Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két szülő különválása esetén...

Két szülő különválása esetén gyermekelhelyezésnél mi a teendő jogilag?

Figyelt kérdés

A kisfiam anyjával sajnos nem tudjuk együtt folytatni.


Teherbeesés után egyből megromlott az "alom" kapcsolatunk , a fiam most 7 hónapos szóval 16 hónapja tart a kaotikus állapot közöttünk.


Azóta nem.közeledik felém sőt taszítom, azóta hozzám sem ért, minden nap minden órájában a negativitást sugározza felém miközben en meg mintha az ellentéte lennék és mindig mosolygok és boldog családot szeretnék és dolgozok erte,és imádom a fiamat ezért próbáltam kitartani de nem megy.


Kapcsolatunk elött már mondta hogy szeretne gyereket tőllem és nem kell részt vennem benne de utána összejöttünk és 2 évre rá jött is a baba.


Egy pozitív dolgot tudok mondani azt hogy a gyerekkel nagyon jól bánik.


Mai napon költöztem el otthonról és szeretnék nagyon hivatalos lenni mert a fiamat nem csak hétvégi apaként szeretnem nevelni.


Soha nem volt anyatejes a fiam így 7 hónaposan nem kizárólag függ az anyja után.


Olyan apa vagyok aki rajong a gyerekéért, nem bulizik 31 éves vagyok nem is érdekelnek ezek,nem iszik, dolgozik, és nagyon csalódott hogy ez igy alakult de már nem tud tovább úgy élni hogy a gyerekem mosolyog szeret csupa öröm számomra , és az anyjának meg pont azbellentéte mint ha egy darab sz...r lennék soha 1 szep szava nincs felém.



Mi a teendőm hova kihez forduljak?


Bármennyire is csúnyán bánt velem a gyereket nagyon nagyon jól neveli ápolja stb.


Nem szeretném elszakítani az anyjától sőt...



1 dolgot szeretnék amihez jogom sőt kötelezetségem is van a gyerekemet akarom részben nevelni és nem csak látogatni mert az szó szerint megöl engem


Hova és miként kell fordulnom?



2019. okt. 21. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanúgy a bírósághoz kel fordulni, mintha házasok lettetek volna, és kérni a gyereklehelyezés, láthatás és gyerektartás szabályzását.


Viszont 3 éves kor alatt nem szokták engedélyezni, hogy elvidd a gyereket láthatáskor, max fél óra-órára, viszont az anya köteles biztosítani, hogy az elöírt idöt a gyerekkel tölthesd.

2019. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

"Viszont 3 éves kor alatt nem szokták engedélyezni, hogy elvidd a gyereket láthatáskor, max fél óra-órára, viszont az anya köteles biztosítani, hogy az elöírt idöt a gyerekkel tölthesd.

"

Ez mondjuk nettó baromság, de ne zavarjon.



Kerdezo,


Próbálj a nővel megegyezni. Ha ti ketten meg tudtok állapodni, barmi lehet.

2019. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

En is így tudom hogy ez a 3 év alatti dolog már változott.


Amennyiben nem függ az anyától úgy rugalmasabbak pl hétvégenként lehetne nálam.



Tápszert meg én is úgy adom a szájába ahogy kell , altatni is és fürdetni is tudom.


Az apja vagyok mindent lelkesen csinálom.


Ha 2 ember kellet a megcsinálásához úgy természetesen a fél 1 óra láthatás nem lesz elég

2019. okt. 21. 15:50
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem változott, sosem volt ilyen, csak a megalomániás osanyak fejében létezett. Pláne, hogy felügyelt láthatás lenne ezek szerint, ha ugye nem vihetné el, az pedig nem a gondozó szülő lakásán zajlik, hanem hivatalos inzetmenyben és még véletlenül se a gondozó szülő jelenlétében, hanem egy szakember jelenlétében.


Pici gyerekrol van szó, kerdezo, mindenképp az anyjával kell egyezkedni, a bíróság a heti- kétheti láthatást fogja perforálni, ha nincs megegyezés.

2019. okt. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na ez az amit en nem fogom hagyni.


Termeszetesen nem lesz ilyen hogy heti , 2 heti 1x elutazhatok vidékre hogy láthassam a gyerekem. Nekem is van alberletem és a gyerekemmel az anyja jelenléte nélkül szeretnék közös időt eltölteni.

2019. okt. 21. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok közös felügyeletben megegyezni. A gyereketeknek az az érdeke, hogy ti kulturáltan tudjatok kommunikálni és mindketten az ő érdeket helyezetek legelőre
2019. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rajtam nem mulik , rajta viszont igen. O magának akarja :)



Erre irtam hogy ezt azért nem hagyom.


60-30 is lehet de szeretnek a fiammal hetente legalább 1 napot egyutt tolteni nálam. Ez nemhiszem hogy nagy kérés

2019. okt. 21. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!