Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekem elhelyezésével...

Gyermekem elhelyezésével kapcsolatban még nincs kitűzve az új bírósági tárgyalás. Mi lenne ennek az eredménye?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves lányom és van egy édesanyja, akivel 2 éves korában mentünk szét. Nem voltunk házasok. Megegyeztünk váltott elhelyezésben csütörtöktől szerda estig és szerdától csütörtökig a bíróságon, de az anyukánál van a teljes szülői felügyeleti jog, én annó nem kérvényeztem mikor volt a tárgyalás, úgy gondoltam ebből nem akarok vitát generálni. Most viszont már van egy feleségem és most kezdtünk bele esküvő után a gyermek tervezésébe is és mióta ő van mellettem csak a vita van a gyermek anyjával. Idegenek facebook oldaláról nézi feleségem és az én oldalamat és terrorizál minket, hogy feleségem sem rakhat ki képet a gyermekről pl. karácsonykor is ebből hatalmas vita lett, illetve nyaralásunk alkalma után is. Ez tényleg így van ha én engedélyezem akkor sem tehet ki? Szeretném kérvényezni a szülői felügyeleti jog közös gyakorlását. Van erre esély? Illetve ő meg akarja vonni tőlem a gyermek 3 éve tökéletesen működő váltott elhelyezését is és csak két hetente 2 napot akarja, hogy lássam a lányomat. El vagyok keseredve, nem tudom a bíróság hogy fog dönteni, van bizonyíték-kép is arról, hogy az édesanya bulikban illegális tevékenységet végez. Ettől függetlenül ő fenyeget minket, hogy a bíróság úgyis neki ítéli a gyereket mert feleségemnek semmi joga a gyerekhez és nekem pedig szintén alig van jogom, hiszen övé a szülői felügyeleti jog.

2019. okt. 15. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
És a feleséged nem bírja ki, hogy ne rakjon ki képet a gyerekedről, hogy érdemes emiatt a jól bevált rendszert kockáztatni, és pereskedni?
2019. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Én azt tapasztaltam az elmúlt 4 évben, amióta együtt vagyok a férjemmel (tehát mintha a te feleséged helyében lennék a szituációt tekintve), hogy ha nincs normális kommunikáció és párbeszéd az elvált szülők között, az a bíróságon sem lesz másképp, illetve annak a gyerek issza meg a levét. Ezt Nektek kéne leülni, megbeszélni, higgadtan, normálisan, érvekkel-ellenérvekkel.

Jogod van a lányodat látni, pláne, ha ez a rendszer nálatok működik már évek óta. Gondolom az anyjának sem érdeke, hogy megborítsa a lánya lelki világát és megfossza az apjától. Ha igen, akkor régen rossz. Az elvált nők egyébként néha túl sokat engednek meg maguknak az apák kárára (most a normális apákról beszélek, nem azokról, akiktől menekül az ember, mert veri a családját vagy iszik vagy "csak" le se szarja a gyerekét), mind a gyerekkel való zsarolásban, mind pénzbeli igényeikkel.

Viszont azt nem értem miért olyan nehéz betartani, hogy ne tegyetek föl a gyerekről képet a facebookra. Mintha kötelező lenne... Ha tudod, hogy ezzel támadási felületet hagysz, akkor miért csinálod? Hogy neked legyen igazad? Legyél már okosabb te is, mert egyébként te sem vagy különb nála.

2019. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem arról a képről van szó!

A gyermekem mostani őszi rendezvényére sem jöhetett el mert az anya megfenyegette. Sőt, olyan leveleket ír neki, hogy ilyet senkinek nem kívánok. Mindenhonnan letiltottuk már, de folyamatosan írogat feleségemnek és fenyegetőzik. NEM a képről van szó hanem a gyermekem láthatási jogán és a velem való kapcsolattartásáról!

2019. okt. 15. 15:32
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Felnőtt családos embereknél azon megy a vita, hogy miket pakoljanak ki FACEBOOKRA? Komolyan? Komolyan? Ez a fontos, bki, hogy facen lesegetitek egYmást meg villogtok a gyerekkel? Nem lehet anélkül képet készíteni, hogy feltöltsétek a netre? Az a véleményem, hogy te se, meg az anyja se bsza tele a hírfolyamát a gyerekről való képekkel! A feleséged meg pláne ne! Se karácsonykor se semmikor! Majd kirak a gyerek magáról képet, ha akar majd. Még a privátban való küldözgetés is necces, mert onnantól már fent van a neten a kép, amin nem te vagy, de hogy felnőtt emberek ezen pörögnek. Inkább védenétek meg a gyerekeket a közösségi média káros hatásaitól. Ehelyett titeket kell felügyelni...
2019. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
...és hogy van e esély a közös szülői felügyeleti jogot megszereznem. Az iskoláját (bár az nem sok mert állami és most kezdte) és minden egyéb költségét én fizetem, plusz 138.000 forint gyermektartást fizetek minden hónapban mert 2 éves korában a gyermeknek ebbe egyeztünk meg. Azóta sajnos nem lett munkám, elvesztettem az ingatlanomat melyből eddig befolyt a pénz,hitelből és élettársam, plusz az én minimálbéremből élünk albérletben. Így most a fizetést is lejjebb szeretnénk csökkenteni felé, ez sem tetszik neki.
2019. okt. 15. 15:36
 6/14 A kérdező kommentje:
Az édesanyának és minden barátnőjének, plusz neki a családjának tele vannak a socialmedia felületei a lányomról.
2019. okt. 15. 15:37
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát te is megtilthatnád neki, hogy kipakolja a lányt.

Vidd bíróságra az ügyet. A saját oldalatokról töröld le a fotókat, az övékről csinálj képernyőmentést. Mert a bíróság sem szereti ha ezt csinálják a szülők. Kérd bíróságon a gyerektartás csökkentését és a közös felügyeleti jogot. Ha anyja füvezik meg minden, tuti megadják.

2019. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem füvezik, videó van arról, ahogyan drogozik...ezt is a bíró nőnek meg fogom mutatni
2019. okt. 15. 15:46
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Most már az élettársad, nem is a feleséged? Mindent te fizetsz, plusz havi 138 ezret, úgy, hogy minimálbérből élsz? Ha nincs munkád, akkor hogy csinálod ezt? És ha ennyire lecsúsztál az elmúlt években, akkor lehet, hogy a feleséged háza táján kéne körülnézned, ha enyire tönkre tette az életedet. Egy pénzes pasi voltál, ahol működött a megosztott felügyelet, most meg egy csóró vagy, aki a facebook miatt pereskedik.
2019. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Bocs, de ez elég katyvasz amit írsz. Két minimálbérből egy budapesti albérletet, 138 ezret, plusz magatoknak kaját nem lehet kicsengetni....

Az biztos, hogy ha bíróságra mész, a volt feleséged lejárató kampányt indít majd a gyereknek rólad. Van amelyik gyerek fogékony rá, van amelyik nem. Ez sajnos nem derül ki azonnal.

Bocs, de jó nagy hülye vagy ha 138+ ezret fizetsz havi szinten. Azért álljon már meg a menet. A gyereknek két szülője van és nem csak az apának kell eltartania. Persze hogy fájna neki, ha ebből neki is részt kéne vállalnia.


Ha meg drogozik az anyja és erre bizonyítékod van, akkor jelentsd fel, ne osztott szülői felügyeletet kérj. Ez büntetendő és lehet, hogy még kiskorú veszélyeztetése is.


Én egyébként nem hiszem el, hogy felnőtt emberek így képesek csak viselkedni, nem képesek megegyezni normálisan, amikor tudják, hogy ez a gyerekük életét befolyásolja.

2019. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!