Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, ti elvárjátok, hogy...

Kismamák, ti elvárjátok, hogy átadják nektek a helyet a buszon?

Figyelt kérdés

Egy tegnapi esemény inspirálta a kérdésemet. Munkából jöttem haza, eléggé tömve volt a busz, ülőhely már nem volt. Felszállt egy terhes nő is, nem volt hatalmas hasa, de én pl észrevettem, mert előttem szállt fel.

Hely ugye nem volt, tehát álltunk, mire a hölgy el kezdett ordenáré stílusban veszekedni egy másik nővel, aki ült, hogy ha nem látná ő terhes és neki le kell ülnie, mert jaj a baba és mi van, ha elesik és különben is fáj a háta, majd így körbenézve mindenkinek aki a buszon volt még odatette, hogy miért nem lehet magunktól átadni a helyet. Mindenki csak pislogott, többen odaszóltak a nőnek, hogy csak mert terhes, nem kell b*unkónak lennie, illetve az a nő (aki egyébként rosszul volt, azért ült le), akit lekiabált úgy elküldte a francba 2 szóból (nem káromkodott, nem kiabált, tök higgadtan), hogy az köpni-nyelni nem tudott. Érezhetően megfagyott a levegő a buszon, elég kínos volt.

Én ilyennek még nem voltam részese, mármint ahol tényleg a kismama is ilyen hevesen felcsattan és elszabadulnak az indulatok, gondolom nem is feltétlen túl gyakori, hogy valaki így reagál, de ismerősök is mesélték már, hogy ők is voltak már szemtanúi ilyen incidensnek.

Ti mit gondoltok erről az egészről? Tényleg mindig, minden körülmények között át kellene adni a helyet egy terhes nőnek?


2019. okt. 18. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Örülök, ha észreveszik, és figyelmesek, de szóvá tenni és elvárni sosem lennék képes, főleg így, ahogyan leírtad. Nem vagyok hercegnő, nem kell mindenkinek a lábam előtt hevernie, csak mert várandós vagyok. Ha buszra szorulok, akkor általában nem megyek 15 km-nél tovább, nem leszek addig rosszul.

De én is láttam már hasonló esetet, mondjuk ott a kismama megkérte a kamaszlányt, hogy legyen szíves levenni a táskáját az ülésről, szeretne leülni, mert állva rosszul lesz. A lány flegmán visszacsattant, hogy mert kinek képzeli magát, neki joga van a táskáját maga mellett tartani. A busz népe fogott össze a flegma lány ellen, és kénytelen volt levenni a táskáját.

Válaszom a másik kérdésedre: Senkinek sem KELL átadni, de egy kis figyelmesség még senkinek sem ártott meg.

2019. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ha a terhes nő civilizált stílusban kérdezte volna meg, hogy nem ülhetne-e le, fáj a háta, akkor biztos lett volna, aki ad neki egy ülőhelyet.


De én ilyen perszónának a büdös életben nem állnék fel.

2019. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Illik átadni, de nem kötelesség. Az meg végképp nem kötelessége senkinek, hogy folyamatosan azt lesse, hogy jön-e valaki akinek átadhatja a helyét.

Ha az a nőstény ember módjára nyilvánul meg és mondjuk annyit mond, hogy elnézést, várandós vagyok szeretnék leülni, biztos lett volna, aki átadja a helyet.

2019. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kulturált és kedves és szól, hogy ne haragudjak, fáj a dereka, vagy csak épp rosszul érzi magát, úgy felpattanok mint a villám. De nem adom át a helyem csak ha muszáj. Attól mert nem vagyok terhes, lehetek rosszul én is. Most már elég nagy pocakom van, nem buszozok, nincs hasonló élményem. A fiammal sokat buszoztam, de nem volt ilyen gond. Egyszer adtam át én a helyem egy nagyobb pocakosnak
2019. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer a terhes barátnőmet fel akarta állítani egy másik terhes nő. :D Barátnőm tizenx hetes volt és veszélyeztetett, hasa szinte semmi, a másik (aki fel akarta állítani meg már jól láthatóan is terhes volt), na és akkor odaállt elé, hogy nem látja-e, hogy ő terhes, meg hogy "pattannia kéne" stb.

Barátnőm meg jól kisztotta, hogy kinek képzeli magát, meg hogy ő is terhes, na ilyenkor mi van. Erre azt mondja, de ő neki nagyobb a hasa, ő érdemli meg a helyet. Barátnőm mondta, hogy tudod, mit érdemelsz te meg...

Hozzáteszem, nem voltam ott, úgy mesélte. :D De nem lehetett semmi.

Egyébként én átadom a helyem, ha látok kismamát, de ha valaki így szólna hozzám, felőlem meg is szülhetne állva, fel nem állnák, az biztos.

2019. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
A stílus az ami megengedhetetlen. Bárki lehet rosszul, fiatal, idős, terhes, férfi, nő. Szerintem ha ez úgy van lekommunikálva, hogy ne haragudj nem érzem jól magam, meg tennéd, hogy át adod a helyed? Nincs az az ember aki ne pattanna fel, még akkor sem ha alapjáraton nem volt szándékában a helyet átadni. Nem igazán értem, hogy miért kell ehez bunkonak lenni, amikor ezt teljesen máshogy is lehet intézni. Volt olyan, hogy levert a víz a buszon és úgy éreztem most esek össze ennyi embertől és baromi jól esett, hogy átadta a helyet. De olyan is volt a terhességem alatt, hogy kutya bajom nem volt, helyem is lett volna. Majd felszállt egy középkorú nő fekete ruhában kisírt szemekkel. El indultunk elkezdett sírni magában, egyből felpattantam, hogy tessék leulni esetleg egy kis vizet vagy zsepit elfogad e. Ezek olyan alapvető dolgok lennének, csak sajnos van aki az egész élethez máshogy áll.
2019. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Stílusától kinyílik a bicska a kezemben.


Viszont nekem is jólesik, mert igen veszélyes tud lenni egy esès, ilyenkor pedig az ember lányának, ha nem is érzi a súlypontja más, az izületek lazábbak.



Volt, hogy finoman kértem helyet, mosolyogva kaptam és kértek elnézést, hogy nem vették észre.

Kellemetlen volt, de oka volt, hogy kértem.


De volt, hogy a szintén kismama barátnőmmel a "nekünk" fenntartott helyen ültünk és egy nőszemély ordenálé stílusban hogy mi ott trécselünk és nem adjuk át az idősebbnek (60 körül volt max) a helyet.


Mondom neki, hogy terhesek vagyunk ( látszott is rendesen 28-32 hét)


Visszakérdezett... Na de mind a ketten?


/ meglepő módon/


Akkor szálltunk le 2 utas is bocsánatot kért a "hölgy" helyett

2019. okt. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
ezekből lesz az, aki majd a gyerekkel mindenki elé dúródik meg fellök a babakocsival, meg az úton keresztül kasul megy a gyerekkel. Csak mert ő a kiskirálynő.
2019. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem igenis terhes nőnek, kisgyerekesnek, idősnek át kell adni a helyet. Más kérdés, hogy amikor terhes voltam, és nem adták át, nem álltam neki veszekedni. Pedig érdekes módon mikor nagy pocakom is volt meg gyerek is volt velem a legtöbbször nem adták át a helyet. A stílus meg pláne gáz. És persze, lehet hogy akit megkér, az is éppen azért ül mert rosszul van, de biztos, hogy a buszon ül olyan ember is, akinek éppen semmi baja.
2019. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Elvárom, jólesik, ha átadják, megköszönöm, de nem pofázom ki magamnak.


Egyetlen egy esetben nyitom ki a számat, ha valaki fellök, hogy rohanjon egy üres helyért, ahová jól láthatóan én is haladok, csak méretemből adódóan lassabban. Olyankor annyit szoktam mondani, valóban igazán nagy kár lett volna, ha a terhes nőt hagyja leülni.

2019. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!