Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsam meg enni...

Hogyan tanítsam meg enni evőeszközzel? Tapasztalt anyukak segitseget kernem.

Figyelt kérdés

Hiaba probalom melle tenni neki ledobja,jatszik vele es kezzel turkal az etelben,de csak akkor is jatszik (13,5 honapos).Minden tiszta kaja (fold,haja,fule,szeme,ruha stb).

Az etetesek fel es haromnegyed oraig tartanak.Masnal is igy van?Vagy valamit nem jol csinaltam/ok?Ennyi idosen vele egykoruak tudnak enni evoeszkozzel...En mar elvagyok keseredve nagyon 🙁


2019. márc. 12. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk ne tedd a közelébe a kaját. Ha ilyen szinten csak játszik vele akkor fölösleges odatenni. És ennyi idős gyerek még egyáltalán nem feltétlen, hogy magától eszik. Pláne ha még ilyen szinten vagytok, akkor ne is próbálkozz vele, hogy majd megoldja magának.
2019. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sztem még ezzel nincs lemaradva. Én úgy csináltam h amikor etettem akkor adtam az ő kezébe is kanalat, ha akart belenyúlt ha akart nem. Mire elkezdett magától enni az jóval később volt, 2 éves kora után, addig csak szokta a dolgot. Most ott tartunk h egyedül meg tud ebédelni, reggelizni, iszik pohárból is, bár 90 % ban kulacsból. A bölcsi nekünk nagyon sokat segített ebben, látta a többi gyerektől is. Most 2,5 éves.
2019. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor azt akarod, hogy ő is evőeszközt használjon, akkor kezdetben mindig az öledben legyen, te etesd. Egy kanál a te kezedben, egy az övében. Mindegy mit csinál a kanállal, te csak bőszen lapátold a szájába.


Mi kezdetben önállóan evőeszközzel olyan dolgokat ettünk, amivel azért nem lehetett túl nagy csatateret csinálni. Pl cérnametélt magában. Vagy gabonapehely, reszelt sajt, levesgyöngy, párolt zöldborsó... mind magában, hogy ne maszatoljon.

Joghurtba belemártogathatta a kis kanálkáját, de mire maszatolni kezdett vele, általában már beletoltam mind a gyerekbe :D hasonlóan tejpéppel is, főzelékkel, tejbegrízzel.

2019. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam másfél éves és még mindig csak játszik az evőeszközökkel. Én feldarabolva rakom elé az ételeket és a kezével fogja meg és úgy eszegeti. Nem hinném hogy ezzel le van maradva, messze van még az óvoda ahol pl már szükséges az evőeszközökkel való étkezés. Egy 13 hónapos babának meg jócskán korai még ezt tudnia. Aztán lehet vannak a bezzeg anyák, akiknek már 10 hónaposan evett a gyerek önállóan, de hidd el ez 13 honaposan meg nem kötelezően elvárt tudás.
2019. márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Adj neki kanalat de te etesd.

Én sokáig segítettem vezetni a kezét.

Kb. 1 8 hós korától eszik egyedül.

Most 22 hónapos és igen, minden kajás.Utána mosakszunk és eltakarítom a romokat. De csak így tudja megtanulni, ha nem hagyod neki hogy tanulja meg?

13 hónaposan amúgy még bőven ráér.

2019. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Coffelia ***** válasza:
Az evőeszközzel evést mi sosem tanítottuk, megvártuk, amíg magától megérik rá, kéri, és utánzással leveszi rólunk. Mi amint a kicsink megtanult ülni, és az ujjaival csippenteni, már adtuk is neki a kisdarabos ételt. Jól szétterítve az etetőszéke tálcáján, hogy mindent lásson. Így őt senki nem "etette", evett magától, és látott ezzel párhuzamosan minket is nyugodtan enni. Másfél éves kora körül már egyesül használta a kanalat, akkor mutattuk neki a technikát, hogy hogyan kanalazzon célzottan, mikor zavarta, hogy nem tud mindent kiszedni a tányérból, ami tetszik neki. Elég hamar kezdett utána villával is enni.
2019. márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!