Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jobb helyzetben lennének az...

Jobb helyzetben lennének az anyukák, kismamák, ha a munkáltatók is kapnának segítséget?

Figyelt kérdés

Az állam csak kiböffent egy törvényt, ami elvileg védi a gyerekeseket, de a nehézségeket már a munkáltató viseli. Felvesz egy helyettest, aki még nem termel igazán a betanulás alatt. Továbbá a betanító kolléga is kiesik a hasznot hozó tevékenységből. (Emellett ha kell, akkor a helyettesnek is be kell szerezni minden egyéni védőeszközt. Nem használhatja a kismama cipőjét, kesztyűjét stb.) Letelik a gyes időszak, visszajön az anyuka. Elmegy a már rutinos helyettes és az anyukát vissza kell tanítani. (Esetleg méret változás miatt új egyéni védőeszközöket kell venni, mialatt a helyettesé megy a selejtbe) Ismét betanulás-betanítás vagyis kevesebb haszon. Egy közgazdász megtudná mondani, hogy ez mekkora bevétel kiesés egy adott cégnek, ami nincs sehol elszámolva. Nem tudják oda tolni állambácsi orra alá, hogy "ennyit fizettünk rá, hogy még egy gyerek legyen az országban."


Mi lenne, ha pénzbeli segítséget kapna az a munkáltató, akinek kismama dolgozója van? Lehetne olyan formában is, hogy a helyettes kolléga után fizetendő munkáltatói járulékoktól eltekint az állam. (Arra gondolok, amit a bruttó bérünkön felül kifizet a munkáltató egyenesen az államnak) ha csak két évig van távol az anyuka, ez már úgy is rengeteg pénz, ami bőven fedez minden terhet, talán még nyereség is. Sokkal könnyebben kapnának munkát a gyereket tervező nők. Különben is, a gyerek társadalmi kérdés, az állam terhe kéne hogy legyen. Ti mit gondoltok?


2019. okt. 17. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért kellene a gyerek az állam terhére?

2. Most te komolyan a milliárdos árbevételű cégeket sajnálod hogy egy kb 2 ft értékű kesztyűt adnia kell?

3. Vannak hasonló dolgok, pl a visszavett kismama után jó darabig nem kell fizetni járulékot.

2019. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Azért ez elég extrém példa. Egy irodában pl két év múlva is tudom ugyanazt csinálni, amit előtte. Max pár hét és visszaázódik az ember. A nagy cégeket azért meg ne féltsük már. Másrészt az állam terhére? Azért így is többet ad az állam, mint más országokban. Inkább normális fizetés kéne.
2019. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Most jön a lepontozható válasz :D

Ha a cégek megtanulnának végre nem csak rövidtávban tudnának gondolkodni, hanem közép- és hosszútávon, akkor ez nem tudna konfliktusforrás lenni.

Amíg a cégek nyűgként tekintenek a kismamákra és a gyerekesekre, addig ez nem fog változni. Miért kéne az államnak kompenzálni a céget? Ha úgy tetszik, társadalmi felelősségvállalás ez is... ami nem azt jelenti, hogy az állam felelőssége, hanem hogy mindenki kiveszi belőle a részét. Abból hogy több ember születik _hosszútávon_ profitál az egész társadalom és a cégek is, mivel lesz új munkaerő, lesz ki adót fizessen amikor más már nem tud, lesz új vásárlóréteg. Azért, hogy ennek a bizonyos cégnek most van felvehető munkaereje, annak köszönhető, hogy 20-30 évvel ezelőtt valaki szült. Jah...hogy ez nem azonnali, éves szintű haszon?

2019. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy meg nem minden cég kakirágó, pl mikor bejelentettem a terhességem rá pár hétre egy 200 ezres Mamas and Papas vásárlási utalványt kaptam.

De amúgy meg kitelt, napi szinten! csak én egymagam 100 milliós bevételeket csináltam nekik, aztán voltunk jó páran még..

Szóval nem roggyantak bele abba a 200 ezres utalványba sem, én nem sajnáltam őket mert adtak valamit.

2019. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Minegyik válasz igaz, de amíg a munkaltatók valóban sajnálják a legkisebb áldozat hozatalt is, addig a nők szívnak. Lehet, hogy a multiknak ez igazságtalanul nagy segítség, de azonnal élnének vele és boldogan vennének fel fiatal, házas nőket is. (Ugyanígy veszik fel a pályakezdőket is mert azokra is jár kedvezmény.) A kisvállalkozásokról pedig nem esett szó, holott nekik sokkal nagyobb érvágás egy mondjuk kulcs ember kiesése, ezért ők még ritkábban alkalmaznak nőt magasabb pozícióra.
2019. okt. 17. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ezt nagyon nagyon munkahely és vezetőség válogatja.. Én soha nem tapasztaltam semmilyen hátrányos megkülönböztetést. A cég ahol dolgozok, illetve az ehhez hasonló multik, ahol a szakmabeli ismerőseim dolgoznak, mind rendkívül támogatóak.
2019. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó ilyet is hallani! :)
2019. okt. 17. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!