Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai kismamák/anyukák nagy...

A mai kismamák/anyukák nagy része miért írástudatlan?

Figyelt kérdés

Benne vagyok több kismamáknak szóló facebook csoportban, és szinte nem látok olyan posztot vagy kommentet, amiben nincs bent egy “minnél,utánna,lessz,megilyedtem” és társaik...

Ennyire rossz a helyzet? Vagy mostanában azok vállalnak nagyobb számmal gyereket, akiknek nincs karrierjük,ergo nem tanultak jól/tovább?


2019. febr. 26. 09:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
60%
Először is, szerintem rossz kategóriában vagy. Másodszor nem hiszem, hogy a rossz helyesírás kizárólag a kismamákat jellemezné.
2019. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
71%
Nezz szet it.
2019. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
21%
Miért kötözködsz? Nincs jobb dolgod? Milyen válaszokat vársz? Sok egyetemista nem tud egy mondatot helyesen leírni! De még a politikusok sem. Ez nyilván a sok kütyü hibája, hogy lassan papírra már senki nem ír, csak pötyög, vagy diktál. A program meg vagy felismeri a hibát, vagy nem. Ez alapján ítélkezni elég gáz, én jobban haragszom a rosszindulatú, nagyképű emberekre, mint akik nem tudnak helyesen írni, vagy elgépelnek egy-egy szót.
2019. febr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem elgépelés, ha minden kommentemben “elgépelem” a szavak 80%-át :D már megbocsáss,de ebben semmi rosszindulat nincs,csupán egy felvetés.
2019. febr. 26. 09:46
 5/33 anonim ***** válasza:
57%
Kicsit unalmas már. Tegnap is ez volt itt a téma. Még mindig azt mondom, a helyesírás és az iskolai végzettség nem jár párban. Nekem is van diplomám , de bevallom, pocsék helyesíró vagyok. A mai napig előfordul, hogy utána kell néznem, az adott szó például j vagy ly betűvel írandó. Ez van. Ennek ellenére van két gyerekem. Remélem nekik jobban megy majd.
2019. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
És ha már itt tartunk,te miért kötözködsz? Neked sincs jobb dolgod, mint szerinted kötözködő kérdésekre válaszolgatni?
2019. febr. 26. 09:49
 7/33 anonim ***** válasza:
79%

Miért gondolod, hogy a rossz helyesírás a kismamák specialitása? Azt gondolod, hogy ezeknek a kismamáknak a férje, bátjya, nővére, apja, anyja jobban helyesebben ír? Össznépi probléma a gyenge helyesírás, amire még rátesz egy lapáttal a kütyük automatikus javítóprogramja, és akkor már nem helytelenül lesz leírva egy szó, hanem kicseréli egy teljesen oda nem illő, értelmetlen kifejezésre.


Az emberek többsége jártában-keltében, munkahelyen, buszon, sebtében ír és nincs ideje átnézni, javítani, és igény sincs rá.

2019. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
37%
Nem láttad a hülyék paradicsoma c. filmet? Annak is van valóság alapja, ahogy a kérdésednek is. Arra ne számíts hogy az elletési politikának, vagyis a rabszolgák szülésének azok fognak eleget tenni akik intelligensek. Persze így az intelligens emberek lassan kivesznek és marad az összeszerelő üzemeket kiszolgáló fogyasztói rabszolgatársadalom. A szolgaságnak még örülni is, ahhoz azért kell egy bizonyos fokú butaság. Az persze más kérdés ha valaki nem tehet arról hogy átmenetileg csak szolga.
2019. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nem tudom,azért kérdezem. Ilyen csoportokban szoktam szétnèzni, lehet azért csak ezeket a posztok szúrnak szemet.:)

Ettől függetlenül persze lehet össznépi probléma.

Mindenesetre szomorúnak tartom.

2019. febr. 26. 09:54
 10/33 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Nem láttam a filmet sajnos.

Na, énnis valami ilyesmire gondoltam, de lehet rossz kategóriába írtam ki valóban a kérdést.

2019. febr. 26. 09:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!