Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik társadalmi réteg...

Melyik társadalmi réteg vállal arányaiban több gyereket, mint a többi?

Figyelt kérdés
Nem végeztem valami nagy kutatómunkát, csak itt ott olvastam a témában és próbáltam nyitvatartani a szemem. Nos, és azt vettem észre, hogy a 3-4 gyerek akkor jellemző, ha egy család nagyon gazdag, vagy éppen nagyon szegény, tehát az életszínvonal két végén arányaiban több gyereket vállalnak az emberek. Szerintetek ez mennyire igaz? Mi ennek az oka?

2019. okt. 21. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Teljesen átlagosan élünk (saját kertesház Bp agglomerációjában, még 8 év hitellel, 1 autó hitelmentes, 1 áruhitelt még fizetünk egy évig. Félretenni minimálisat tudunk, de nem okoz gondot, ha új cipő kell a gyerekeknek, max megvárjuk a következő hónap elejét. Évi 2 belföldi utazásunk van, nyáron 7-10 nap, ősszel v tavasszal 2-3 nap, részben szép kártyával fizetünk. Odafigyelünk, mikor mire költünk, de beosztással elvagyunk.) 4 gyermekünk van. 😊
2019. okt. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Off: #1 annyi kérdésre válaszolsz, mindenhol leírod a tökéletesnek előadott életed. Komolyan néha már inkább úgy érzem fizetett propaganda vagy.

De azért nem gyártok komolyan ilyen fajta összeesküvés elméleteket. 😆


Kérdező teljesen "normális" jelenség hogy a társadalom két szélső rétege vállal sok gyereket.

2019. okt. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a gazdagok nem vállalnak sok gyereket. A középosztály is csak azért vállal hármat, mert csok.
2019. okt. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Bár én sem végeztem kutatómunkát... Szerintem a nagyon szegények között sokszor azok vállalnak, akik vagy tudatlanságból vagy mert drága nekik nem védekeznek, és ugye már elég korán összeállnak, vagy jobb híjján segélyért teszik, vagy kulturális okokból, azaz egyszerűen a sok gyermek a szokás és ebben nőttek fel (lásd romák).

És vannak a tudatosabban több gyereket vállaló értelmiségiek, köztük gazdagok és középosztálybeliek vegyesen, akik tapasztalatom szerint sokszor vallási és/vagy (nem az aktuálisra gondolok) konzervatív politikai meggyőződés miatt is vallják, hogy a gyermek érték és nem csak viszi a pénzt a sajátból, hanem örökhagyás és befektetés és a saját "csapat" erősítése is (és ez valahol ugyanaz a nézet, mint a romáké vagy araboké).

De mivel minden társadalomban tudtommal a piramis alja a jóval szélesebb, és mert akik tanulnak és dolgoznak, szóval terveznek előtte, azért általában később vágnak bele, gyanítom, hogy minden csokos propaganda ellenére még mindig az első "kategóriából" vannak jóval többen.

2019. okt. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sok gyereket a tudatlan, műveletlen réteg, akik valószínűleg ösze sem kötik a két tevékenységet egymással. Már csak azért is, mert ezek a nők rendszerint elkezdik a szülést korahuszonévesen, míg a továbbtanulók inkább 30 körül vállalják az elsőt. Tehát már csak biológiai okok miatt is a csóróbb réteg lesz sokgyerekes.


A tehetősebbek között pedig azok (kevesbben), akiknek valamilyen ideológiai háttér van hozzá (általában vallás), vagy "csak" becsúszott későiként, esetleg mozaikozás van, és kell gyorsan egy X. gyerek az új pasitól/nőtől. A sok gyerek sok lemondás, és nemcsak anyagilag. Hacsak nem ez a szíve-vágya egy nőnek, a középosztályban nem vállalnak ennyi gyereket akkor sem, ha anyagilag belefér.

2019. okt. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a szegényebb réteg vállal inkább többet, bár én és a párom is jómódú családból származunk, nekem 4 testvérem van, neki meg 5. Mondjuk ezeknek a tesóknak a többsége az apukák felől vannak. Mi is jól élünk és mi meg egyáltalán nem akarunk gyereket.
2019. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos az ilyen-olyan támogatások miatt azok, akiknek elég lenne 1 vagy 2.
2019. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Múltkor néztem egy riportot, ahol erről volt szó. Ott azt mondták, hogy a legtöbb gyerek most ott születik, ahol az anyák hamar abbahagyják az iskolát. Minél tovább marad a rendszerben, annál később és kevesebb gyereke születik.
2019. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én sem végeztem kutatómunkát, de több, mint 10 éve tagja vagyok egy nagycsaládos egyesületnek.

A tagokat ismerve azt tudom mondani, hogy van a középrétegnek egy csoportja, akik szívesen vállalnak legalább 3 gyereket. Azt látom, hogy leginkább a tanárnő/tanítónő anya + mérnök/tanár apa a jellemző. Nyilván benne van az is a döntésükben, hogy az anyukát nagyobb eséllyel veszik vissza a szülések után a munkahelyére, mint a versenyszférában.

2019. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
7-es: az "ilyen-olyan támogatásoknak" elég komoly feltétele van, pont azért, hogy ne azt a réteget biztassák sok gyerek vállalására, ahol utána gond még az alap szükségletek biztosítása is.
2019. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!