem tudják...

Az anyák miért nem tudják támogatni egymást? Miért jó ez az állandó beszólogatás, bántás?

Figyelt kérdés

A való életben annyira nem látom ezt, bár igaz, még csak 7 hónapos a lányom, így nincs sokat gyerekek között. Akikkel meg jóban vagyok anyukák, azokkal a szülés előtt is barátnők voltunk. De ami itt az oldalon, ebben a kategóriában megy, az elképesztő....


Ha valaki feltesz egy kérdést, tuti van olyan válasz, ahol őt/a gyerekét minősítik. És olyan jelzőkkel, amik azt éreztetik, hogy ő bizony rossz anya, vagy egyenesen közlik is vele, hogy "minek neked gyerek?", meg "bár ne szültél volna", stb. Ráadásul ezek olyan semmi okok miatt, hogy az valami hihetetlen. Miért jó ez? Szerintem senki nem úgy lett anyuka, hogy automatikusan mindent tudott, és sosem volt benne egyetlen kétely sem, egy percig se... Szerintem pont a gyereknevelés az, ahol nincsenek kőbe vésve a szabályok, tehát nem rosszabb az az anya, aki külön szobában altatja a gyerekét, mint az, aki együtt alszik vele. Ez csak egy példa volt, de itt sokak szerint rossz anya, akinek bölcsibe jár a gyereke, vagy akinek délután is oviban van, stb. Pedig ez nem itt kezdődik, nagyon nem.


2019. okt. 12. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha valaki feltesz egy kérdést, az vállalja a felelősséget, hogy a hiénáknak is oda lesz dobva, és nem vagyunk egyformák, hogy mindenki egy véleményen legyen a kérdezővel, vagy egymással.

A másik dolog meg az, hogy azért nagyban van alapja annak, ha valakire azt mondják, hogy "minek neked gyerek".

Valaki meg csak szimplán itt éli ki a napi stresszt, mert a párjával, főnökével, barátaival nem teheti meg, vagy nem akarja őket földbe döngölni.

2019. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem van különbség, hogy valaki elmondja a véleményét, vagy építő jellegű kritikát mond, és aközött, hogy nekiáll ócsárolni a kérdezőt, undorító jelzőkkel.


A "minek neki gyerek" kategória nálam az, ha valaki veri, bántja a gyerekét, elhanyagolja, és veszélyezteti. Nem pedig, ha sminkel gyerek mellett, eljár tornázni, vagy a gyerek 4-ig van az oviban, esetleg 2 évesen bölcsibe megy.

2019. okt. 12. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

1.-es vagyok. Ne várj itt nagy színvonalat, ez egy anonim oldal, az emberekből kihozza az állatabbik énjét. Valóban sokszor Kihaénnem módon adják elő magukat a véranyukák, fröcsögnek, lehurrognak, nagyképűek, és mindent jobban tudnak.

De mint mondtam, ha valaki kiírja a kérdést, az számítson erre is, hogy nem mindenki kesztyűs kezű és kedves. Megmondom őszintén én sem tudok sokszor az lenni, ha pl valaki felrak egy full negatív tesztet menzesz után, és még fel van háborodva, hogy márpedig nincs igazunk, ő biztosan terhes, mert "éreztem a beágyazódást!"

A másik meg, az az anyuka dolga, hogy meddig van a gyerek oviban, jár-e bölcsibe, az anyuka sminkel és tornázik-e ehhez senkinek semmi köze. De ha nem osztja meg, akkor nem fognak belekötni sem.

2019. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem anyai,,


Ez átlagos női tulajdonság.


Mondom ezt nőként.


A téma változik, de ugyanez van az általános iskolában, középiskolában, minkahelyen majd a fórumokon


De még az idősek otthonában is



Persze kivételek vannak, de összességében mindig ez van.

2019. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%

Off.: És tényleg ez van az idősek otthonában. 22 évig dolgoztam szoc.otthonban ápolónőként. Általános eset volt,hogy,ha Marika néni 10 szem gyógyszert kap reggel,akkor Juliska néni 11-et kért. Érdekes,Pista bácsit nem zavarta,ha ő csak 5-öt kapott,míg Jani bácsi 8-at.


Rátérve a kérdésre,ez jó magyar mentalitás. Az irigység,a rosszindulat mintha belénk lenne kódolva. Mindenkinek lenne és van is sepregetnivalója,senki nem tökéletes. És tényleg szomorú,hogy vannak,akiknek az esik jól,hogy ha az ő tehene elpusztult,pusztuljon el a szomszédé is. Vagy hogy nem tudunk örülni a másik boldogságának.


Huszonéve,mikor kiderült,hogy nem lehet gyerekem,mindenkire haragudtam,akinek van.

Mindenkiben a rossz anyát láttam,még abban is,aki nem volt az. Családon belül is "utáltam" a kismamákat. Nagyon nem volt jó,sem nekik,sem nekem.


Aztán szép lassan elengedtem a dolgot. És láss csodát,minden és mindenki megváltozott körülöttem. Ehhez nekem kellett változnom. Azóta 2 gyermekem van,örökbefogadottak ugyan,de ez nem számít.


Szóval,az embernek saját magában kell rendet tennie,magával kell kibékülnie ahhoz,hogy ne bántson mást. Talán,ha belül rend van,adott esetben egy provokatív kérdésre (akár a GYIK-on,akár a való életben) is tudunk úgy reagálni,hogy az ne legyen sértő.

2019. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a reteg amirol te beszelsz, frusztralt idiotak akik ide jonnek kielni magukat.
2019. okt. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert az itt kérdést felvevő személyek 80%ára meg egy doboz tejet se bíznék rá, olyan értelmesek. Aki huje annak meg kell mondani, hátha felfogja, hátha..
2019. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!