Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Panelban lakó Anyukák! Drága...

Panelban lakó Anyukák! Drága szomszédaink jelentettek a gyermekjóléti szolgálatnál, mert sokat sír a kisfiam. Állítólag veszélyeztetem. Valakinek tapasztalata van ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

Természetesen nem veszélyeztetem, szeretem, imádom. Most 7 hónapos, durván fogzik, most tanult meg mászni, felállni, sőt már a szeparációs szorongás is megkörnyékezte. Viszont egy alapból sírós természetű babának ez elég okot ad a sírásra, éjszakai felkelésekre. Sőt van olyan galád, hogy éjszaka is sír!

A szomszédok szerint ez túl sok, a hátam mögött jelentettek, nem rég volt kint a védőnő szólni.

Lehet bármi problémánk belőle?


2015. szept. 1. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nemhiszem hogy gond lenne belőle, max kapsz egy-két jó tanácsot


(de amúgy ezeken mi is keresztül mentünk, a mi szomszádaink meg nekem azt mondják, észre se lehet venni, hogy gyerek van nálunk, pedig piciként még hasfájós is volt)

2015. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

ha nincs félnivalód akkor nem is kell félned. ha minden rendben van, akkor ezután is így lesz...


engem elgondolkoztatott és egyébként nem tartom ezt mindenképpen rossz dolognak. tényleg így van, hogy ha a baba csak azért sír mert, akkor úgyse fog történni semmi, viszont ha egy olyan családot jelentenek fel ahol tényleg gond van, teszem azt vernek egy csecsemőt, akkor viszont tök jó, hogy kiszűrik. azért hány ilyen volt már a híradóban :( igen, így kellemetlen, hogy veled történik, de mikor a fél éves haláláról hallunk akkor meg azt kérdezzük, hogy a szomszédok nem hallottak semmit?

szóval próbálj erre gondolni, talán nem leszel annyira mérges :)

2015. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ne vedd komolyan. Zavarja őket hogy sír a gyerek aztán kitalálnak mindent, meg kell a minden napi pletyka..... Minden gyerek sír, sőt van hogy éjszaka is :) Úgy látszik sosem volt gyerekük vagy már nagyon nagyon rég és nem emlékszenek, hogy ők mennyi sírást hallottak akkor.

Én azt csinálnám mikor megjegyzést tesznek vagy csak lát minket aki jelentget és éppen sír a gyerek, hogy direkt mondanám a gyereknek, hogy tudom hogy te csak így tudsz még jelezni, hogy valamit kérsz vagy nem tetszik vagy fáj valamid.

2015. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam élete első két-három hetét szinte végigsírta:( Mindig a karunkban volt, sokat tettem mellre éjjel-nappal, de nem tudtam segíteni rajta (aztán hordozókendőbe került, és soha többet nem sírt ilyesmi miatt, neki az a nagyon szoros testközelség kellett, amit még karban sem tudtunk biztosítani). Iszonyatos érzés lett volna, ha valaki azt hiszi, hogy veszélyeztetem, bántom, amikor magam is egész nap sírtam, mert nem tudtam segíteni rajta:(


7 hónaposan mennyit sír pl. a fogzás miatt? meg tudod nyugtatni valamivel? Vagy hosszú órákon át sír?

2015. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Várom szeretettel az ellenőrzést, én tudom, hogy minden rendben. :)


Csak egyszerűen nem térek nyugovóra, hogy hogy lehet valaki ilyen álnok, hogy a szemünkbe mosolyog, utána hátbaszúr... Ha esetleg úgy hallja, hogy probléma van, miért nem csenget akkor be megkérdezni, hogy segíthet-e, miért ez az első?? Na jó, értelme igazából nincs rajtuk dühöngeni, csak tudnám hogy ki volt..


Meg tudom nyugtatni, ha sír elég gyorsan. Fogzás miatt inkább éjjel sír fel többször, nappal adok neki folyamatosan rágnivalót, kenegetem, akkor jobb. Viszont vannak olyan napok, amikor már mikor felébred sem jó semmi, letenni sem lehet. Viszont a hordozást nem szeretjük, ő kifele akar lenni, ami ugye nem túl egészséges, ráadásul már 8,5 kiló a kis popója... :) Na meg vannak azért olyan dolgok, amiket nem tudok gyerekkel a kézben intézni (wc......), és igen, olyankor sír.

Mivel már mászik, bútorok mellett áll, borul, esik, koppan, sír, még akkor is, ha elkapom. Pusztán, mert nem sikerült, amit szeretett volna. :D De akinek van gyereke tudja, ez egy ilyen időszak. Remélem normális emberke jön körülnézni.

2015. szept. 1. 15:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem azt hallja, hogy puffan-csattan, ezután sír, te meg kiabálsz vele, akkor nincs gond. De ezek szerint nem ezt hallja, akkor meg nincs mitől félni.
2015. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet csak még éppen ne jelentettek be.én Állítólag éheztetem kislányomat meg egésznap sír mert nem foglalkozom vele hanem egész nap fekszem.borzalmas hogy milyen undorító emberek vannak.Az én szemembe is jópofiznak.Én szerintem semmi félni valód nincs hisz egyértelmű hogy nincs igazuk.amúgy lehet jobb lenne elbeszélgetned a rosszakaróval.
2015. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértem, hogy rosszul esik.

Nálunk azért szóltak a védőnőnek az oviban, mert kétszer (egy hónapon belül) nem volt bugyi a gyereken.

Bevallom, fáradt voltam, három hetes volt a kistesó, rossz alvó, a férjem hat napig 12órázott egy héten, és csak éjszaka, én meg nem ellenőriztem, hogy felvett-e mindent a nagy.

Szólt a védőnő, hogy megérti, látja, hogy hulla vagyok, de ha még egyszer előfordul, szólnia kell a gyerekjóléti szolgálatnak.

Nézd. Inkább ellenőrizzenek 100X feleslegesen, mint egyszer ne, és baj van.

Itt a faluban volt, kb hét éve, hogy a gyereket (a biblia tanítása szerint) vesszőzték. Két évesen. És mindenki lerendezte magában a szomszédságban, hogy csak hisztis. Öt évesen került oviba, és az óvónők vették észre, hogy nem stimmel valami.. Végül csak akkor buktak le, mikor apuka elvetette a sulykot és lila csíkosra verte a gyereket. :(

Az meg, hogy miért nem téged kérdeznek. Őszintén! Szerinted bárki bevallaná?

Szó mi szó, legyél nyugodt, hisz úgysem találnak semmit.

+1 a dentinox zselét próbáltad? lidokainos és sokat tud segíteni. Én ezt kenem a tíz hónapos lányomnak, mindkét alsó metszője be van durranva :(

2015. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es! Rólam már az terjed, hogy kilógattam az erkélyen. :) Akinek nincs saját élete, amivel foglalkozhat hajlamos hallucinálni is úgy látszik...

Nyilván szükség van a szolgálatra, meg az ellenőrzésekre, persze jöjjenek ki 100× akár, ha egyszer is sikerül vele megelőzni a bajt. Vannak sajnos nagyon rossz esetek. Védőnőm mesélte, hogy egyszer a depressziós anyuka a sütőbe tolta befele a babáját, amikor kimentek... :(

Pusztán felháborító a szomszédok jogtalan vájkálása. De hát vannak ilyen emberek, el kell fogadnom. Ha pedig nem áll le, őt meg jelentjük rágalmazástért... :)

Igen, kenem neki Dentinoxxal, Dologéllel, próbálkoztunk Viburcol kúppal (ettől még rosszabb lett, hiába vártuk napokig a csodát), durva esetnél Panadollal, de ideig-óráig jó mindegyik. Áttörésnél ígyisúgyis ordított egy órát legalább mind a 4-nél eddig, hiába próbálkoztam mindennel. Most is 4 helyen fehér szegénykém ínye... De legalább pár hónapon belül túl van a nehezén. :)

2015. szept. 2. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi kérdező, de az első mondataidon felnyerítettem.

Mondjuk nekem kertesben lakom, és egyszer kicsit bunkón kérdezte a szomszédasszonyom, hogy miért kiabálok folyamatosan a gyerekkel. Meg utcán is úgy beszélek hozzá, hogy hangosan, mélyen a szemébe nézve.

Aztán elmagyaráztam neki, hogy a lányom a megnagyobbodott orrmandulái miatt alig hall. Szóval mindig hangosan és artikulálva kell beszélnem vele

2015. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!